Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogy működik a "korlátlan...

Hogy működik a "korlátlan ételfogyasztás"?

Figyelt kérdés

Arra gondolok ,hogy sok ètterem meghírdeti ,hogy egy fix összegèrt pl 1000 ft- èrt korlátlanul ehetsz.

De mi ebbe a csel?

Vagy be mèsz ès tènyleg kèrhetsz bármennyit amit a szemed megkíván, amennyit meg bírsz enni ?


2017. jan. 10. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Van egy svédasztal-szerü rész, ahonnan annyit eszel, amennyit akarsz (legtöbbször meghatározott idön - 1-1,5 óra - belül).


Ezt elöre kikalkulálják, hogy jobban megéri, ha több ember fogyaszt, mintha csak kevés vendég van, az ár meg olyan, hogy van rajta hasznuk így is.

2017. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Azt szedsz és annyit, amit akarsz, de meg is kell enni, ha hagysz egy rakás ételt a tányéron, akkor ki kell fizetni. Egy időkorlát szokott lenni, pl. 3 óra, annyi idő alatt kell enni. Ha megetted, még tölthetsz rá, akárhányszor kimehetsz szedni még, csak meg kell enni. Nálunk így működik. Én azért szeretem, mert nem eszek többet, mint egyébként, de több dolgot megkóstolhatok, akár mindent. Kicsi hátránya, hogy ha nem figyel a személyzet, akkor a végére marad egy csomó leves lé, mert sokan a 'sűrejét' kimerik.
2017. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Igen a legtöbb helyen így van ahogy írtad.. De általában van idő korlát.. 2-3 maradhatsz.. A csel annyi ,hogy úgysem tudsz annyi ételt megenni mint amennyit betervezel.

Kb 15 éve láttam Londonban előszőr ilyen helyet ott már akkor volt egy szabály a pazarlás ellen. Amennyiben a kiszedett ételek mennyiségéből 10% ételt hagysz akkor a teljes éttermi árat kikell fizeted. Pazarlás ellen volt ez a szabály. Itthon eddig egy helyen láttam ilyen 10%szabályt a Gastland éttermekben.

2017. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Az a "csel", hogy az italfogyasztás sok helyen nincs benne + korlátozott ideig maradhatsz.
2017. jan. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze előfordulnak "nagyzabás" emberek, de a többség azért átlagos mennyiséget fogyaszt, vagy még annyit se.
2017. jan. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az egyik "csel", hogy sok helyen ez az ár úgy érvényes, ha fogyasztasz mellé italt is (ami ebben az árban nincs benne).


Másik "csel": ahogyan eddig én láttam néhány pesti korlátlan evős helyen, átlagosak a kirakott ételek, nem olyan finomak, mint mikor étlapról rendelsz egy étteremben, de lehet, csak én jártam így. Például csirkének az olcsóbb részeiből voltak csak ételek (pl. szárny), de melle nem volt. És ízre sem voltak olyan finomak, átlagos volt. De lehet, hogy csak azon a pár helyen volt így, ahol én jártam.

2017. jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a válaszokat! :)
2017. jan. 13. 10:02
 8/8 anonim válasza:
Óbudán van egy remek étterem, ahol épp a minap fogyasztottunk a családdal. Máskor is megfordultunk már náluk. Szabad szedés van, az ital is benne van az árban. Sok választék van. 3 órás az időkorlát, de ezalatt tökéletesen végig lehet enni a nekünk ízlő ételeket, degeszre tömhetjük magunkat.Lehet, hogy így is többet kérnek el az elfogyasztott áránál, de nem maradunk éhesek, és az ételek nagyon finomak.
2023. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!