Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mennyi ideje van a egy pizzázó...

Mennyi ideje van a egy pizzázónak, hogy házhoz szállítja a rendelt pizzát?

Figyelt kérdés
Van erre esetleg valami törvény vagy rendelet, vagy csak egyszerűen a pizzázótól függ, hogy akár 5 óra elteltével hozzák házhoz a pizzát.

2017. márc. 4. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy van rá rendelet, üzletenként eltérő, ahonnan mi szoktunk rendelni általában 1 órán belül kihozzák.
2017. márc. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akármennyi,ja sokallod máshonnan kell rendelni
2017. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
ha letelik az 1 ora akkor ki ne fizesd mert ingyen van.
2017. márc. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

Harmadik, miért nem maradtál csöndben.

Nincs ilyen törvény. Ami ezt szabályozza, az a jó hírnév. Persze a cég nem térhet el jelentősen attól, amit vállal.

Ültem én étteremben is türelmesen úgy, hogy egy órát vártam a rendelésfelvételre, majd további egyet azért mert vártam a vásárlók könyvét. És voltam nagyon pörgős helyen is, ahol minden nagyon szívélyes volt.

A házhoz szállítók a rendelésfelvételnél tájékoztató jelleggel szoktam mondani egy várható érkezést.

ha csak nem valami vacak helyről van szó, akkor nem fagyasztottat használnak, hanem ők készítik. Ahhoz idő kell. A kiszállítás pedig függ futárkapacitástól, forgalomtól, távolságtól is.

Ha nagyon megcsúsznak, akkor fel szoktak ajánlani valami kárpótlást. Pl. legközelebb kapsz ingyen üdítőt. Vagy ha nagyon ciki a dolog, elengedik teljesen a fizetést.

De nem törvényi kötelezettség alapján.

Egyébként elvileg vállalhatnak akár ötnapos határidőt is.

2017. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!