Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hol lehet finom "retro"...

Hol lehet finom "retro" palacsintát enni Bp -en?

Figyelt kérdés

2017. júl. 4. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Marika néni Lángosbüféje :DD

Klauzál téri Vásárcsarnok

Klauzál tér 11.

2017. júl. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dzseri ***** válasza:
84%
milyen a retro palacsinta?
2017. júl. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Retro alatt azokat a helyeket értem, amik nem a csilivili, 500+ Ft/db -os palacsinta-költeményeket árulják, hanem az olyanokat, ahol a békebeli, normál méretű, hagyományos, édes palacsintákat lehet kapni, jellemzően túróval, lekvárral, vaníliával, kakaóval, fahéjjal töltve, papír vagy műanyag tálcán, minden blikfang nélkül.
2017. júl. 4. 12:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is a legjobb :). Amúgy mi akadályoz abba, hogy süssél? Gyors, egyszerű, pár darab pikk-pakk meg van, párperces dolog.
2017. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4: Egyrészt én valamiért nem vagyok képes olyan minőségű palacsintát létrehozni, mint amiket a jó büfékben, másrészt amikor maga süt/főz az ember, akkor eltelik a kaja szagával az orra, és már nem ugyanaz az életérzés, mint amikor egyszercsak odateszik elé a kész művet, és máris lehet enni.


Tudom amúgy, hogy nem nehéz palacsintát sütni, de vannak olyan trükkök, amiknek az ismerete nélkül nem lesz az "igazi" a tészta. Nem mindegy, milyen a serpenyő anyaga, milyen a tűzhely fajtája, hőteljesítménye, milyen a használt liszt, a tojás, a recept arányai, a sütés ideje, stb...

2017. júl. 4. 15:54
 6/9 sanyó9999 ***** válasza:
83%
Bp.II.ker Batthyány tér. NAGYI PALACSINTÁZÓJA
2017. júl. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dzseri ***** válasza:
100%

egy darabig ne keresd a nagyi palacsintázóját a batyin:


[link]

2017. júl. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy ötlet, valahogy próbálj meg régi fajta palacsinta sütőt beszerezni, ami a nagyiknak volt. Annak volt egy trükkje, hogy ki kellett égetni párszor. Mondjuk nekem a nagyim, sparhelten szokta sütni,de úgy, hogy karikákat kivette a tetejéről (akkor még olyan volt, hogy volt kér kör, több karikából összerakva, azt lehetett venni) így gyakorlatilag a szabad-lángon sütötte.
2017. júl. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Allee-val szemben egy pici kis étterem, Palacsintázó és Ételbár, lehet kapni a tipikus hagyományos egyszerű palikat, 200 ft/db-tól kezdődnek
2017. nov. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!