Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért nem adnak féladag ételt?

Miért nem adnak féladag ételt?

Figyelt kérdés
Amolyan időske vagyok, nem eszem már sokat, de sok étteremben főznek jól. Általában az egészadag nagy, gyakorta kérek féladag ételt – tudom, 70 % - és sokszor azt mondják, abból nem lehet. (Nem egydarabos cuccos.) Miért nem? (Kutyacsomagot most hagyjuk.)
2017. aug. 18. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert nekik nem eri meg. A kassza sokszor ugy van beallitva, hogy csak azt tudja kivalasztani, a sefnek kulon szolni kell hogy ebbol csak felet csinaljon, plusz munka, macera...

Kerd meg hogy csomagoljak el ha nem birod megenni es kesz.

2017. aug. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%

Én még sosem találkoztam olyan étteremmel, ahol azt mondják, hogy nem adnak fél adagot.

Ha kérek valamilyen sült vagy rántott húsos kaját, sült krumplival, általában két szelet húst adnak és sült krumplit, na már most ha ebből kérsz fél adagot akkor adnak egy szelet húst, meg kicsivel kevesebb krumplit és kész, ez a fél adag.

Kötelességük fél adagot adni, főleg ha ki is van írva, hogy a fél adag 70%, és ki is fizeted.

Menj más étterembe, hátha valahol nem mondanak rá nemet.

2017. aug. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

Hivatalosan a fél adag a fél adag köretet jelenti, húsból ugyanannyit - kéne - adniuk, mint normál adagnál.

Csomagoltasd el, a többit megeszed vacsorára.

2017. aug. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, kikéred és elviszed a maradékot.


Ennyi, ezt mi is így csináljuk, mert én keveset tudok egyszerre enni.

2017. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy étterem tulajdonosa úgy határozza meg a szabályokat ahogy akarja, az ő háza, az ő szabályai. Van ahol dress code van, tehát nem mehetsz be akármilyen ruhában, van ahol foglalás nélkül nem lehet enni, stb. Ha az étterem úgy dönt hogy ők nem adnak fél adagot akkor nem adnak. Ez nem kötelező ahogy az egyik válaszoló állítja, ez egy üzletpolitika kérdése, úgy tűnik ők úgy gondolják hogy nem éri meg.
2017. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem adnak, mennék egy ismerőssel, és félbeosztanánk. Azt biztos megcsinálják, nem?
2017. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!