Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért jobb 10% szervízdíjat...

Miért jobb 10% szervízdíjat felszámolni egy étteremben, mint eleve 10%-al drágábban adni az ételeket?

Figyelt kérdés
Én azt sem értem, hogy miért kell kinézni azt, aki nem ad borravalót. Ha nem kötelező, akkor nem kötelező. Vannak szerényebb jövedelmű emberek is, akiknek számít a +/- 10%. Szerintem nekik is jár, hogy vendéglátó helyre menjenek néha.

2017. okt. 29. 18:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha szervízdíjként van felszámolva az összeg, akkor máshogy adózik.
2017. okt. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Ami "jár" egy embernek a törvény szerint, az a közbiztonság, az oktatás, az egészségügy. Még ezeken is van mit javítani. Az étterembe járás luxus, nem "jár", akkor is, ha a kommunizmus azt nevelte az emberekbe, hogy minden jár. Ha nincs pénzed étteremre, gyűjts, hogy legyen. Vagy menj ázsiai étterembe, ott nem kérik a borravalót, mert nem része a kultúrájuknak.
2017. okt. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Nem mindenhol kötelező a szervízdíj. És igen, ha egy +10%-ot nem tudsz magadnak megengedni, ami egy borravaló amúgy, akkor ne menj étterembe. Az egy luxuskiadás, nem "jár".
2017. okt. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem igaza van a kérdezőnek. A boltban a pénztárosnak sem adok borravalót azért, mert olyan szépen olvasta le a termékek vonalkódját. A szervízben sem fizetek borravalót, hiszen kifizettem az alkatrészt meg a javítási költséget. De a pizzafutár például elvárja, hogy adjak neki borravalót azért, mert a munkáját teljesíti, és kihozta nekem a pizzát.
2017. okt. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
35%
És miért ne lehetne eleve 40-50%-kal drágábban adni az ételt, plusz feltüntetni 10% szervízdíjat?
2017. okt. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi évek óta 10% szervízdíjjal dolgozunk, amit a felszolgáló megkap. A forgalom sem esett vissza és nincs "kinézve" senki az étteremből 😊. Sőt nagyon sokan ezen felül is jattolnak.

Akinek nem tetszik annak nem tart pisztolyt senki a fejéhez hogy bejöjjön. A sarkon van meki is, ott nincs szervíz, így nincs szervízdíj.

2017. okt. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

Négyeske a pizzafutár hóban-fagyban-esőben viszi ki neked a szottyadt pizzát, mert lusta vagy a valagadat elvonszolni a konyhába és megkenni két szendvicset.

A borravaló NEM KÖTELEZŐ, ezt a picike agyadba nyomorgasd be, ha adsz, azzal azt fejezed ki, hogy elégedett voltál a szolgáltatás gyorsaságával meg a futárral. Elvégre kivihetné 1,5 óra alatt is a rommá hűlt kajádat, hogy nesze, akkor bezzeg húznád a szádat.

2017. okt. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem azért viszi ki a hóban is a pizzámat, mert fizettem érte? O.o
2017. okt. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
8#, ha nem lenne jatt akkor nem lenne aki kivinné. Ha kiesne a jatt a fizetés mellől senki se futárkodna.
2017. okt. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mindennek van egy ára. Azt kifizetem rendesen. Akkor az miért nem elég? Ha nekem sok a 10% borravaló és ezért be sem megyek, akkor a termék rendes árától is elesik az üzlet. nem?

Bizonyos helyeken hallani olyat, hogy a dolgozó fizetésébe be van kalkulálva, hogy úgyis kap borravalót. Milyen eljárás már ez?

Mi 2000-ben 450Ft-ot fizettünk a mesterfodrásznak egy vágásért Kőszegen. Mi nem kértük vissza az 50-est az 500-asból. Az osztrák vendég visszakérte.

Persze amikor portán dolgoztam minimálbérért, akkor rögtön megjött a munkakedvem, amikor egy rendezvény szervezője csak úgy hozzám vágott egy 10ezrest. Csak úgy szállt a pénz a levegőben.

És az még izébb, amikor nem is az üzlet néz ki, hanem azok a haverjaim szekálnak, hogy miért nem adtam borravalót, akik tudják, hogy mennyit keresek.


De a kérdés most tényleg az akart lenni, hogy külön írni a +10%-ot miért jobb, mint beleszámolni a termék árába?

2017. okt. 30. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!