Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A (gyors) éttermeknél miért...

A (gyors) éttermeknél miért nem kötelező a kesztyű használata? 2018-ban miért nem lehet elvárni ilyen minimális higiéniát?

Figyelt kérdés

Ma ahol voltam épp afrikaiaknak tűnő egyének voltak a konyhán, egyikük erősen szivta a taknyát míg a kiszolgáló kínai nő szabad kézzel tömködte bele a krumplit a zacskóba. Ugye előbbieknél a nátha bacilusokat terjesztik ahogy megfogják a pogácsát meg mindent amit utána megeszel, míg a pultosok a pénzt fogják amin köztudottan nem túl higiénikus. Emellett tegyük hozzá ha kapnak 5 perc szünetet a legtöbb ember megy pisálni azt vagy kezet mos vagy nem (afrikaiaknál, araboknál nem szokás, tapasztalat) vagy megy gyorsba cigit szívni ami után megint senki nem mos kezet.

Amúgy nem kell belemenni a dolgokba, fehérektől is ugyanúgy elvárom ezt, nem erről van szó azok között is sok az igénytelen.



2018. febr. 24. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Elvárható. Szólj a főnöknek, írj be a panaszkönyvbe, írj a cégközpontnak, és ha nem elég, az ÁNTSZ-nek.
2018. febr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Érthetetlen hiszen a krumplihoz még kézzel sem nyúlhatnak :D

am vásárlók könyve

2018. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
20 percenként van kötelező kézmosás...
2018. febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Majd egy órát ültünk ott, biztosan állíthatom, hogy legalább a pultos nő kihagyott pár 20 percet. Amúgy németországban vagyok, itt is betartatják a 20 percet? a főnök ott áll felettük míg kezet mosnak vagy ez is olyan kötelező dolog mint a wc-kben a felirat, hogy moss kezet ennek ellenére sokan anélkül távoznak.
2018. febr. 24. 20:29
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Te valami extrém jó megfigyelő lehetsz, én a mekiben sürgő embereket szemmel követni sem bírom (sokan vannak és rohangálnak mint a mérgezett egér), nemhogy megmondani, hogy melyiknek lóg a taknya vagy mosott-e kezet.


Eztán tulajdonságodat még valamelyik titkosszolgálat hasznosítani fogja.

2018. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom Németországban mi van, de itthon Magyarországon nem kézzel tömködik a sült krumplit és taknyát nyelő konyhai alkalmazottat sem láttam, mert ha lett volna ilyen, akkor az nekem is feltűnt volna.
2018. febr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Tudod, ilyenkor nyilvánítunk véleményt, és otthagyjuk a helyet, nem ülünk ott egy órát, figyelve a gusztustalan négereket.


Úgy kell neked. Én már akkor is sarkonfordulok, amikor a pincér lesziáz az ajtóban.

2018. febr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyik megyeszekhelyen volt az, hogy nezegettem a hambikat, hogy melyiket rendeljem aztan elbambulva elottem torolte a kezevel az orrat a hambis szemely, szal mentem mashova hambizni, mert utana ugyanugy merengett. :D
2018. márc. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!