Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Magyarországon miért nincsenek...

Magyarországon miért nincsenek gyerekmentes éttermek?

Figyelt kérdés

Számos külföldi példa - köztük a lejjebb linkelt is - igazolja, hogy van igény a gyerekmentes éttermekre. A minap is egy ismerősömmel vacsoráztam volna, amikor a szomszéd asztalhoz ült egy család két kisgyerekkel, akik folyamatosan hangoskodtak, mozgolódtak. Az apjuk próbált szólni rájuk, de nem járt sok sikerrel. Úgy gondolom, hogy el kellett volna hagyniuk az éttermet, pontosabban 2 ilyen kicsi gyerekkel nem is szabadott volna étterembe menniük. Szerintem hazánkban is szükség volna gyerekmentes helyekre.


31/F


[link]



2018. márc. 11. 19:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
20%
Rendkívül beteg és antiszociális vagy.
2018. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is jo otlet a gyetmekmentes etterem. Mondom ezt ugy h babat tervezunk. Ha ki akar az ember kapcsolni, nem jo orjongo gyerekeket hallgatni :)
2018. márc. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

"Rendkívül beteg és antiszociális vagy."


Miért lennék beteg és antiszociális? Azért mert igényem van arra, hogy nyugodt körülmények között fogyasszam el az ebédemet vagy vacsorámat, kellemes társaságban, anélkül, hogy más hangoskodó gyereke zavarna. A kérdésben említett szituációban gyakorlatilag a 2 kisgyerektől zengett az étterem. Szerintem ez a nem normális!

2018. márc. 11. 19:41
 4/30 anonim ***** válasza:
12%
Akkor menj el haza és egyél egyedül! Eleve ha étterembe mész, -vagy szerintem esetedben gyorsétterembe ;)- akkor vállalod annak a kockázatát, hogy EMBEREKKEL FOGSZ TALÁLKOZNI! Bizony! Ja, és társadalmunk szerves részei, sőt, alkotó elemi a gyerekek! Nyilván mindenkinek joga van a nyugalomhoz és ebben a szituációban valóban lehet, hogy a gyerkőcöket elvihette volna valamelyik szülő valamerre lenyugodni, viszont, hogy kitiltiani a gyerekeket az éttermekből? Ez beteges! Rendkívül degenerált gondolat!
2018. márc. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Metionin ***** válasza:
89%
Mert itt még mindig megkövezik azt aki nem szereti a gyerekeket.
2018. márc. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem ez a sztori kamu. De ha mégsem az, hamarosan úgy is be fogja valaki perelni diszkrimináció miatt, vagy feljelentik. Nem tilthat ki egy étteremből gyerekeket, csak úgy. Másokat az ittas emberek zavarnak, vagy a hangos felnőttek, ha mindenki szelektálhatna nagy botrányok lennének mindenhol, gondolj bele.
2018. márc. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
23%
igen utolsó! Túl lassan csökken a népesség, felkéne gyorsítani és betiltani a gyerekeket!
2018. márc. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

"Akkor menj el haza és egyél egyedül! Eleve ha étterembe mész, -vagy szerintem esetedben gyorsétterembe ;)- akkor vállalod annak a kockázatát, hogy EMBEREKKEL FOGSZ TALÁLKOZNI!"


Ebben teljesen igazad van! Egy étteremben vállalom, hogy emberekkel fogok találkozni. De azt is vélelmezem, hogy olyan emberekkel találkozom, akik tudnak kulturáltan viselkedni, amely a kisgyerekekről - és sok esetben a szüleikről sem - mondható el. A linkelt cikk is azt támasztja alá, hogy nagy igény van a nyugodt, gyerekmentes éttermekre. Én speciel bizonyos áruházakból is kitiltanám a gyerekeket.

2018. márc. 11. 19:49
 9/30 anonim ***** válasza:
22%

" Szerintem ez a sztori kamu. De ha mégsem az, hamarosan úgy is be fogja valaki perelni diszkrimináció miatt, vagy feljelentik. Nem tilthat ki egy étteremből gyerekeket, csak úgy. Másokat az ittas emberek zavarnak, vagy a hangos felnőttek, ha mindenki szelektálhatna nagy botrányok lennének mindenhol, gondolj bele."


Ezt próbálom elmagyarázni neki, de nem érti meg. Az ha kitiltja a gyerekeket az nem megoldás a problémájára. Máskor majd a parkban ha lesznek gyerekek és zavarja őt, onnan is kitiltja őket?

2018. márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
6%

"Ebben teljesen igazad van! Egy étteremben vállalom, hogy emberekkel fogok találkozni. De azt is vélelmezem, hogy olyan emberekkel találkozom, akik tudnak kulturáltan viselkedni, amely a kisgyerekekről - és sok esetben a szüleikről sem - mondható el. A linkelt cikk is azt támasztja alá, hogy nagy igény van a nyugodt, gyerekmentes éttermekre. Én speciel bizonyos áruházakból is kitiltanám a gyerekeket."


Ahogy mondtam, abban igazad van, hogy kijár a nyugalom mindenkinek, de minden gyermek és gyermekes család kitiltása, rendkívül beteges ötlet. Most azért mert megharap egy kutya, akkor már tiltsuk be a kutyákat is? Ne lehessen a parkban sétáltatni? Vagy mi?

2018. márc. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!