Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szállóvendégként a szálloda...

Szállóvendégként a szálloda éttermében hogyan illik borravalót adni?

Figyelt kérdés
Mert ugye akkor nem fizetek a vacsora után, hanem csak aláírom a számlát. Külön nyomjak a pincér kezébe pénzt? Vagy ilyenkor nem is szokás a borravaló?

2018. okt. 20. 21:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Tuti van valahol egy borravalós doboz vagy tál, oda
2018. okt. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás.
2018. okt. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Hol?

Itthon, vagy külföldön? Mert nem mindegy.

Nem tudom, hogy másutt hogy van, én itthoni szállodában azt tapasztaltam, hogy hozza a pincér aláírni a számlát egy kis bőrdossziéban.

Aláírtam és tettem bele némi pénzt, ha megvoltam elégedve.

2018. okt. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Utolsónak igaza van. A kis bőr dossziéba szokás adni, vagy a pincér kezébe.
2018. okt. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
#3-4 semmit nem hoz a pincér, ha teljes ellátáson vagy félpanzión vagy ;)
2018. okt. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

#5

Én a saját tapasztalatomat írtam le.

De teljes ellátással vagy félpanzióval is adhatsz, ha akarsz adni. Legfeljebb az asztalon hagyod, vagy kifelé a markába nyomod. Aki akar adni, az megtalálja a módját, aki nem akar, annak nem kötelező.

2018. okt. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó! Leírta a kérdező, hogy fogyasztás után ALÁÍRJA A SZÁMLÁT, amit (nyilván) a felszolgáló visz ki neki. Egyébként ha nem visz semmit is odaadhatja neki..
2018. okt. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó elötti, bocsánat, javítottam:)
2018. okt. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
Régebben szokás volt, hogy a végén a számla rendezésekor (vagy inkább az elején) adta az ember a borravalót, amit a személyzet maga között elosztott. Voltak helyek, ahol a számlának direkt volt egy készpénzben fizetendő része, olyan mint a "felszolgálási dij", és ennek rendezésekor lehetett borravalót adni.
2018. okt. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Dolgoztam szállodában is pincérként egy darabig. Egy jó pincérnek a szállodás meló nem pálya. Szinte alig van jatt, aki teheti az elmegy éttermekbe.
2018. okt. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!