Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Más országokban tényleg jobb...

Más országokban tényleg jobb a McDonald's, Burger King, stb. mint Magyarországon? Pl. Londonban, Berlinben jobb az ízük mint Budapesten?

Figyelt kérdés
2019. márc. 26. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Igen. Van egy lényegi különbség. Minden szendvicsnek van egy szavatossági ideje, amit percben határoznak meg. Ha ezt elérte, már nem adhatják ki, ki kell dobni. Külföldön ezt meg is teszik. Itthon újracsomagolják és kiadják.
2019. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Igen. Ez igaz más élelmiszerre is, sőt, sok ruhabolt (pl. Fast fashion) is nálunk silányabbb minőségű.
2019. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én semmit nem vettem észre, ugyan olyan volt mint itthon. Amit leírtak az lehet, hogy igaz (sőt valószínű), de nem igazán tapasztaltam eddig különbséget.
2019. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%
Általában az ország ízlésének igazítják pl a pepsinek is más íze van két különböző országban.
2019. márc. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

#4 a coca-cola nak is, de ez egy fix recept alapján megy. Az alkoholos italoknak is más ízük van különböző országokban. Ez nem az ország ízlése, hanem az, hogy hol mennyire adnak a minőségre, mennyire tartják az előírásokat. Van pár ipari üzem, ahol olyan állapotok vannak, hogy a dolgozók nem veszik az álltaluk előállított termékeket. Ez szerintem nem az ország ízlését tükrözi.

Mellesleg elég sokan keresik a külföldi ízeket és ételeket. Amúgy a McDonald's se magyar, még is jelen van. Van bőséges forgalma is. Akkor ne mondd már, hogy azért nincs több, mert a pepsinek más íze van, meg más az ízvilágunk. A McDonald's ban se látok különösebben csípős dolgokat, se tejfölöset, a sósat nem írom, mert a krumpli eléggé sós. De ugye minden embernek másabb az ízvilága is.

Ha tudnának vagy akarnának terjeszkedni megtennék. Sok olyan terület van ahol kb 100km körzetben nincs ilyesmi, de ember viszont lenne és alkalmazottakat is találnának 2 napon belül. De rakhatnák nagyvárosokban is, mert ott is lenne ugyan úgy forgalma. De én inkább olyan helyre raknék ahol rengeteg ember megfordul és be térne, hogy csak gyorsan harapjon valamit. Meg ugye a környék beli lakosok is jobban elmennének oda, ha más nem a gyerekek miatt, egy egy jutalom út pár jó jegyért vagy valami. Tényleg sok helyen lehetne ilyeneket csinálni, ahol napont pár száz ember is betévedne.

2019. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!