Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Küldtél már vissza ételt...

Küldtél már vissza ételt étteremben a konyhára? Ha igen, miért tetted?

Figyelt kérdés
Hogy kezelte a pincér a szakács? És utólag hogy értékeled? Mennél még abba az étterembe enni?

2019. márc. 29. 07:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
99%

Cukrászdában adtam vissza egy süteményt pár hete, ami szerintem romlott volt. Nem hisztiztem, csak halkan mondtam a pincérnek, hogy valami gond van a süteménnyel. Nem hoztam kellemetlen helyzetbe, nem kértem panaszkönyvet. Elnézést kért, hozott helyette másikat. Nem hagyták, hogy kifizessem, a ház vendége voltam aznap.

Azóta jártam már ott, semmi rossz érzés nem maradt egyik félben sem.

Szerintem az a kulcs, hogy ha valami gondod van az étellel, mondd meg nyugodtan, de ne úgy hogy jelenetet rendezel, hanem teljesen normálisan meg lehet mondani, ha valami nem tetszik.

2019. márc. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Igen. Palacsintát a kislányom kérte csokis töltelékkel és tejszínhabbal. Elkezdte enni és azt mondta, hogy savanyú a hab és a tészta furcsa. Megkóstoltam és a hab tényleg savanyú volt a tészta túl zsíros. Udvariasan szóltam a pincérnek ,hogy segítsen eldönteni, hogy nekünk furcsa csak így ízben ez palacsinta vagy neki sem ízlik. Kedves volt megkóstolta és a kislányomnak adott igazat. Elnézést kért és megkérdezte a lányomat ,hogy mit szeretne a palacsinta helyett enni. A lányom fagyiit kért és megkapta egy nagy gyümölcsös csoki öntettes kelyhet hozott neki ki. Szerintem ha ilyen eset fordul elő normális hangnemben beszéled meg akkor senkinek sem lesz rossz érzése utána.
2019. márc. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Egyszer másik körettel hozták ki a főètelem. Egyből szóltam, hogy nem ezt rendeltem. Megnèzte a füzetèt és tényleg nem azt kértem. Visszavitte és kàrpòtlàsul hoztak egy ingyen desszertet. Korrekt szerintem.

Más problémám nem volt. Mekiben fordult elő párszor, hogy az autós részen nem jól szolgáltak ki. Nem mentünk vissza, de hát ez van, emberek, tèvedhetnek, ha nagy a hajtás.

2019. márc. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Egyetlen egyszer igen. Pár éve istentelenül megkívántam a steak-et és a városban ahol jártunk mindösszesen két étteremben lehetett kapni. Ebből is a jobbnak mondottba mentünk, ha már lúd legyen kövér alapon és választottam egy isteni(-nek tűnő) bélszínt az étlapról. Gusztának éppen guszta volt, de fura, (szósszal leöntve,-normál helyen mellé szervírozzák eleve, aztán én majd öntök amennyit szeretnék- de azért még így is elég bélszín-érmés formája volt), aztán mikor szeltem volna találtam benne inas, rágós részt, (nem az egész volt az, de úgy középvonal táján), amin igencsak megilletődtem. Ízre sem volt az igazi az amúgy étlap legdrágább fogása és szóltam a felszolgálónak, hogy a legnagyobb jóindulattal kérdem egy bélszín-érme közepében, ami elvben színhús kéne legyen, mégis hogy a csudában van rágós, inas rész? Visszavitte, de én megköszöntem és nem kértem másikat, ott ahol egy másfajta húst szeretnének nekem bélszínként felszolgálni nekem nem kell a sűrű elnézés, ez nem az a kategória, amit véletlenül összekever az ember. Nem vagyok szőrszálhasogató és értem azt is, ha egy kisebb helyen bizonyos ételekből valamiből kevesebb fogy, így ritkán készül, direkt megkérdeztük a rokonokat ismerősöket melyik helyet javasolják jó szívvel, egyöntetűen ezt mondta mindenki én meg egy életre megjegyeztem, hogy jó steak-et csak kizárólag erről "híres" vagy erre specializálódott, bejáratott helyen egyek. Még egy másik alkalommal is belefutottam hasonlóba, bár az valóban bélszínből készült, csak éppen túl volt sütve (médium kértem), azt azért nem küldtem vissza. Mikor étteremben járok szinte mindig steak-et eszem, marhából természetesen, ez az egy heppem, imádom a jó húst, T-bone, hátszín, argentin bélszín, minden jöhet, no de ha már kifizetem ne akarjanak mást eladni nekem, mint amit kértem.
2019. márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Noblesse Oblige ***** válasza:
94%

Igen. Régen történt egy étterembe ebédeltünk. Én brokkoli krémlevest kértem első fogásnak... és mosogatószer íze volt a levesnek. Amikor jött a pincér elvinni az üres tányérokat akkor látta, hogy hozzá sem nyúltam a leveshez. Ő kérdezte, hogy nem ízlik? Én elmondtam neki, hogy sajnos mosogatószeres íze van. Az én tányérom is elvitte, majd kihozott egy újat, hogy kóstoljam meg. Azzal semmi probléma nem volt.

Többet nem mentünk abba az étterembe, de nem az incidens miatt. Minden más fogás ízletes volt.

2019. márc. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%
Igen. Kettőre emlékszem így hirtelen. Egyszer teljesen hideg volt az étel. A pincér vágta a pofákat, és persze semmi elnézéskérés. Többet nem mentem oda. Egy másik helyen pedig fura, romlott íze volt a levesnek. Ott elnézést kértek, hoztak másikat, ami jó volt. A végén akartunk fizetni és mondták, hogy nem kell, a főnök vendégei voltunk. Odamentünk hozzá és megköszöntük. Azóta is járunk oda.
2019. márc. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Én ugyan vissza nem küldtem, de egy olyan eset volt, amikor nem ettem meg.

Nem volt sok időnk, ezért csak egy levesre ugrottunk be, gulyáslevest kértem, a párom valami mást. Ehetetlenül sós volt, pedig én mindig utánasózom akár otthon is az ételt, de ez szinte már maróan az volt, nem is ettem meg, 1 kanál után ott hagytam. Jött a pincér a tányérokért, kérdezte mi a gond, mondtam, hogy nekem nagyon sós sajnos. Felajánlott egy másikat, de mondtuk, hogy sietnünk kell, és kértük a számlát. Meglepődésünkre az én levesem nem számolták fel, és még egy cuki hűtőmágnest is kaptam, na meg elnézést is kértek. Ilyen panaszkezelés után simán visszamegyek legközelebb, nem tántorít el egy elsózott leves. :)

2019. márc. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
KFCben rendszeresen előfordul, hogy nem kapok plusz sajtot a szendvicsbe, mikor kérem és a blokkon is rajta van. Mindig kicserélték, de gyakran pofavágással. Pedig csak egy kicsi odafigyelés kéne.
2019. márc. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Igen, egyszer a palacsinta jéghideg volt, szó nélkül cserélték. (étterem)

A másik egy "mekis" élmény volt, jött be valami új szendvics, elmentünk megkóstolni a barátnőmmel. Várni kellett rá rengeteg ideig. Aztán jött, teljesen nyers, gusztustalan összedobált valami. Szóltam hogy ezt mégis hogy, vagy mi!? Kijött valami vigyori menedzser, majd mondta, hogy kárpótlásul elfogadunk egy deszertet?

Mondom igen persze . Erre kihozott egyet. (kettőnknek)

Nekem ott szakad el a cérna, akkor nem voltam úriember.

Panaszkönyv is volt , természetesen semmi következménye nem lett.

Azóta is betévedtem oda párszor, hasonló rossz kiszolgálás, és rossz étel.

És ez egy frekventált helyen lévő meki Bp.-en.

2019. márc. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
hirtelen egy eset jut eszembe. Ipolytarnócon voltunk a családdal,az ősmaradványok végignézése után beültünk egy étterembe (tök üres volt, már ennek gyanúsnak kellett volna lennie). mindenki rendelt magának, egy örökkévalóság múlva (4 kisgyerek volt velünk!!) ki is hoztak mindent. nagybátyám valami halat kért, ami konkrétan ehetetlen, romlott volt. hívták a pincérnőt, panaszkodtak. végül oda jutottak, hogy kérték a panaszkönyvet, amit alig akartak odaadni! nem is tudom, mi lett a vége mert én el voltam foglalva a 4 gyerekkel, de elég feldúltan távoztunk. se előtte se azóta nem volt ilyen rossz élményünk
2019. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!