Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egy cukrászdában az asztalon...

Kufli kérdése:

Egy cukrászdában az asztalon hagyhatom a tányért vagy vigyem vissza?

Figyelt kérdés
Melyiket illik?

2019. máj. 3. 21:23
 1/8 anonim válasza:
100%
Ha van pincér akkor ott hagyhatod, neki a dolga az hogy leszedje az asztalt. Ha te hozod el a pulttól akkor vidd is vissza az üres tányért.
2019. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam eldönteni, hogyha kihozták akkor nem viszem vissza, ha nem, akkor visszaviszem. Nekem eddig bevált.
2019. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Én mindig visszaviszem, nekem nem telik semmibe, a pincérnek meg van elég dolga. Persze normális helyen megelőznek, hamarabb ugrik a pincér, minthogy el kelljen ezen gondolkodni. :)

De nem hagyom ott gányul az asztalt, nem esik le a gyűrű az ujjamról ennyitől...

2019. máj. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor tele van a cukrászda és pörögnek ezerrel, olyankor vissza szoktam vinni, annyival is legyen könnyebb a dolguk.

Amikor viszont összesen ketten ülünk benn, és csak a pult mögött ácsorognak és várják, hogy történjen valami, olyankor ott hagyom, legalább tudnak valamit csinálni. :D

2019. máj. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Visszaviszem, kivéve, ha bunkó volt a pincér/pultos.
2019. máj. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, ha kihozták vissza is viszik.
2019. máj. 4. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Helyzet függő. A minap egy sörözőbe ültünk be a barátnőmmel, ami kellemes, családias hangulatú. Már a belépésnél láttam, hogy a kiszolgálás a pultnál van, mert az előttünk lévők is oda mentek tehát mi is a pultnál kértük ki az italt.

Viszont a pultos azt mondta üljünk le nyugodtan, majd kiviszi az asztalhoz. Ettől független a távozásunknál vissza vittem a poharakat mert a kassza egyébként is a pulton volt. Tehát nem úgy működött mint egy étterem.

Szerintem ha kedvesek a kiszolgálók, örömmel veszik ha vissza viszed. Egy étteremben kimondottan hülyén jönne ki ha magad kezdenéd rakodni a tányérjaidat, de ilyen kis helyeken, büfékben szituáció függő.

Többnyire ilyen helyeken azért is ültetnek le, mert néha időbe telik a szervírozás, és nekik is jobb ha addig nem a pultnál ácsingózol. Pl. ha egy forró szuflét kérsz.

Volt olyan is, hogy Guiness sört kértünk, amit lassan csapolnak, ezért elég sokat kellett várni rá, ezért ültettek le minket, de bele fért, hogy mi visszük vissza a poharakat.

2019. máj. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig visszaviszem
2019. máj. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!