Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Meditáció közben mit jelenthet...

Meditáció közben mit jelenthetnek az alábbiak?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el meditálni. 10-15 perc meditáció után, amikor már kezdenek a gondolataim lecsendesedni és a szívemre koncentrálok hirtelen izomrángások jelentkeznek, amit nem tudok kontrollálni, különben elvesztem a koncentrációt. Azt is észrevettem, hogy olykor félelmet érzek, a hasam összehúzódik, emiatt gyakran abbahagyom a folyamatot. Legutóbb például egy kékes-fehér fènyáradatot láttam, ami egy forgószélként jelent meg a testemben(mintha én magam lettem volna ez a fényáradat) és akkor végtelen nyugalmat éreztem, de a szívem olyan hevesen kezdett el dobogni, hogy kénytelen voltam kinyitni a szemem és visszatérni a valóságba.
2020. ápr. 9. 10:50
 1/7 anonim válasza:

Hány éves vagy? Férfi, nő? Vannak lelki gondjaid? Egyedül élsz? Ha gondolod írj, szívesen "meghallgatlak"!

31/F

2020. ápr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem tudom, annyira nem vagyok a témában de már hallottam hasonló esetről, azt hiszem a gátlások vagy mit mondtak az izomrángásokra
2020. ápr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mely meditációs technikát használod?

Pszichoaktív szereket használsz-e? Illegálisakat és/vagy legálisakat? Antidepresszánsokat, szerotonin-visszagátlókat?

Van-e pszichiátriai diagnózisod? Voltál-e pszich. ápolt?

Meditáción kívüli időben milyen neurológiai, szenzomotoros stb panaszaid vannak (ha vannak)?

2020. ápr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmit, ne is foglalkozz vele.
2020. ápr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha túl mély meditációnak ami már gyakorlatilag önszuggeszció vagy önhipnózis akár súlyos következményei is lehetnek, mivel a felszínre törhetnek elfolytott érzelmek emlékek. Gyk saját magadnak valamilyen súlyos pszichiátriai betegséget okozhatsz. Nem véletlen hogy szuggeszciós hipnózis módszereket csak képzett pszichiáterek alkalmazhatnak.
2020. ápr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezért van az hogy nem elég lecsendesedni (főleg az elején), hanem terápiázni is kell!


A félelmeket, keserűséget, dühöt totálisan át kell élni egyéb érzelmeket és mindent ami előjön el kell engedni.



A hogyanról könyveket lehet teleírni...

2020. ápr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6 jav


bocs.


... egyéb ÉRZÉSEKET és mindent ami még előjön el kell engedni.

2020. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!