Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan tudok hatékonyan...

Hogyan tudok hatékonyan meditálni?

Figyelt kérdés
Sajnos még elég kezdő vagyok a témában. Szeretném megteremteni magam körül a lelki békét, a kiegyensúlyozott életet, és felkészülni az előttem álló kihívásokra.

2020. máj. 29. 07:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Melyik mentális technikát, módszereket ismered? Melyik meditációs forma az, ami a természetedhez közel áll? Melyik iskola hozzáférhető számodra?
2020. máj. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1: Igazából teljesen ismeretlen számomra az egész, ezért kérdeztem egy olyan technikát, amivel érdemes elindulnom. Olvastam sokféle technikáról, de ezek számomra ismeretlenek, ezért szeretnék olyan embertől választ kapni erre, aki alátámasztja, hogy neki ez segített és ezért.
2020. máj. 29. 07:53
 3/13 anonim ***** válasza:

egyes vagyok


Több technika áll a rendelkezésedre. Én annak idején az igen jó felhozatalból azt a módszert választottam, ami orvosilag leginkább alá van támasztva, amely technikának a legjobb a tudományos ellenőrzöttsége. Nem akartam szektába keveredni, pénzt adni vmi használhatatlan dologért.

2020. máj. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3: És ez melyik módszer?
2020. máj. 29. 08:20
 5/13 anonim ***** válasza:

Ó.


Nem biztos, hogy az én szempontjaim a te szempontjaid is, kedves Kérdező! Olvass szakirodalmat meditációról és mentális technikákról és az alapján dönts.


Pl. Bagdy Emőke, Sőregi Ottó, D. Deniston, Davidson és Goleman, valamint Gunarigha, Prabhupáda, E. Tolle stb könyveit, és ingyenes előadások meghallgatását javaslom neked. Informálódj alaposan, és azután dönts. Jó okosodást!

2020. máj. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Keress meditációs zenét neten. Olyat ami megnyugtat. Feküdj le vagy ülj le kényelmesen, lazítsd el a tested, erre is vannak módszerek. Mondjuk egyesével elazítod az izmaidat, vagy megfeszíted sorra, aztán elengeded. Ebben semmi ördöngősség nincs. Aztán figyeld a légzésedet vagy gondolj egy fehér papírlapra, csak képzeld el magad előtt. Vagy vannak fent neten vezetett meditációk, ahol valaki mondja, hogy mit csinálj. Ami neked jó olyat csinálj vagy próbálj ki többet is. Van még kérdés? :)
2020. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Próbálgattam már technikákat, de azért tettem fel a kérdést, mert bíztam benne, hogy egy olyan ember ad egy használható technikát, ami neki valóban bevált és eredményeket ért el vele.
2020. máj. 29. 12:34
 8/13 anonim ***** válasza:
32%
Jó. Ezt igy nem lehet, hogy a kifogásokat keresed! Gyakorolj ,.majd fog menni. Figyelj! Akkor elmondom a működő technikát. Ülj vagy feküdj le egyenes háttal, csukd be a szemeidet és ne gondolj semmire. Nekem ez egy működő technika és igen szép eredményeket lehet elérni. Ráadásul üresedj is ki teljesen, se gondolatok, se érzések ne legyenek bennek. Ez egy nagyon jól használható, eredményes dolog. Úgy lárom nem meditálni szeretnél, hanem kifogásokat keresel.
2020. máj. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem keresek kifogásokat.

Ha azt mondod, hogy az egyszerű technika a nyerő, akkor elfogadom.

Köszönöm!

2020. máj. 29. 13:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Menjen, de általában nem megy egyről a kettőre! Milyen technikát próbáltál? Mit tapasztaltál?
2020. máj. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!