Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Ijesztő tapasztalatok meditáci...

Ijesztő tapasztalatok meditációkor,mitől lehetett?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el meditálni,és tegnap sikerült elérni azt a fajta gondolat és minden érzéstől mentes nyugodt "ürességet" ami alapvetően a meditáció lényege,viszont ahogy egyre tudatosabban mélyedtem el,egyfajta szédüléshez hasonló érzés fogott el,majd a "semmiből" hirtelen megjelent egy színes (lila-piros-sárga) örvény/spirál ami mintha beszívott volna,és ekkor egyfajta álomszerű testen kívüli érzés fogott el,és ténylegesen olyan érzésem volt mintha megállt volna a szívem,utána amikor tudatosan magamhoz tértem szinte pánikszerűen vert,le voltam izzadva,és jó ideig intenzíven remegtem,azért is volt külön félelmetes mert maga az érzés jónak kifejezetten kellemesnek indult,de valahol mégis ijesztő volt és tudatosan ellent akartam állni...Azt még meg kell jegyeznem hogy teljesen nyugodtan,higgadtan kezdtem neki a meditációnak,az életem is teljesen stresszmentes,nincsen szervi eredetű bajom,időközönként teljes körű kivizsgálásra is szoktam járni,semmilyen külső tényező nem zavart be,teljes csend volt,szóval ez eléggé megrémített,és azóta nem nagyon merek nekifogni meditálni..Mi lehetett ez?Hasonló beszámolókat nem nagyon láttam...

Jah és ami fontos,kipihenten MEDITÁLTAM tehát nem aludtam el közben,azaz nem rémálom volt(bár ez esetben annak jobban örültem volna,ez így sokkal rémisztőbb volt)



2021. jan. 30. 23:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%

csak a kérdést olvastam el, a válaszokat nem.


Hát, hogy mitől lehetnek az ijesztő tapasztalataid meditáció közben, Kérdező, leginkább attól az embertől kéne megkérdezned, akitől a módszert tanultad. Igazából a módszer tanítója az, aki adekvát választ tud adni erre a kérdésedre. Apropó, milyen módszer szerint meditálsz? Melyik iskolához tartozol?

2021. jan. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Koborlo1:Nagyon köszönöm a részletes válaszod,ami egyben megnyugtató is.Viszont mégis ott a bökkenő hogy biológiai szempontból nem veszélyes hogyha szó szerint megáll a szív aztán hirtelen újraindul?Nem okozhat ez a visszaáláskor szívritmus zavarokat?Erről esetleg tudsz valamit?


13:Nos elkövettem azt a hibát(?) hogy saját szakállra kezdtem el otthon meditálni egyedül,ezt a módszert sehol nem olvastam és nem tanultam,hisz akkor nem írtam volna ki a kérdést,nagyon alap szinten volt a lexikális tudomásom erről mielőtt nekifogtam.

2021. jan. 31. 12:54
 13/23 anonim ***** válasza:
Pedig nekem is volt már ilyen, meg hasonlók is. Holott az első kicsit ijesztő volt nekem is, de majd meglátod, hogy nagyon jó, mindig egyre tovább bírsz maradni, csak vigyázz, hogy ne hajszold túl magad, étkezz egészségesen és ne túl sokat. :3
2021. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként igazat adtam volna a 13-asnak, ezeket a dolgokat tényleg annak a mesternek kellene elmagyaráznia, aki a szellemi utat képviseli, és a technikákat tanítja, mert ilyesmikről nem szokás addig beszélni, amíg a gyakorló el nem éri ezt a szintet, vagy ennek az "előszobáját", de így hogy ösztönösen gyakorolsz, a te eseted nyilván más.


Aszerint a szellemi út szerint amit én gyakorolok, ez nem veszélyes ha ezt "önerőből", gyakorlással, és nem kierőszakolva drogok által éred el.

Ez az ember, az emberi test egyik (rejtett) funkciója.

Ilyenkor a tudatosság áthelyeződik az önvalóba, a lélekbe, és az agy, -ami az emberi test egyik nagy oxigénfalója-, szinte teljesen leáll.

A bőrünk lélegzik, folyamatosan vesz fel oxigént a környezetünkből, ami normál működés során ugyan nem lenne elegendő, de ilyenkor minimál fokozaton elég, és a tüdő leáll.

Ebben a nagyon mély megnyugvási és gondolkodásmentes állapotban a vérkeringésre is sokkal minimálisabban van szükség, a szív egyre ritkábban ver, és megállhat, a vér egy sokkal lassabb, de folyamatos áramlását a chi energia áramlása fogja biztosítani.

A mi iskolánk szerint nincs veszélye a szív sérülésének, vagy szívritmus zavarnak.

Ne törekedj ennek az állapotnak az elérésére, csak meditálj tovább, ahogy eddig, de ha eléred, ne ijedj meg. Lehet az is, hogy hetekig nem éred el ezt az állapotot újra, az sem baj.

Hagyd hogy magától történjenek a dolgok.

Lehetnek még egyéb érzéseid, jelenségek is, ha tapasztalsz bármit furcsát, nyugodtan írd ki.

Részemről azért írom ezeket a publikusba, mert egyre több ember meditál, és úgy tűnik sok ember nagyon gyorsan, nagyon jó eredményekre jut.

...de a lelkek annyira sokfélék, olyan sok helyről -és szintről érkeznek, hogy manapság (is) bármi megeshet :)

2021. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Koborlo1, én ezt az állapotot fekvő helyzetben vagyok képes elérni... te azt írtad ülő helyzetben érdemes gyakorolni... van valami féle hátránya, ha fekve gyakorlom?
2021. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Koborlo1

Nagyon köszönöm az értékes válaszokat!:)

2021. jan. 31. 16:03
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
látom törölték az unatokozó válaszait :)
2021. jan. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
90%

Fekvő helyzetben könnyebb ennyire lecsendesedni (én is szoktam úgy is), és könnyebb elveszíteni a test-érzetet, de általában a gyakorlóknak sokkal nehezebb nem elaludni :)

Persze, fekve is nagyon jó....ha célirányosan az iskola vagy a módszer nem határozz meg egy konkrét testhelyzetet adott gyakorlathoz, akkor szabadon.

2021. jan. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 SZücsöm ***** válasza:
100%

Koborlo1 te is tapasztaltad a fent írtakat vagy csak a chikungos könyvben olvastál róla? Én már az 1. könyv 70% át elolvastam de erről még nem volt szó.


Én csak arra figyeltem fel hogy amikor elérek egy még nem alvó állapotot de már nem vagyok teljesen a "tudatomnál" és ebből az állapotból kirázódok akkor utána a csukott szemhéjamon keresztül fényt kezdek el érzékelni. Bár Grimfox szerint ez valószínűleg csak az agynak valamiféle reakciója.

2021. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Én is még koborlohoz fordulnék azzal,hogy most a mai nap folyamán sokat olvastam a meditációs fajtákról,és a buddhizmusban van egy olyan hogy "phowa" meditáció ami tudatos meghalást jelent,ez amiről itt beszélünk,hasonló ehhez,vagy ugyanaz?Elvégre azért a szívmegállás meg a lélegzés hiánya is eléggé halálközelinek tűnik.
2021. jan. 31. 21:50
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!