Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Shifting?? Mi az???

Shifting?? Mi az???

Figyelt kérdés
Mi az?? És mire jó?? Hallottam róla dolgokat... Fontos információkra vagyok kíváncsi.

2021. febr. 9. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
A szintaxis , változó akkor jelentkezik, ha két vagy több alkotórészek megjelenő ugyanazon oldalán közös fej cserehelyzete bizonyos értelemben, így a nem-kanonikus rend. A legszélesebb körben elismert váltási típus a nehéz NP-eltolás , [1] de a nehéz NP-vel járó váltás csak a váltási mechanizmus egyik megnyilvánulása. A váltás a legtöbb, ha nem az összes európai nyelven előfordul, és valójában minden természetes nyelven lehetséges. Az eltolás nem inverzió, és az inverzió nem változik, de a két mechanizmus hasonló, amennyiben mindkettő olyan nyelvekben van jelen, mint az angol, amelyek viszonylag szigorú szórendűek. Az elmozdulás elméleti elemzése részben változik az általuk alkalmazott mondatszerkezet elméletétől függően. Ha viszonylag lapos szerkezetet feltételezünk, akkor az eltolás nem eredményez megszakítást . [2] Az eltolódást gyakran az érintett alkotóelemek relatív súlya motiválja. Az alkotóelem súlyát számos tényező határozza meg: például a szavak száma, a kontrasztív fókusz és a szemantikai tartalom.
2021. febr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2021. febr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Amit hallottál róla, pontosan arra jó.
2021. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én a meditációs gyakorlatra gondoltam...😅😅😅
2021. febr. 9. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:
23%

Tudatos álmodás


Mi más lenne

2021. febr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!