Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Ez lett volna a tudatos alfa...

Ez lett volna a tudatos alfa állapot?

Figyelt kérdés

Amikor először tapasztaltam relaxáció közben egy különös érzést, a szemem elkezdett rebegni, vibrálni, mintha ide-oda nézelődnék, a csukott szemhéjamat pedig kényszeresen összeszorítottam, majd újból ellazítottam, közben a testemet alig éreztem és egy lefelé húzó súlyként tudtam volna leírni magamat.

Nem terelték el a figyelmemet más gondolatok (problémák), csak arra figyeltem amire szerettem volna.

Mindez rövid ideig tartott, hiszen elég nehéz volt tartani ezt a nyugodt állapotot miközben a szemem össze-vissza rángatózott.


Az lenne a kérdésem ( attól, aki ebben a témában jártas, gyakorlott), hogy nála is jelentkeztek-e hasonló tünetek a szeme kapcsán, illetve ha igen akkor hogyan orvosolta a problémát?



2021. febr. 12. 00:29
 1/6 A kérdező kommentje:
És természetesen első sorban, hogy ez lehetett-e az alfa állapot.
2021. febr. 12. 00:31
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem epilepsziás roham volt.
2021. febr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Biztos nem alfa állapot volt. Ott nem kéne hogy rángatózzon a szemed. Valami idegi bajod van.
2021. febr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez theta vagy gamma, de szerinten theta. Ezen az agyhullamokon van REM mozgas. Par napja ezert neztem utana, mert engem is erdekel.

Valoban epilepszias rohamszeru, de nem az.

2021. febr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Grimfox ***** válasza:
100%
A szemmozgás valószínűleg egy zavaró tényező volt, ami a szokatlan idegi aktivitásra adott válaszként jelentkezett. Ha gyakorolsz, akkor egy idő után az ilyenek megszűnnek. Ez amolyan akaratlan izommozgás, mint amilyen a karokban, és lábakban léphet fel, ugyanígy elmélyült állapotban, vagy elalvás előtt. Ha nem szűnik meg, akkor az rejtett feszültséget, vagy stresszt jelezhet, amit relaxációs gyakorlatokkal előbb érdemes csökkenteni, mielőtt folytatnád a gyakorlást. Maga a tompult, lefelé húzó, és csökkent érzékelésű állapot az az, amit általában alfának szoktak hívni.
2021. febr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jelentkezhet ilyen, de nem jellemző és nincs kapcsolatban az alfaállapot jellegével. Nálam az alfa állaoit egy erősen megemelkedett, lecsillapodott hangulatú állapot. Instant suttogás, megnyílás.
2021. febr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!