Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Ha meditáltok ti hogyan...

Ha meditáltok ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Éreztek valamit amikor elengeditek magatokat? Mármint láttok valamit becsukott szemmel? Jártok különleges helyekre vagy ez csak egy átverés?

Én mikor meditálok nem látok semmit magam előtt, nem is érzek semmi jót,sőt a gondolataim is cikáznak a fejemben és nem tudom őket lenyugtatni. Mi a teknikátok?



2022. ápr. 25. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha meditálásnak lehet nevezni azt, amit közvetlen elalvás előtt szoktam csinálni, az-az hogy háttal lefekszem az ágyra és becsukom a szemem.

Ekkor emlékezetből elképzelem mindazt, ami éppen akkor körülöttem a van a szobában.

Asztal, mi van az asztalon és hol helyezkedik el rajta? Mi van a fiókokban, és melyikben pontosan.

Könyvespolcok, milyen könyvek, hol, milyen emlékem kötődik az adott könyvhöz?

Egyéb bútorok, elhelyezkedése, mi van rajtuk stb...

Ha ezzel megvagyok és még nem alszom, akkor emlékezetemre hagyatkozva, csak úgy gondolat szintjén kimegyek a szobából, és hasonlóképpen mindent emlékezetből "végignézek".

És így tovább... Néha még a kertbe is "kijutok", vagy még tovább, ha addig nem alszom el... :,D

2022. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem is rossz ötlet :) ma este kipróbálom. Én volt, hogy szedtem le mp3ba meditálós hangokat. Egyszer tök jó volt végighallgatni, de másodjára már nem tetszett, aztán abba hagytam 😄
2022. ápr. 25. 19:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Probald ki a gamma legzest. Magyarul csak egy YT csatornan talakoztam vele, de angolul lehet rola infot talalni. Hihetetlenul lelazit, utana csak hagyd magad vinni. Fizikailag es lelkileg is csodas tapasztalas.
2022. ápr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem először próbálj ki vezetett meditációt, ha úgy érzed magadtól annyira még nem megy. Pl. a youtube-ra a Semmelweis Mindfulness Központ csatorna töltött fel egy playlistet, a néni hangja kellemes, van többféle téma, esetleg keress rá.
2022. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!