Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Nem hallottatok ilyesmiről?

Nem hallottatok ilyesmiről?

Figyelt kérdés
Végső elkeseredésemben jött egy fura “ötletem”. Kisfiam nem beszél, 4 éves lesz idén. Túl vagyunk rengeteg fejlesztésén, ami valamit segített, de nem eleget. Tudna beszélni, de nem akar. Régebben olvastam valahol, hogy lehet “blokk” van az agyában. Nem létezik ilyesmi, hogy blokkoldás kimondottan ilyen dolgokkal kapcsolatban? Ezoterikus, pszichologia nem érdekel milyen, csak segítene már valami.

2023. ápr. 8. 18:59
1 2
 1/12 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha nincsen idegrendszeri problémája, azaz elvileg képesnek kell lennie beszélni, érti is a beszédet, csak ő maga nem beszél, az sok esetben a családban lévő problémákra utal(persze nem mindig). Ilyen esetben mindig figyelembe kell venni a gyerek közvetlen környezetét, és hogy milyen stressz éri onnan. Az ilyesmi gyakran okoz visszamaradást, a beszédben, részleges beszédképtelenséget(pl idegenek előtt), vagy teljes beszédképtelenséget. A gyerekek már olyan 6-8 hónapos koruktól elkezdenek beszélni tanulni, és olyan 12-14 hónapos korban már szavakat formálnak. Ha ebben az időszakban a családon belül valami erős stressz éri, az megakaszthatja ezt a folyamatot, és ha nem veszik észre időben, akár beszédképtelenséget is okozhat. Nem emlékszel, hogy volt e esetleg valamilyen probléma a szűk családi környezetben az első két évben? A csecsemők nagyon érzékenyek az ilyen változásokra, még ha az ember nem is hinné, hogy a felnőttek gondjai hatnak rájuk is.
2023. ápr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszod.

Igazából ez “több sebből vérzik”.

Éretlen idegrendszer miatt jártunk fejlesztésekre, viszont tisztán emlékszem mikor maradt neki abba a beszéd. Elkezdett szavakat mondani 1,5 éves koráig, majd elköltöztünk, férjem is elment dolgozni külföldre. Kettecskén maradtunk, előtte sok ember vette őt körül, mivel nagyszülőkkel, testvérekkel együtt éltünk. Igyekeztem pótolni, sok időt fordítottam rá, eljártunk gyerekekhez is, de nem segített. Jöttek a fejlesztések, az is csak minimálisan. :(

Minden doki mást mond. Az egyik szerint “fiú , normális hogy később kezd beszélni, másik szerint autista lesz, harmadik-negyedik szerint éretlen az idegrendszere. Most kezd újra szavakat mondani, de felcseréli a betűket. Pl a kutya az tyuka, vagy csak hasonlóan ejti ki, pl a gyere az dede.

2023. ápr. 8. 20:16
 3/12 A kérdező kommentje:
Vannak szavak, amiket viszont tökéletesen mond, ha akarja. Ha visszakérdezek azért sem. Szóval végképp nem tudom már mit kene tennem
2023. ápr. 8. 20:17
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Szomszédom gyereke is ilyen volt. Kiderült, hogy valami autista féle. Húsz éves már, de agyilag egy ovis szintjén van.
2023. ápr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
81%
Ha autista akkor nem csak nem beszel hanem sok mas tunete is van.. nem jatszik gyerekekkel,non verbalisan sem komunikal, sztereotipiai vannak, duhkitoresek esetleg, valogatos a kajakkal, szenzorossn erzekeny ..
2023. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Grimfox ***** válasza:
100%
A családi kötelék szétszóródása lehet hogy rosszul érintette. Egy gyerek még a "mágikus világkép" alapján értelmezi a dolgokat. Például "azért ment el mindenki, mert már nem szereti őt". Ez csak példa, és tipp. A sérülékeny korban történő nagyobb változások viszont tényleg tudják hátráltatni a fejlődés bizonyos aspektusait.
2023. ápr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Einstein 6 éves koráig nem beszélt.
2023. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Az autista nagyon sokféle lehet, szóval ötös ez így általánosságban nem igaz, amit leírtál.

Kérdező itt nehéz jó választ kapnod. Pszichológusnál voltatok?

2023. ápr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Grimfox ***** válasza:
100%
Lehet az egészség rovatban kellene hasonló kérdést kiírni a mentális problémáknál. Ha két hálóval halászol, hátha előbb-utóbb fennakad a hal is.
2023. ápr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem apukának kellene hazaköltözni.
2023. ápr. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!