Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Agykontrollal kitudnám magam...

Agykontrollal kitudnám magam gyogyítani az arachnofóbiából (pókfóbia), és ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

De ha mindig csak arra gondolok,hogy nem félek a pókóktól, akkor szerintem csak bevonzom öket :S

Segétsetek, szörnyü dolog ez :( ....amugy annyirra nem vagyok sulyos eset, hogy szívrohamot kapok, ha látok egyet, csak ha látok egy hálót, vagy egy pókot mindent beképzelek magamnak.

Köszönö elöre is a segítségeteket, remélem használni fognak. :)


2010. okt. 29. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

hello.


Csak belátással vagy képes megszabadulni a fóbiáktól...ugye a fóbia félelem...no de miért pont csak a pókoktól félsz? Miért nem félsz mástól is? A félelem az nem "tárgyfüggő" az csak van...vagy nincs...te kötsz hozzá okot...a pók nem bánt...ahogyan semmi sem bánt...tudod hogy van a mondás a kutyákkal kapcsolatban is...megérzi hogy félsz, és azért támad. Ezek ösztönök...neked pedig be kell lássad, hogy nincsen okod félni nemhogy egy póktól, de semmitől sem...miért tennéd? Változik valami, ha félsz? Jobb lesz az életed a félelemtől? Szerintem te nem félsz, csak azt hiteted el magaddal...Hitesd el az ellenkezőjét...én tudom hogy menni fog, mert minden olyan, amilyennek gondoljuk, gondold máshogy...gondold azt, hogy a pók hasznos állat...és a természet része, aminek te is a része vagy...szoros kapcsolatban...miért ártana neked a pók, hiszen veled van? A pók nem fog betörni hozzád és elvinni a TV-t, vagy nem fog egy sikátorba lelőni a pénzedért...:D


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a bevonzástól nem kell tartanod, mivel az csak úgy létezik mint a boszorkányok.

fóbiából ki lehet gyógyulni, szerintem agykontrollal is, mivel ugye ez az agyadban benned dől el, vagy pszichoterápiával, vagy sokkterápiával, vannak rá tehát tudományos módszerek is.

2010. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Javítani biztos tudsz a helyzeten, de az agykontrollnak többféle módszere van a problémák megoldására, nem csak a szóbeli mantra. Itt végülis az agyad "áthangolása" lenne a lényeg, a félelem leküzdése, és ez mindenkinél más, mert mindenki más megoldásokra fogékony.

Ha esetleg tudsz rajzolni, mi lenne, ha pl. kipróbálnád, hogy pókokat rajzolsz? Egy rajztól csak nem ijedsz meg, és ha hozzászoksz a látványhoz rajzban, akkor a hétköznapi valóság se rémítene meg talán.

Én alapvetően nem félek a pókoktól, de azért 1-1 mérgező, veszélyes példánnyal nem találkoznék, de olyanok meg nincsenek a közelemben.

2010. okt. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Neonhal ***** válasza:
Az Agykontroll talán még ilyesmire jó, de nem érdemes mélyebben beleásnod Magad. Csak 1-2 ezzel kapcsolatos technikát sajátíts el, hátha bejön.
2010. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ahamm értem, köszi mindenkinek, kipróbálom öket.
2010. okt. 29. 12:31
 6/10 anonim válasza:

bánt a pók? nem

akkor talán jobb lesz ha félsz tőle? nem

utál téged a pók és mindig azon van hogy téged valahogy bánthasson? nem hiszem,jobb dolga van a póknak

a természet része, te is az vagy,talán a víz fél a halaktól? nem,felesleges félned a részedtől,aki cseppet sem törődik veled....

a pók,az csak ott a hálóján ül vàrva a kaját,miközben te meg megjelensz,meglátod,ő békésen ott ül tovább mikor te sikoltozva szétvered seprűvel... neki van oka félni tőled. ő nem bántana,de ha te hátba támadod akkir mindenki küzd a megélhetéséért,ezért a pók is ezt teszi. szerencsétlen annyira nem hülye hogy téged akarjon megenni a saját súlycsoportjával kezd ki. és még egy fontos kérdés:

akkor miért félsz tőle?

ha ezek végiggondolod mingyárt nem félsz tőle meglátod.

2013. nov. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
fogj meg egy kaszáspókot! a legártalmatlanabb pók! gondold ezt: mit tudna ártani nekem egy ilyen pici állat,ha közelit összetapsom!
2013. dec. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
be fog jönni!
2013. dec. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
kiskoromban a metrón féltem nehogy ottmaradjak! sokszor azt álmodtam hogy ottmaradok a metrón!aztán arra gondoltam hogy a fenébe maradhatnák itt a metrón ha itt is maradok vissza jövök a következő állomásról egy másik metróval.
2013. dec. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
a pók csak akkor támad ha te is rátámadsz máskülönben barátságos szóval ha nem bántod a pókot akkor ő sem bánt téged.
2013. dec. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!