Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » A zene befolyásolja az emberek...

A zene befolyásolja az emberek agyát, ezzel együtt az életét?

Figyelt kérdés
Ha magamból indulok ki, akkor ez így van. Valamiért nagyon ragaszkodom a zenéhez, egyfolytában szinte azon jár az agyam, és ez tudom, hogy nem normális. Általában lassú, sötét zenéket hallgatok, ami úgy vettem észre megváltoztatja a világszemléletemet. Ha vidám zenét hallgatok, ami ritka, mert ezzel nem tudok annyira azonosulni, akkor sokkal könnyedebb vagyok. Tehát szerintetek befolyásolja az emberek agyát a zene, ilyen nagy mértékben? Vagy ez csak nálam valami beteges ragaszkodás, amin változtatnom kéne? (ha igen, akkor hogy)
2011. márc. 18. 12:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én zenész vagyok, szóval azt hiszem, értek a témához. A zenének annyiféle hatást tulajdonítanak, hogy az már nevetséges. Lásd Mozart hallgatása jót tesz a babáknak. És mi van Haydnnal vagy Scarlattival?

A hangulatra nyilván hatással van a zene, de ugyanígy ha negatív kicsengésű bármilyen zajt hallgatnál, az is negatív érzelmeket keltene benned. Akkor is, ha az a zaj nem zene.


Szerintem az emberek inkább egymást befolyásolják, addig-addig mondogatják, hogy a zenéknek ilyen-olyan hatásuk van, amíg maguk is elhiszik, aztán onnantól tényleg érzékelik magukon a hatást. De azt valójában nem a zene okozta, hanem a hatásban való hit.

2011. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát, én igazából erről még nem beszéltem senkivel, meg nem olvastam sehol. Csak megfigyeltem magamon, ha sokáig azt a lassú, folyamatosan ismétlődő zsongó zenét hallgatom, akkor olyan mintha "más" lennék.
2011. márc. 18. 12:33
 3/15 anonim válasza:
100%

Nem értek egyet az első válaszolóval.Én nem azért hiszem azt hogy megváltoztatja a gondolkodasomat a zene mert mások azt mondják, hanem mert én ezt igy gondolom, érzem tapasztalom.

Egyébként a kérdésre válaszolvan, teljesen igy vagyok vele én is!!!

Hiszen a zenét ezért hallgatjuk, jobb kedvünk legyen, felszabadultabbak legyünk, ezáltal javul az életminőségünk.Ennyi.

2011. márc. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 bix ***** válasza:
100%
én meg azt vettem észre hogy a hangulatom befolyásolja a zenéket amiket hallgatok. ha jó a kedvem vagy edzek akkor pörgős, ha pihenek lassabb, ha ideges vagyok zúzós, stb...
2011. márc. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az agyát nem ,de a hangulatát igen és ezen keresztül esetleg a tetteit is.Én azt mondom,érdemesebb inkább mindig a nyugodt, vidám zenéket hallgatni.Vagy azt a zenét, ami ihletet,inspirációt ad.Szomorú,rossz hangulatú zenéktől jobb óvakodni,főleg,mikor amúgy is rossz kedvű az ember.Egy szomorú zene ilyenkor teljes depresszióba taszíthat.
2011. márc. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Jaa, első vagyok, de amit írtál, az nem csak zene, hanem bármilyen hasonló jellegű zörej vagy kép után is ilyen lenne. Csak tipikusan zenét raksz be és nem mást. Én mondjuk ilyen jellegű zenét nem szeretek hallgatni, de amikor kirándulok és egy kis időre lefekszem valahol a többiektől távol a földre és becsukott szemmel hallgatom, ahogy a szél susog a falevelek között, ugyanezt a hatást érzem. Pedig nem zene, csak monoton. Próbáld ki, tényleg ugyanolyan :)
2011. márc. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

szintén zenész, és szintén az a véleményem, hogy túlmisztifikálják ezt... a zene az zene. Persze, jó eszköz arra, hogy leírj vele, átadj egy hangulatot, érzést. Maximum gyenge akaratú emberek képzelhetik azt hogy hatással van rájuk a zene, no offense :) Ha úgy érzed, hogy ez zene jobban befolyásol téged mint szeretnéd, akkor egy ideig ne hallgass zenét, hogy tisztuljon ki a fejed.


Egyébként valami statisztikai felmérés szerint a tehenek több tejet adnak ha nemtudom mit hallgatnak. (Beethovent talán). Én úgy gondolom, hogy véthettek kis hibát a felmérésben, előfordult már ilyen.

2011. márc. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem, hogy az érzelmekre mindenképpen hatással van. Van olyan, hogy kicsit le vagyok törve, ha olyankor valami jó kis zenét hallgatok, még a hangulatom is jobb lesz.

A hangulataink és az érzelmeink pedig azért bizonyos fokig hatnak a gondolkodásunkra is, úgyhogy ilyen szempontból, közvetetten hat a gondolkozásra.

Persze egy jó kis pörgős számtól még egy örök világfájdalom emberből nem lesz csupaöröm optimista. :)

2011. márc. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
szerintem hat, én transzközeli állapotba szoktam kerülni megfelelő zenék hallgatásától, olyan, mintha átalakulna és kiszélesedne a tudatom. de lehet, hogy csak én vagyok idegbeteg :D
2011. márc. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A zene mindenképpen hat az agyadra, ezen belül legjobban a hangulatodra. Igaza van a zenésznek: a zenén kívül más is hathat így - de a zene bizonyítottan, már a halakra is hat, és az összes náluk fejlettebb lényre is.


Én is azt mondanám, hogy többször hallgass vidámabb zenéket.

2011. márc. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!