Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Veletek is megtörtént már,...

Veletek is megtörtént már, hogy valamire úgy emlékszel, mintha már megtörtént volna? És percre pontosan ugyanugy történt minden?

Figyelt kérdés
Nálam elég gyakran előfordul,hogy beszélgetünk,és nekem az rémlik,mintha ez már egyszer (vagy már többször is) megtörtént volna,és minden ugyanugy történik,minden mondat egymás után rémlik az agyamban.De van úgy,hogy pl. megyünk valahova,vagy mittudomén,és a cselekmény is mintha már megtörtént volna...
2011. jún. 10. 21:13
1 2
 1/15 anonim válasza:
78%
Igen, velem is sokszor megtörténik. Ezt hívják 'Deja vu' -nek
2011. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, Velem is előfordult.
2011. jún. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Igen. Régebben.

Az elmúlt években viszont nem volt Deja Vu-m.

2011. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
nekem pont ezen a héten volt kettő. de ez csak hiba a mátrixban.
2011. jún. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, sokszor.
2011. jún. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Deja Vu.

A jelenséget már tök jól magyarázták tudományosan (Méghozzá egy magyar kutató)

Röviden annyi, hogy az emlékezetben az emléknyomok gátlása is fontos (hogy mindig az tudjon előjönni, ami ténylegesen oda illik). Az agy azonban egy bonyolult rendszer és mint ilyenben, becsúszhatnak kis hibák. Ha sérül ez a gátlásos dolog, hajlamos vagyunk a most éppen aktuális látványt emlékként azonosítani.

(érdekes, hogy az emlékeket valójában úgy reprezentáljuk a fejünkben, hogy megvan az aktiváció az agyban, és egyes struktúrák azért felelnek, hogy ezeket az aktivációkat újra létrehozzák. Így egy friss emlék nem sokban különbözik az éppen érzékelt dolgoktól, csak annyival, hogy van plusz terület, ami felel azért, hogy tudd, hogy ez emlék. Ez lenne az a gátlás, ami ha egy pillanatra kimarad létrejön a dejavu)

2011. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Speper9 ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy az egyik szemünk valami oknál fogva lassabban juttatja el az agyhoz a látottakat, mint a másik. Persze ez az eltérés nagyon minimális de éppen elég ahhoz, hogy azt gondoljuk mintha már ez meg ez megtörtént volna velünk... :)
2011. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
A wikipédián valami olyasmit olvastam, hogy az agy hamarabb "látja" meg néhány század másodperccel azt a képet, mint a szem.
2011. jún. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
utolsó: gondold végig, mivel látná meg előbb az agy a képet, hanem a szemen keresztül?
2011. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy te nézel, de nem látsz... nem hiába tettem a "látja" szócskát idézőjelekbe :)
2011. jún. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!