Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Azoknak az embereknek a...

Azoknak az embereknek a véleményére vagyok kiváncsi, akiknek volt már tudatos álmodásuk. De persze 'kivülállok' is segíthetnek. Milyen ez az egész folyamat? Vannak hátrányai és elönyei, kiváncsi lennék pár dologra mielött én is megprobálnám!

Figyelt kérdés

és Mennyi idö amig elsajátitja valaki a tudatos álmodást?

[link]

(aki nem értené miröl beszélek)


2012. febr. 20. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
érdekes
2012. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt többször is! Általában erőltettem, hogy ha az egész csak a fejemben létezik akkor úgy létezzen ahogy én akarom. Nem így lett. De az az előnye hogy bármikor fel tudsz kelni. Remélem tudtam segíteni.
2012. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A folyamat?

Rájössz, hogy éppen álmodsz, realizálod, hogy ez az egész a te fejedben játszódik, utána pedig már hasonló, mint amikor fantáziál az ember.

Egész szórakoztató tud lenni.

2012. febr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen srácok :)

És még annyi lenne hogy:

ha jól tudom , gyakorlás kell ahhoz hogy eljuss addig hogy felfogd hogy éppen csak álmodsz .

Én azt hallottam hogy amikor ébren vagy , napi többször meg kell kérdezned magadtól hogy 'álmodok vagy nem ?' és ha ezt el tudod mondani majd az álmodban ott észreveszed hogy igen álmodsz , ez igy van ?

2012. febr. 20. 21:58
 5/11 anonim válasza:
Egyszer velem előfordult, de teljesen véletlenül. Viszont amikor alvás után kezdek közeledni az ébrenléthez, és már félig tudatosan a napi teendők jutnak az eszembe, és visszaalszok továbbálmodom. Ezzel csak az a baj, hogy mikor felébredek nem tudom, hogy tényleg megtörtént-e, vagy csak álmodtam. Nem tudom segitettem-e, de biztosra veszem, hogy van az agynak egy olyan állapota amikor erre a legfogékonyabb. Lehet, hogy ezt elkaptam. :)
2012. febr. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A tudatos álmodás nem csak annyi, hogy rájössz, hogy álmodsz. Az a féltudatos álmodás. A tudatos álmodásnál a tudatállapotod is olyan, mintha ébren volnál. Ez azért fontos mert így tisztában vagy az aznap történtekkel, hogy milyen célokat tűztél ki esetleg a TÁ-ban. Éber vagy stb.

Az elsajátításában segít a kevés gépezés, meditáció, éberség, nyugalom stb.



Technikából meg van kismillió: www.tudatos-alom.hu -n kedvedre válogathatsz.

2012. febr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az nem elég, ha csak úgy megkérdezed magadtól, hogy álmodsz-e. Ha nem vizsgálod meg rendesen, akkor előfordulhat, hogy álmodban meg fogod állapítani, hogy az a fizikai valóság, és nem jön létre tudatos álom. Szívtam már ilyennel. :)
2012. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Nemtudom mennyire illik ide velem egyszer olyan történt:

Aludni akartam amikor olyat álmottam hogy a takaron egy undorító bogár mászik a következő amire emlékszem azmár csak az hogy kipattantam az ágyból és kerestem hol a bogár utána (5 perc volt kb. ha attol számítjuk mikor hunytam le a szemem) jöttem rá hogy álmodom nagyon valóságos volt az egész.

2012. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy idő után élénkebb is lehet, mint a valóság. Férfi vagyok, de sírtam már álmomban, annyira szép volt.
2012. márc. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én nem tudom, hogy ez az-e, amit kérdeztél, nem gyakoroltam, semmi, de egészen kicsi korom óta tudatosan irányítom az álmaimat, és tökéletesen tisztában vagyok azzal, ha éppen álmodok.
2012. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!