Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Lehet valahogyan csökkenteni...

Lehet valahogyan csökkenteni a félelemérzetet?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék remegni, félni.

Vagy csökkenteni szeretném az érzését.

Lehet valahogy?


2012. júl. 22. 19:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
Mi a félelem forrása? Fizikai vagy mentális ? Tegyél olyan dolgokat ami megnyugtat, tereld el a gondalataid. Ha dohányzol, a cigi sokat nyugtat. (Anti dohányosok ne kössenek bele légyszives.) Próbálj meg másra figyelni, ülj le olvasni, játsz a gépen, nézz egy vígjáték menj el a barátaiddal.
2012. júl. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hallottam, hogy van az a szer, amit állítólag sportolók, autóversenyzők, kaszkadőrök stb... Használnak, hogy csökkentsék a félelemérzetet, de nem emlékszem, mi a neve. Bizonyos mértékben megtalálható a macskaalomban is, emiatt a terhes kismamáknak nem szabad azt cserélni, mert rossz hatása lehet a babára.
2012. júl. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sötétben félek, mert sokszor álmodtam egy farkassal, ami fekete volt, a szeme meg piros, aztán megölt.

Meg pár hasonló.

Bohócoktól is félek.

Mindig oda képzelek egy bohócot a sötét ablak elé aztán rohanok el...

2012. júl. 22. 19:55
 4/12 anonim válasza:
Ne adj hatalmat a sötétnek ( ne képzelj bele olyan dolgot amitől félsz) PL ha véletlen arra gondolsz amitől félsz akkor azt tedd viccessé ha ez nem segít akkor képzelj aranyos dolgokat vagy szépeket vagy ami neked tetszik ilyesmiket és valamennyivel jobb lesz ha más nincs akkor rakj be egy kisebb lámpát :)
2012. júl. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A félelmet azért nehéz legyőzni, mert minden más érzést szinte azonnal felülír. És a gondolatokat is magához vonzza. Ezt úgy értem, hogy nehéz rettegés közben másra figyelni, mint a félelem, vagy a félelem tárgya. Több módja is van a félelem száműzésének. Ha vallásos vagy, akkor az ima tökéletes erre. A hit érzése ha nem féled, hanem szereted istent, elég erőt ad. Például a 23. zsoltárt imádkozhatod. Ha viszont nem vagy vallásos, akkor is van megoldás. Az elméd egyszerre csak véges dologra képes figyelni. Minél több dologgal foglalkozol egyazon időben, annál kevesebb kapacitása lesz a félelemre figyelni. Kezdj bele olyan dologba, ami egyszerre több figyelemszálat igényel. Például miközben zenét hallgatsz, mondjuk angolul, olvasd a lyrics-et, és próbáld meg egyazon időben lefordítani. Ez háromfelé osztott figyelem már így kapásból. Nekem ha még időben elkezdem, akkor elég szokott lenni a háromfelé irányuló figyelem. De akár játszhatsz autós számítógép játékkal is, betartva a kresz összes szabályát. Az ha nem is igazi, de mint szimuláció, az is legalább háromirányú figyelem. Ha inkább valamilyen ezotériához kapcsolódóbb módszerre vágysz, arra is van megoldás, szólj ha olyan kell, de amiket fent írtam sokkal egyszerűbbek, nem kell megtanulni őket.
2012. júl. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Antimod ***** válasza:

A meditáció hatékonyan csökkenti a félelemérzetet hosszú távon is. Akit érdekel, annak mondom, hogy tudományos kutatás is igazolta, mert a hosszú távon meditálóknál kedvező változásokat figyeltek meg az agyterületek aktivitásában, így pl. a "félelemközpont" sokkal kevésbé volt aktív, és az ingerküszöb is magasabb lett az ilyen embereknél.

Én is szoktam érezni, hogy egy-egy meditáció után több óráig sokkal nyugodtabb vagyok.

2012. júl. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utóbbi válaszoló le tudná nekem írni, hogy hogyan is kell meditálni, vagy egy leírást, hogy hogyan csináljam?

Nagyon érdekelne. köszönöm.

2012. júl. 23. 09:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Hellinger -féle felállítással kiderül, mi ennek a romboló, nagyfokú félelemnek a valódi, akár tudatalatti forrása, és ki lehet lőni vele, én ajánlom.
2012. júl. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A meditáció tényleg jó, de amikor a félelem érzése éppen jelen van nem szabad, is nem is lehet meditálni. De ha mikor éppen nem félsz akkor meditálsz, akkor az hosszú távon segíthet valóban.
2012. júl. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Antimod ***** válasza:

[link]

Itt van pl. egy használható leírás. De mindössze annyi a lényeg, hogy egy kényelmes pózban lélegezz nyugodtan, lazulj el, és ne gondolkozz semmin, "üresítsd ki a fejedet". (Vannak, akiknél a lassú visszaszámlálás segít.) Ha elég koncentrált és nyugodt vagy, rövid időn belül kellemesen fogod érezni magadat, lehet ez bizsergés, "lebegés" vagy bármi más. A lényeg, hogy ne aludj el, elvileg érezni fogod, hogy gondolataid kitisztulnak, nem tör be összevissza minden impulzus, mint ahogy az éber állapotban megszokott. Persze még ezer dolgot lehet csinálni meditáció közben, de ez már elég hatékony ellenfele a félelemnek.

Ha elég mély volt a meditáció, akkor úgy fogod kicsit érezni magadat utána, mintha alvásból ébredtél volna fel. :)

2012. júl. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!