Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan tudok alvásparalízist...

Hogyan tudok alvásparalízist előidézni?

Figyelt kérdés
Sokat hallattam róla, hallottam hogy ijesztő tud lenni meg durva, de én nagyon kíváncsi vagyok rá és ki akarom próbálni.

2013. júl. 4. 21:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem egészen tudod mi az.
2013. júl. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az emberek nagyobb része (nem emlékszem a pontos statisztikára, de úgy rémlik több, mint a fele) élete során legalább egyszer átél alvásparalízist, egy kis hányadnál krónikusan gyakori lehet, sokszor valamilyen megbetegedés miatt. Én régen sokszor voltam migrénes, mára erősen lecsökkent szerencsére a gyakoriság, na pl. éjszakai migrénrohamokhoz nálam gyakran társult alvásparalízis, rém gáz, hogy pokolian fáj a fejed úgy alig félálomszint felett (+ az "aura", a migrénes halu), de megmoccanni se tudsz hogy egy rohadt fájdalomcsillapítóért felkelj, vagy kiabálj segítségért. :/


Mivel az alvásos bénulás az agy biokémiai folyamataival kapcsolatos kis ziccer, bizonyos drogok vagy erős pszichiátriai gyógyszerek mellékhatásaként is jelentkezhet, na ezt semmiképpen sem javaslom.


Statisztikailag sanszos hogy majd legalább egyszer és valószínűleg még fiatalabb korodban előfordul veled, nem hiszem, hogy nagyon örülni fogsz neki, tényleg borzalmas.


Simán akarattal erősen kétlem, hogy előidézhető.

2013. júl. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De nem hiszem el hogy olyan borzalmas lehet :o

Annyira kíváncsi vagyok rá:0

2013. júl. 5. 00:12
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem mindig borzalmas (migrénnel volt nekem az, érthető miért), van akinek iszonyat nyomasztó, ugye azért ott az a magatehetetlen érzés, van akinek csak kellemetlen vagy bizarr, de nem hiszem hogy bárki kellemesnek tartaná.


De ha ezen múlik, szurkolok neked, hogy összejöjjön. :D

2013. júl. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Na talán még egy tipp, bár nem hiszem hogy túl hasznos.


Alvásos bénulás ébrenlét-elalvás közötti átmenetekben gyakori, pl. félálomban alvás előtt vagy - még gyakrabban - álomból (részben) felébredve. Ugye normál esetben elalváskor lejátszódnak bizonyos agyi folyamatok, "kikapcsol" az ébrenléti tudatállapotod, hogy pihenhessen az agyad és "kikapcsol" az akaratlagos mozgás (a bénulás nem olyan jó szó, forgolódni szoktunk és szerencsére a szerveink se bénulgatnak), hogy pl. álmodban ha rohansz és kirepülsz az ablakon, ezt a tested lehetőleg ne tegye meg :). Alvásparalízis meg akkor van, ha az ébredt tudatállapot már (vagy még) részben megvan, de a mozgáskikapcs meg még (vagy már) működik, kb az alvajárás ellentéte. Most elég primitíven fogalmaztam, de a lényeg a lényeg.


Na szóval ha sok ilyen alvás-ébrenlét átmeneti állapotod van, szóval mondjuk nyugtalanul alszol, baromi sokszor felriadsz, rémálmokból pl, felszínes az alvás, sok a félálom, akkor nagyobb a sanszod erre a "hibára" is elvileg. Hogy ezt a zavaros alvást meg ezt a funkciózavart mivel tudod előidézni, ami nem drog vagy gyógyszer, azt nem tudom.

2013. júl. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22 éve szenvedek vele, szívesen átadnám. Egyébként nem tudom, mi a tökömért van ez az ezo kategóriában, amikor rohadtul nem ilyesmi.
2013. júl. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Gyakorold a tudatos álmodást, az már tulajdonképpen az! Sok időt és munkát igényel, de ha megtanulsz álmodban teljesen tudatodnál lenni, akkor megtapasztalhatod, milyen az amikor az agyadból érkező utasítások a testedben nem történnek meg. Tipikus, mindenki által átélt példa, amikor kiabálni próbálsz, de nem tudsz. Csak hát azt meg kell tanulni, hogy közben ne ébredj fel, hanem benne maradj ebben az állapotban.


Először arra gyúrj, hogy emlékezz minél több álmodra, aztán jöhet az, amikor álmodban egyszercsak eszedbe jut, hogy most álmodsz, majd elkezdheted megvalósítani az erre az esetre szánt terveidet. (Legutóbb pl összeszedtem minden bátorságomat, és átrohantam egy falon. Nem volt könnyű, hiszen olyan valóságosnak tűnt!) Azt nem tudom, hogy lehet-e, de sok gyakorlással biztos, hogy még a szemedet is kinyitod, de mégis az álmodás állapotában maradsz.

2013. júl. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálam anno úgy történt meg először, hogy fingom nem volt róla, hogy hasonló dolog létezik.

Felriadtam az ágyból, egy öregembert láttam, ahogy ül a hasamon, mozdulni nem tudtam, kiabálni akartam, de azt sem tudtam, nagyon félelmetes volt.

Talán pont másnap volt valamelyik ismeretterjesztő csatornán alvásparalízisről film és utána is olvastam a hasonló dolgoknak, így már olyan véleményen voltam, hogy bárcsak még egyszer megtörténne velem.

Azóta jó párszor előfordult, volt hogy egy éjszaka többször is, de annak ellenére, hogy tudtam mi történik velem, rendre nagyon félelmetes és rossz érzés volt.


Egyébként hallucinálni közben az első alkalmon kívül még egyszer hallucináltam, de akkor csak hangot, hogy valaki suttog a fülembe.


Én nem ajánlom, a tehetetlenség félelemérzetet kelt, egyáltalán nem jó dolog. Persze lehet más embernél más érzetet kelt a jelenség.

2013. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

14-15 éves koromban heti rendszerességgel előfordult, és egyszer nem hallucináltam. Vannak, akiknek szörnyű élmény, másoknak, pl. nekem a 2. alkalom után teljesen megszokottá vált, egyszerűen csak megvártam még elmúlik.


És az egyik válaszolónak igaza van abban, hogy semmi köze az EZO-hoz, még csak a tudatos álmodáshoz sem...

2013. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kanadában, Kínában, Angliában, Nigériában és Japánban végzett felmérések szerint a megkérdezettek 20-60%-a már átélt alvási bénulást.[14][15] Sedaghat-Hamedani F. és társai iráni orvostanhallgatókkal végzett vizsgálatai szerint 24,1%-ukkal történt már meg ez. Hasonló eredményeket kaptak japán, nigériai, kuwaiti, szudáni és amerikai hallgatóktól.[16]

Sokan narkolepsziások azok közül, akik gyakran élnek át alvási bénulást.[17]

Egyes jelentések szerint a következők növelik az alvási bénulás valószínűségét és gyakoriságát:

Fejjel felfelé, vagy háton alvás

Erős stressz

Hirtelen környezeti/életmódbeli változások

Rémálmok

Alkoholfogyasztás és alváshiány együttese[18]

2013. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!