Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Az Agykontroll, (Titok stb. )...

Az Agykontroll, (Titok stb. ) technikái az 50-es években L. Ron Hubbard által kifejlesztett KREATÍV PROCESSZING nevű technikán alapulnak?

Figyelt kérdés

(egy olyan technikán, ami (állítólag) nem volt "befejezett és kész" technika,

mivel bizonyos "instabilitásokkal" járt)



2014. febr. 27. 18:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Az agykontroll az önhipnózison alapszik. Szóval nem.
2014. febr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Mivel L. Ron Hubbard munkásságában kevés olyan dolog van, amit nem máshonnan nyúlt, így kizárt.
2014. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
Így van. A Szcientológia egy mesteri plágium L. Ron Hubbard szerkesztésében. És az ostoba hivatalnokok még engedték is levédeni. Így aztán szabadon garázdálkodnak...
2014. febr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
De ha leírod hogy mi ez a KREATÍV PROCESSZING lehet hogy meg is tudom mondani hogy honnan szerválta az öreg
2014. febr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Passiflora ***** válasza:

Te milyen hasonlóságot látsz köztük?


(Az alapján, amennyi információt erről a kreatív processzingről találtam a neten, én semmit.)

2014. febr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A Kreatív Processzing



„Az agykontroll az önhipnózison alapszik. „


-Ez biztos? Hubbard (papíron) nagyon ellene volt a hipnózisnak.

Uralmi = kontroll-technikaként használható. Végül is lehet vele élni és visszaélni is, mint mindennel.


„Mivel L. Ron Hubbard munkásságában kevés olyan dolog van, amit nem máshonnan nyúlt, így kizárt.“


-Nem biztos, hogy teljesen így van. Hubbard - hibái ellenére - egy hihetetlen gondolkodó és már már mániákusan precíz mérnök is volt.


MEST = Anyag + Energia (Erő?) + Tér + Idő : ez a 4 elem építi fel ezt az univerzumot, amiben vagyunk.

(látszólag)


A Kreatív Processzing egy nagyon magas, haladószintű technika a szcientológiában, ami A MEGÉRTÉS / ETIKA / KÉPESSÉG magas és tiszta (neve: „OT“) szintjein a MEST kezelésére szolgál.

Hubbard nem beszél mellé (!!!), elmondja hogy 3 fázisa van az Akció-ciklusnak (a MEST-univerzumban):

teremtés > fenntartás > elpusztítás

elindítás > irányítás/kontrollálás > megállítás


Ahhoz, hogy a „thétalény / thetán“ számára a MEST kontrollálható/kezelhető legyen, a „thetánnak“ mindhárom képességgel bírnia kell.


Tehát:


amit el tudsz indítani azt képesnek kell lenned végig irányítani és végül képesnek kell lenned megállítani is.

másképp: képesnek kell lenned kauzális (=oksági, oki szintű, oki szinten megvalósuló =teremtő =teremtés-előtti) képeket (=“mockupokat“) létrehozni, megváltoztatni és megsemmisíteni.


Ez így egy teljes akcióciklus.

A befejezetlen akcióciklusok valószínűleg negatív visszahatásokkal járnak. (gondolom én)


Ez tulajdonképpen a teremtés körébe tartozó gyakorlat, ami feltételez (jobb esetben) egy magasabb szintű megértést + magasabb szintű saját és bennlévő etikát + magasabb szintű képességet.


...


Hubbard egyébként visszás és hihetetlennek tűnő dolgai ellenére egy eszméletlen zseni (is?) lehetett,

mert én még ilyen jellegű „adatbázist“, ami a szcientológiában van,

életemben nem láttam.

...pedig egész életemben a metafizikákkal, vallásokban és mítoszokban rejlő „információmorzsák“ keresésével foglalkoztam (egyéb tevékenységeim mellett).

Nagyon sok „kettősélményt“, „kettősérzést“ okozott már nekem az LRH-életmű vizsgálata, de ... mégis-mégis olyan dolgok vannak benne, amelyek sehol máshol.

Megjegyzem, én soha nem voltam egyetlen egyháznak sem tagja, mivel nem hiszek és nem bízok bennük (100%-osan).

Él bennem egy „egészséges gyanakvás“ ezekkel az intézményekkel szemben.

Senkit nem is biztatok arra, hogy (amennyiben kibírja nélkülük) bármelyik egyháznak is tagja legyen,

sokkal jobban örülnék annak, ha mindenki elkezdene gondolkodni és megérteni!

(az összes körülötte lévő jelenséget)


.....

A szcientológia anyagairól)

Ez nem feltétlenül igaz, hogy minden anyag igaz és mindent vakon el kell hinni és minden anyag jót tesz mindenkinek és használ (a pénzéért),

de: még egy ilyen anyag ezen a bolygón nincsen!

(A Dianetika és ami abba a témába tartozik az viszont (valami miatt) mindig is ellenszenves volt nekem és sohasem vonzott. Számomra csupa mechanika. Egy lélektelen, mechanikus tudomány.)


A szcientológia (filozófiája / metafilozófiája):

Nagyon nehéz anyag és tele van buktatókkal, ellentmondásokkal, „egyszerűbb és hétköznapi“ információkkal, talán még csapdákkal is.

Lényegét tekintve viszont hihetetlen, hogy mi van a Hubbard-életműben.


Nem lopott ő senkitől, ezek a dolgok nem voltak meg őelőtte. (nagy valószínűséggel ez az igazság)


A Kreatív Processzing (állítólag kb.) akkor okozhat gondokat, problémákat, „nem -kívánatos mellékhatásokat“,

ha tisztátalan kezekbe kerül,

tehát : ha megértés + etika + képesség nélkül kezdik használni.


Az Agykontroll-rendszernek kb. az a mentsége, hogy sokkal alacsonyabb szinten működnek benne ezek a dolgok,

mint Hubbard rendszerében....

...és így valószínűleg kevesebb kár keletkezik / keletkezhet.


Egyértelmű, hogy José Silva vette / vehette át stb. Hubbard dolgait és nem fordítva.


A Hubbard hagyaték sorsáról:

a Hubbard életműnek át kellene mennie egy Halál-Újjászületés fázison és akkor talán az emberiség közös épülésére lehetne használni

(és nem egy kislétszámú csoport anyagi gyarapodását szolgálná).


Az Agykontroll esetleges mentségére még az szolgálhat, hogy valószínűleg emberségesebben és normálisabban működik a gyakorlatban, mint a szcientológia. Arról nagyon sok rosszat hallani.

2014. febr. 27. 23:55
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hubbard azért ellenezte a hipnózist, nehogy valaki utána nézzen annak, hogy az amit auditálásként tanít az nem más mint a regressziós hipnózis. :DDDDD (nem az éber auditálásra gondolok)


Ennyit arról hogy nem nyúlt le semmit....

2014. márc. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A vonzás törvényén alapulnak, amit megfigyeltek az emberek a természetben.
2014. márc. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Összességében és gyakorlati dolgaiban (állítólag) nagyon ellentmondásos a Hubbard "cucca",

de - véleményem és tapasztalataim alapján - döbbenet, hogy mi van benne. (!!!)


És itt most nem a Dianetikáról beszélek.

2014. márc. 6. 00:24
 10/16 A kérdező kommentje:

Állítólag az volt a baj a kreatív processzinggel, hogy hosszútávon szilárdította/szilárdabbá tette a preclear (itt: illető) reaktív elméjét.

(ami állítólag nem egy jó dolog / -hatás)


Viszont, ha valaki OT-szinteken (="operáló thetán") használta a kreatív processzinget (=átlagemberhez képest nagyon magas megértési-, etikai-, képesség-szinten),

akkor nem jelentkeztek negatív visszahatások.


Ez persze lehet, hogy csak arra szolgál, hogy csak akkor használd a saját kreativitásodat, ha már kifizettél X-milliót egy bizonyos testületnek.

(addig lehetőleg ne... addig gondolkoznak helyetted)

2014. márc. 11. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!