Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan tanuljak, milyen...

Hogyan tanuljak, milyen tanulási módszereket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék tanulni, és jó lenne ha vizsgán vagy Zh-n nem félnék attól hogy mit nem tanultam meg. Rengeteg száraz anyag. Hosszú terjedelmes szövegek, de nem tudom megtanulni. Szeretném ha segítenétek ebben! Nem voltam jó tanuló sosem, de most igyekszem és mégsem ragad meg.

2014. okt. 30. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen témában?

Van hozzá jegyzeted, vagy bármilyen digitális anyagod?

Könyved van?

Milyen formában lesz a számonkérés?


Mennyit szoktál tanulni és miért nem elég?

Nem jut eszedbe, mást kérdeznek, nem érsz a végére, vagy?

2014. okt. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Minden témában.

Jegyzetem van rengeteg.

Nincs könyvem.

Zh és vizsga lesz majd januárban, a múlthéten Biomechanikából volt zhm tanultam rá egész hétvégén, napi 6 óra hosszát és mikor elé ültem nem tudtam leírni egy szót sem. És igen sokszor nem érek a végére.. Teljesen tanácstalan vagyok hogy hogyan jegyezzek meg mindent hogy gördülékenyen menjen minden.

Mellette edzenem kell, sokára érek haza a suliból általában fél 7-7 körül itthol vagyok. És akkor is nekiülök .. :/

2014. okt. 30. 22:28
 3/10 DFGHJKL válasza:

Én is sokáig küszködtem ezzel, de ezt mindenkinek magának kell kitalálni. Ha ez segít, én mindig rendezem a jegyzeteket, és kiírom színessel, mert egyrészt: ha egyszer átírom, már szinte meg is jegyzem, másodszor: sokkal jobban szeretek szép színes, rendezett jegyzetet tanulni.

Ha magolni kell, azt ajánlom, hogy ne szóról-szóra, sorról-sorra tanuld, hanem olvasd át annyiszor, ahányszor csak tudod. A végén tudni fogod kívülről. ;)

2014. okt. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mondják, hogy ismétlés a tudás atyja. Ez igaz is, meg nem is. Én úgy mondanám, hogy a megértés és az önálló gyakorlás szükséges. (hatékony, ha hallod is, látod is a témát, de a legfontosabb, belül tudni és érteni amit kell).

A megértéshez és az információ rögzítéshez jellemzően koncentráció szükséges, amihez pedig energia kell.

Minél többet foglalkozol valamivel tény, hogy jobban rögzül benned.

Alvás közben is tanul ám az ember. Így hatékonyabb tanulni több nap alatt, mint vizsga előtt 30 perccel.

Ezt egy korábbi válaszomban írtam. Nagyon jó ötlet még amit írtak, hogy saját jegyzetet kell készíteni. Csak olyan dolgot szabad tanulni, amihez van szó kincsed és érted is.

Addig kell kutatni, amíg nem érted. Ha elsőre valami nem tiszta nyugodtan mehetsz tovább, hátha kitisztul. De a lényeg mindig, hogy a végén érteni kell és vissza tudd mondani ha kipihented magad.

Ha értelmetlenül betűket mormolsz, elfogod felejteni az egészet és le is terhel.

Javasolt alvás előtt elolvasgatni a dolgokat.


Ha nagyon sok az anyag és lehetetlen megtanulni, akkor is ngayjából tudni kell. A lényeget meg alaposan. Csak ugye a lényeg megtaláláshoz is kell némi tudomány. A lényeg mindig amit számon fognak kérni vagy valamilyen használandó információ.


Arra kell áthangolni magad, hogy érdekel amit tanulsz és hasznod lehet belőle.

Nem sokkal jobb jó jegyet kapni? Nem sokkal jobb elkerülni a stresszt és a bukást?


Gondolom edzés miatt szedsz vitamint, ezért hiányod nem hiszem, hogy van.

De fáradtan lehet nem a legjobb tanulni. Kávé esetleg amit tudok javasolni. (az önértékelésed meg ne menjen nullára. Van ahol az a cél, hogy mindenkit 2 alatt tartsunk, max lesznek kivételek).


Jó tanulást és sok sikert!


u.i.

Néha szünetet kell tartani. (óránként)

Amikor tanulsz megfigyelheted, hogy sokszor másfelé megy a gondolatod. Ez nem baj, ha kicsit pihentet. De igyekezni kell, hogy amit magolsz, azt közben értsed és koncentrálj rá.

2014. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez biztató! :)
2014. okt. 31. 09:19
 6/10 anonim ***** válasza:

"Mellette edzenem kell, sokára érek haza a suliból..."

Későn és hulla fáradtan.

Szellemi fáradtság esetén üdítő lehet a fizikai erőfeszítés (munka, sport, kertészkedés stb), fordítva messze nem igaz.

Fizikailag fáradt ember nehezebben koncentrál, nehezebben jegyzi meg, amit tanulnia kéne.

2014. nov. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pedig most úgy csinálom, hogy Pl: Kedden 2 óra közt van 2 óra szünetem elmegyek és leedzek hogy ne kelljen itthon még arra is időt pazarolni hanem tudjak tanulni.

Ginseng teával és kávéval segítek az éberségen. :)

2014. nov. 1. 16:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még egy jó dolog. Amikor tanulsz, rá kell kérdezni arra amit tanulsz. Tehát kérdést kell készíteni a tanulandó témához és válaszolni rá.
2014. nov. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lebannen ***** válasza:

Íme egy jó módszer, én használtam az érettségi előtt:

felmondod diktafonra,vagy bármilyen lejátszóra, és este az elalvás előtti egy-két órában fejhallgatóval visszahallgatod. Nem baj, ha bealszol a végére,de azért ne túl hamar, és ne mindig ugyanannál a résznél.

2014. nov. 20. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Régi kérdés már, de ha készülök egy zh-ra, ahova ilyen elméleti szöveg kell, jobban szeretek több időt rászánni és írni egy jegyzetet rá.

Van, akinek működik, hogy elolvassa aztán kiemeli a lényeget... Nálam ez annyira nem működik, valahogy nem marad meg annyi információ, sokszor semmi, mert azt hiszem tudom, aztán mégsem.

Tehát, olvasom, kijelölöm a lényeget aztán abból jegyzet , utána ezt olvasom /tanulgatom és kész.

Több idő kell rá, de hatásos...

2018. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!