Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Ez lenne az a bizonyos "alfa...

Ez lenne az a bizonyos "alfa állapot"?

Figyelt kérdés

Igazából ma hallottam erről elősször és nagyon meglepett hogy sokan írták hogy nehéz ezt elérni. Néha szokott velem este lefekvés után, de még alvás előtt olyan lenni, hogy nem gondolok semmire és hirtelen olyan érzés fog el mintha egy sergőn ülnék és lassan forogna. Persze amint jelentkezik én arra gondolok, hogy "úristen, de szeretem ezt az érzést" és amint erre gondoltam el is múlik.

Ez lenne az alfa állapot? Ha igen, akkor az miért van hogy másoknak olyan nehéz ide eljutni, nekem pedig úgy is sikerült hogy nem is tudtam arról, hogy ez létezik?



2014. dec. 5. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Az alfa állapot nem feltétlenül jár ilyen forgó érzéssel.

Például ha iskolában matek dogát írsz és mély nyugalomban belemerülsz, akkor is gyakorlatilag alfában vagy. A legjobb matekosok is alfában nyújtják a maximumot.

De ahogy írod, elalvás előtti állapot alfa szokott lenni, vagy akár még annál is ellazultabb.

Tudományos magyarázata az az alfa állapotnak nevezett jelenségnek, hogy ekkor az agyad képes egy adott dologra fókuszálni, mert a rohanó nagyvilágot elfelejted erre az időre. És ha fókuszálsz egy adott dologra, minél több agysejted azon dolgozik, meglepően nagy eredmények születhetnek. Míg éber állapotban eltereli figyelmedet minden, a befizetetlen számláktól kezdve a bevásárlás gondjai, stb.

2014. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

amikor én izgatott várakozás után tudatosan értem el először az alfa állapotot valamikor jó régen akkor csak annyit mondtam: "Ja ez az?!!?"


Mint hogy már régen ismertem ezt az állapotot

2014. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja a 2-es válaszoló, minden ember (és az állatok is) ismeri ezt az állapotot. Csak nem biztos hogy tudnak róla. Két dolog lepett meg, egyik az hogy Agykontroll című könyvben tudatni kellett az emberekkel hogy az agy nem csak rohanásra és sapka viselésére való. A másik az hogy ezt a témát mára ezoterikus jelenségnek tekintik az emberek. Azt ami a legalapvetőbb jelenség (kellene hogy legyen) az élővilágban.
2014. dec. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Több mint 50 éve ismerem az érzést, és sohasem fogom megunni. Minden este igyekszem minél tovább húzni.
2014. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyan nehéz elérni, én nekem kellett egy ember segítsége aki elmagyarázott nekem dolgokat.

A másik dolog, hogy sok ember nem tudja hogy éppen milyen állapotban van.

2014. dec. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!