Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » A villámolvasás csak magolásra...

A villámolvasás csak magolásra jó? Csak megjegyzem pl. egy könyv tartalmát? Vagy érteni is fogom az ott leírtakat?

Figyelt kérdés
Tehát például, hogyha valaki nem érti a fizikát vagy a matematikát és villámolvasással elolvas fizika és matek könyveket, akkor érteni fogja ezeket a dolgokat? Vagy csak emlékszik rá, hogy milyen mondatok voltak a könyvben?

2015. jún. 21. 02:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Érteni szerintem akkor fogod csak, ha egyébként is értenéd.
2015. jún. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
NEM fogja érteni.
2015. jún. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A villámolvasás az alapinformáció gyors begyűjtésére jó. A lényeget csak alapos, értő olvasással tudod megjegyezni. Szakkönyvekben egyébként is rengeteg képlet, és számítási példa van, amiket nem lehet villámolvasni.
2015. jún. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Kedves Utolsó! Tévedés! Minden könyvet lehet villámolvasni! A villámolvasás nem azt jelenti, hogy utána azonnal tudsz mindent, ami a könyvben van. Ugyanis ezeket az információkat elő kell hívni! Erre szolgál a merülés, sebesolvasás. Tehát a könyvet, cikket, bármit el kell olvasni, viszont sokkal tartósabban megmarad és sokkal gyorsabban megérted, felfogod a tartalmat.
2015. jún. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem, met a megértéshez logikailag végig kell gondolni, ami pontosan az "iszonyú nagy agykapacitást lefoglaló feladat". Nem véletlen, hogy maint za meber árt is akarja gondol nai dologat, akár mondatonként meg kell állnia, ez az ellentéte a villámolvasásnak.
2015. jún. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Minden esetre okkult témában nem érdemes villámolvasást alkalmazni.
2015. jún. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Missi_Key ***** válasza:

a villámolvasás egy gyors lényegelése a könyvnek. + a tudatalattidba teszed az anyagot. de ahhoz kell idő hogy feldolgozza, másnapra nem fogod megtanulni ha igazából bele se néztél csak villámolvasod.


matekhoz szerintem bár magán szoc vélemény, de nem jó...csak humán tárgyakhoz. mert a matekot azt vagy érted vagy nem...ott nem lehet csak a címszavakat kiszedni

2015. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Missi_Key ***** válasza:
100%

utóirat. ha nem érted a matekot, kezdd el az elejétől.

//de kérdezhetsz itt is, én pl matekban viszonylag jó vagyok//

2015. jún. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nekem is jól megy a matek, köszi, csak így példaként hoztam fel.


Aki azt mondta, hogy megérteni is lehet a villámolvasással, megtudná mondani, hogy a megértés része villámolvasással mennyire hatékonyabb?

2015. jún. 21. 23:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz. Villám olvasni csak olyant lehet, ami lexikális, tele sok töltelékkel. Matek, fizika kizárt! Ott nem magolni és memorizálni kell, hanem megérteni és elgondolkozni, belemélyedni.
2015. jún. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!