Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Meditációnál fontos hogy a...

Meditációnál fontos hogy a szem csukva legyen?

Figyelt kérdés

2015. szept. 18. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb meditációnál igen, de vannak mozgásos meditációk, mint a Taiqiquan, ahol a szem, és a tekintet is részét képezik a meditációnak. Egy ülőmeditációnál, főleg kezdők esetében fontos, mert csak így tudják hatékonyan kizárni a vizuális ingereket.
2015. szept. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Duenna ***** válasza:
Kezdő meditálóknál legyen csukva a szem. Azért kell becsukni, hogy a figyelem a belső én-re koncentrálódjon.
2015. szept. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg mert az ember első sorban a vizuális ingerekre érzékeny. Azok vonják el leginkább a figyelmet a meditációról. A hangokat sajnos nem lehet így kizárni, azokhoz már erős akarat kell, de a vizuális ingereket nagyon egyszerűen ki lehet rekeszteni.
2015. szept. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy mondják "a szem a vágyak kapuja". Minden vágyhoz gondolat, és azok egész láncolata kapcsolodik, így minél több gondolatod van, annál nehezebb a meditáció, szóval neked jobb/könyebb csukott szemmel. Ha nagyon magas szinten vagy akkor mehet nyitott szemmel is. Én láttam egy avatart nyitott szemmel meditálni, durva volt, bár ez nem is jó szó rá, hiszen egy megvilágosult ember már nem meditál hiszen azon már rég túl jutott.


Ha nyitva hagyod akkor is megy a dolog, csak olyan mintha egy maratonon mondjuk 12 kilós ketleberrel indulnál.

2015. szept. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha egy pontba bámulok akkor hogy ér vizuális inger? Olyat is hallottam, hogy gyertyalánggal is lehet meditálni.
2015. szept. 19. 11:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen meditációk célja a felkészítés a valódi meditációra. Az egyetlen ponton fixált szem, és figyelem később segít az elmét egyetlen ponton vagy dolgon fixálni, amikor már teljesen elzárod magad a külső ingerektől. Ezek a módszerek még inkább előkészületei a meditációnak, nem meditációs technikák önmagukban. Emellett csak egy kis hiba kell, és a látásod is rongálod vele.
2015. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az a jó ha nyitott szemmel is meg tudod csinálni
2015. szept. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!