Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Írnátok tippeket nekem?...

Írnátok tippeket nekem? Egyszerűen képtelen vagyok otthon ellazulni meditálás közben, iszonyat feszült vagyok. Míg pl. agykontroll tanfolyamon, meg pszichológusnál sikerült régebben.

Figyelt kérdés

4 éve végeztem agykontroll tanfolyamot, ott remekül eltudtam lazulni, csak sajnos olyan lusta lettem hogy nem gyakoroltam. Azóta szenvedek itthon, pedig Domján Lacis meditációkra szoktam gyakorolni, de iszonyatosan feszült vagyok. Nemrég pszichológusnál sikerólt meditálnom fél órát, utána itthon is próbáltam, de szintúgy majdnem szétfeszített a feszültség.

Ilyenkor mit lehet tenni??? Nagyon fontos lenne hogy végre tudjak meditálni! De évek óta a feszültséggel szenvedek és nem tudom hogy mit csináljak :(



2016. febr. 21. 11:05
1 2
 1/11 Legoman ***** válasza:

Nyugodj le.

Vegyél nagy levegőt orrodon be, szádon fújd ki.

Ezt ismételd, és egyre lassabban szívd be, és fújd ki a levegőt.

Minden egyes kifújásnál szabadulj meg a negatív érzésektől, energiától, gátlásoktól, stressztől.

Minden egyes kifújásnál érzed a boldogságot, önbizalmat, békességet és nyugalmat. :)

2016. febr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És utána álljak neki a félórás meditálásnak? Igazából próbáltam már 10 perceset, 20 perceset, 30 perceset, de ha neki kezdek iszonyat feszült leszek.

Míg ha ilyen nyugtató zenét hallgatok attól meg kicsit eltudok lazulni, igaz csak nagyon picit

2016. febr. 21. 11:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Qigong által tanított Nei Dan technikák alapjául szolgáló légzésmódszereket. Nem kell az egész technikát megtanulni, csak a légzést. Ha ezeket begyakorlod önállóan, és utólag alkalmazod a meditáció előtti ellazuláshoz, akkor gyorsan, és hatékonyan tudsz majd eljutni a kívánt állapotba.
2016. febr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyedül kevésbé megy, és egy darabig egy olyanféle meditációra van szükséged, mint az AK tanfolyam, meg a pszichológus. Próbálj egy ilyesmi helyet keresni, és miközben sikeresen meditálsz ezen a talált helyen, kezdd el párhuzamosan otthon is a meditációt! Remélhetőleg előbb-utóbb otthon, egyedül is sikerülni fog, és akkor egy idő után abbahagyhatod a közösségi meditációt, hiszen már otthon is sikerül.
2016. febr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ismételd meg a tanfolyamot (4 ezer/nap), négy év az sok idő. Nem kell minden napot újra csinálni. Én most fogok ismételni, a második meg a negyedik napot. Aztán keress egy AK klubot a lakhelyedhez közel. Már a tanfolyami alfázások alatt programozd magad:ha lemegyek alapszintemre háromról-egyig módszerrel, teljesen ellazulok. Működni fog!
2016. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Olyan időpontot valasz meditalashoz amikor nem vagy feporogve nincs semmi dolgod terved, ha kávezol vagy doppingolsz pl reggel akkor azt hagyd el, es ne is meditacio elott sportolj, ha sportolsz, es ne is kutyát setàltass. Szoval mentalisan fizikalisan is nyugodt idopobtot vàlasz.

Azutàn a lazitast probald azzal a technikaval ami végigmefy az egesz testeden, asszem a labujakkal kezdődik azokra kobcentralsz es lazitod, haladva fejjebb lab, labszàr stb.

Előveheted a légzéstechnikát én pont fény-vagy levegőevők légzéstechnikájárol olvastam, ugy hogy nem is hiszek ilyenekben de a meditacio se jott be, de ennek a legz.techn-ànak azonnali hatasa van, nagyon meglepodtem hog csupan legzes ilyet okozhat. Asszem 4 levego mellkasba 4 hasba utana varialja valahogy, na mibdegy.


(A meditacio nekem azert nem jott be mert "ugy maradtam". Kiüritettem a gondolataim megtisztulast felazabafulast ereztem, erre kb még két napig voltam mibdenben bizonytalan, nem tudtam mit akarok, de azt se mihez lenne kedvem, menjek e x helyre v ne menjek..hàt azota sem meditalok inkább. Én a jelenben akarok lenni.

2016. márc. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, szeretnem ha jelezné bàrki, hogy van aki elolvassa egyalalan amit irtam?

En olvasom mindenkiét

2016. márc. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A meditálásnál nagyobb jelenben levés nincs. Nem jól jöttél ki a szintedről. Először még nem nagyon tudjuk szabályozni milyen mélyre megyünk, onnan hogy kell visszajönni. Én a théta szinttel voltam úgy, amit írtál . Annyira elzsibbasztott, hogy utána is olyan maradtam. Rájöttem, hogy nem úgy kell kijönni théta szintről, ahogy alfából.
2016. márc. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jaa!😊😊 És a türelem érvényét is gyakorolhatod, mert két perc telt el a két írásod között. 😊
2016. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 csatrad ***** válasza:
Rakd tele blokkolokkal az agyad, en a fuj szot használom
2016. márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!