Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan tudom fejleszteni a...

Hogyan tudom fejleszteni a "türelmemet" a meditációs gyakorlatokhoz? Nehezen tudok huzamosabb ideig ellazult állapotban maradni, és egy idő után gondolatban is elkalandozok.

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni agykontrollozni, de nagyon nehezen tudok hosszú perceken át ellazult állapotban maradni anélkül, hogy egy idő után el ne kalandoznék gondolatban, vagy a lábaim, kezeim ne akarnának újból csinálni valamit.

Ezen hogyan tudok segíteni?



#meditáció #agykontroll #vizualizáció #meditációs gyakorlat #meditációs gyakorlatok #agykontroll gyakorlatok
2016. febr. 24. 00:20
 1/7 Legoman ***** válasza:
100%

Először mindig teremtsd meg a megfelelő állapotot, az az mikor leülsz meditálni, ürítsd ki az elméd. Hagyd a gondolatokat, hadd menjenek, engedd el őket, csak nézd meg, de ne képzelj bele semmit, csak figyeld őket, és hagyd, hadd menjenek el.

Ha elérted a csöndet, akkor hozzáláthatsz, ahhoz amit csinálni akarsz.


Ha viszont mégis elterelődik a figyelmed, akkor szépen lassan tereld vissza a csendre.


Nem lesz eleinte könnyű, de nehéz sem. :)


Ha elmész futni, vagy sportolsz, akkor a lábaid sem fognak mozogni.

Ne figyelj rájuk, és lazíts.

Ha pedig nagyon muszáj, akkor menj, és mozogj egy kicsit. Például menj el sétálni egy fél órára. :)

Csak ne terheld le magad, mert akkor utána elalszol meditáció közben. :)

2016. febr. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennek az az oka, hogy valójában nem vagy ellazulva. Ellazult állapotban a tested nagyjából úgy viselkedik, mint alvás közben, és maximum a légzésed, és szívverésed emlékeztet arra, hogy ébren van. A türelmetlenség szintén feszültség. Mielőtt belekezdesz bármilyen meditációs gyakorlatba, szánj rá pár hetet, hogy a lazító gyakorlatokat elsajátítsd.
2016. febr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vegyél be egy nyugtatót és igyál rá vizet.
2016. febr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Agykontroll tanfolyamon voltál? Mielőtt a tanfolyamot elvégeztem volna, én is próbálkoztam a könyv alapján, sehogyse ment. A tanfolyam egyből sikerült, és utána is megmaradt az ellazulási képesség.
2016. febr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*tanfolyamon
2016. febr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Próbáld elalvás előttre időzíteni, és egy darabig csináld csak így.
2016. febr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hogyan állsz neki a meditálásnak.

De nekem is ez volt a problémám.

Én , még mielőtt elcsendesítettem volna a tudatom, ellazítottam a testem.

Akkor jó, mikor azt érzed hogy mintha nem mozognának a végtagjaid.

És (néha) előjön a lebegés érzése is.

Utána szoktam a tudatom elcsendesítésére koncentrálni.

Egy próbát megér.:)

2016. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!