Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » A polybius, melyet a titkos...

A polybius, melyet a titkos háttérhatalom épített egy agymosó program kezdeti szárnybontogatása lehetett vagy egy kiválogató?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban volt egy érdekes zs. kategóriás mozifilm, az utolsó csillagharcos, mely alaptörténete röviden : Egy idegen kormánynak katonákat kell szereznie egy űrháborúhoz. Nincs idő a kiképzésre, mert az ellensére nemrég derült fény. Mit csinál ekkor a kormány, miután felmérte, hogy nem áll elegendő képzett katonai létszám a háborúra?


Zseniális az ötlet ! Be kell szervezni a lakosság tehetséges tagjait. A csillagharchoz nem kell más, mint gyors reflexek, gyors reakció, logikai mintázatok gyors felismerése és hirtelen lereagálása. Ha végig gondolod, ennek több őstehetségű gyerek megfelel. Hogyan is kell felderíteni kik rá az alkalmasak ? Igen egyszerű : játétermi géppel. Ugyanis a 80-as években a gyerekek mind a játéktermekben mulatták az időt, mivel PC még nem volt.


Ez volt a film alapötlete 1984-ből. Ha hiszed, ha nem, ez egy urbanlegendből származik. Igaz vagy sem ?


1981-ben egy Polybius nevű játékgépet vontak forgalomba Portlandban, melyet sokan mára úgy vélnek, hogy a háttérkormány tervezett, nem tudni mi célra.

TÉNYEK : 3 srác belehalt a játékba és mind egy játékterember játszottak és mind a Polybiussal. Brian Mauro eltökélte, hogy felállítja a világrekordot, ami után rosszul lett és meghalt erős fejfájás után. A 19 éves Peter Bukovsky és Brian Mauro is ezzel a játékkal játszottak. Erős fejfájásra panaszkodtak majd erős hallucinációk és görcs rohamokkal kerültek korházba. Egy héttel később a 18 éves Jeff Dailey szívrohamot kapott, amikor a Berzerk rekordját akarta megdönteni !


Az FBI is nyomozott a játéktermekben, azt nem árulták el miért. Tény, hogy fekete ruhás ügynökök jöttek a géphez és felírták a rekorder gyerekek nevét, viszont ami gyanús a bedobált negyeddollárosokkal nem foglalkoztak, vajon miért? :O


Tudni kell, hogy nem volt PC akkortájt és a játékgépek jelentették a gyerekek nagy részének a szórakozást. A gépek az elért eredményeket persze rögzítették a programban és erről listát is vezettek. ezeket akarták megdönteni. Rengeteget írak a polybiusról ezos oldalak, de hogy ne azokat olvassátok néhány elfogulatlant, íme :

1 - [link]


2- [link]


3- [link]


4- [link]


Két verzióra sikerült leszűkíteni az esetet :


1 - VERZIÓ - A hadsereg egy veszélyes idegen fajjal találta szembe magát, mely megkívánta hogy jobb embereket sorozzon a legénységébe vagy egyszerűen csak a rivális szovjetek ellen akart az amerikai kormány felkészülni, úgy hogy zseniális logikai érzékkel és gyors reflexekkel megáldott srácokat akart beszervezni a hadseregbe, így kifejlesztett egy vektorgrafikus videojátékot, melyben matematikai sorozatot követve repülnek a játékos gépére az ellenfél drónjai. Aki megállja a helyét, ami nem kis kihívás egy szakképzett katonának sem, annak a seregben a helye


2 - VERZIO - az amerikai fegyveres erők busás pénzért cserében egy, a pszichológiai hadviseléshez használható programot szerettek volna; a megbízatást a Nintendo csípte el, miután a cég akkori vezérigazgatója meggyőzte erről a fejeseket. A feladatot Mijamotó Sigeru kapta, aki jutalomként elkészíthette az álmát, a Donkey Kongot, de miután tudomására jutott a szörnyű cél, s visszautasította a munkát, a Nintendo pedig a program alapját jelentő fényhatásokkal kényszerítette munkára a híres tervezőt. A Polybius epilepsziás roham kiváltásához hasonló, jól beprogramozott fényekkel működik: három villanás rémálmokat eredményez, ennél néhánnyal több már amnéziát okoz, huzamosabb hatás pedig garantálja azt, hogy a használója öngyilkos lesz. Az egésznek annyi hátulütője van, hogy a hatás kiváltásához koncentrálni kell a képernyőre, de erre a gondra remek megoldás volt egy játékgép. A munka elkészülése után a játékot egy rövid ideig tesztelték élesben, több áldozatot szedve, majd arra jutottak, hogy akkori állapotában nem vethető be hatékonyan -- aztán jött az internet, s most, hogy mindenki valamilyen képernyőt bámul naphosszat, máris van lehetőség kihasználni az ebben rejlő erőt -


irónikus vagy sem !? A legelfogulatlanabb, de játékokban szakértő lap szerint a második verzió a helyes vagyis ez egy sokkeltő agymosó program kezdeti szárnybontogatásai : [link]



2016. máj. 21. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Engem csak az érdekelne, hogy akik ezt tervezték azok nem lettek a saját munkájuk áldozatai?
2016. máj. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Be kell szervezni a lakosság tehetséges tagjait."

Téves!

Be kell vonultatni katonai szolgálatra minden 14 és 65 év közötti emberkét, az őstehetségek köztük lesznek!

Akik megnyerve túlélik a háborút, azok szaporításra érdemesek, akik nem élik túl, úgyis szaporodásra képtelenek.

Ezek után az ÚJ emberek mind ŐStehetségek lesznek.

2016. máj. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen. Ki tanulmányozni, hogy milyen fényszekvenciák milyen hatásokat váltanak ki lehet alanyokon, de ha nem játszol folyamatosan és nem nézed meredten a monitort nem lesz semmi hatása sem.


ezt magamon is megfigyeltem : ha a háttérben megy a havernál az RTL, úgy hogy a másikkal beszélgetek, de nem látom a fényt és a hangot is elnyomja a beszélgetés nincsen baj, de ha már több órája nézem a TV2-esen a Józsi barátot, kezdek megkergülni. A fejlesztők nem azt nézték monoton

2016. máj. 21. 17:18
 4/5 A kérdező kommentje:
Megvan a PC-n futtatható verziója a játéknak. Letöltöttem, de még nem mertem elindítani. Akit érdekel, de csak a nagyon erős idegzetűek és akiket ez nagyon érdekel írjon PM-ben, ha elmultak 10+-ok elküldön a linket.
2016. máj. 21. 17:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt a filmet én is láttam kisgyerekkoromban :D pont a napokban akartam megnézni újra
2016. máj. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!