Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan csendesítsem el a...

Hogyan csendesítsem el a gondolataimat, hogy nyugtassam meg az érzelmeimet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, sajnos családi "betegség" hogy eléggé inger érzékenyek vagyunk mindannyian, átlagos, alap állapotban nyugodt, és kedves emberek, én személy szerint általában eléggé pozitív is, ám amikor valami hibát követek el, vagy túlzottan sok nyomasztó dolog történik, akkor a kizárás amit sikerült elsajátítanom, nem működik, úgy értem ezt a kizárást, hogy apróbb problémáknál, könnyedén kizárom a negatív gondolatokat, megtudom szinte teljesen szüntetni, ám amikor egyre több a gond, akkor egyszerre áttörik a "védelmem" és akkor a gyomrom görcsbe rándul, a fejem elkezd sajogni, és teljesen elvesztem az uralmat magam felett, akkor borzalmas döntéseket hozok, aludni képtelenné válok, tudtok esetleg tanácsokat adni, mivel tudnám a túlzott izgulásokat nehézségek közepette, a problémák, és a negatív gondolatokat megfelelően kezelni? Köszi előre is a válaszokat.
2016. jún. 9. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hallgass théta, delta binaural ütemeket a youtube-ról és közbe ne gondolj semmire
2016. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A zenék tényleg segíthetnek valamennyit.

A különböző rezgések megváltoztatják a te lelki energiád rezgéseit is (valamilyen szinten).

De én úgy gondolom, hogy ne mástól várd a problémádra a megoldást, mert csak félrevezetne...

"Önmagadban kell meglelned a megoldást."

2016. jún. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"A zenék tényleg segíthetnek valamennyit.

A különböző rezgések megváltoztatják a te lelki energiád rezgéseit is (valamilyen szinten).

De én úgy gondolom, hogy ne mástól várd a problémádra a megoldást, mert csak félrevezetne...

"Önmagadban kell meglelned a megoldást.""


Amikor tanácsot adunk a másiknak, az nem azt jelenti, hogy a másik oldja meg a problémánkat, egy pályakezdő munkás amikor hozzám került a munkahelyen, sok mindent nem tudott, hiába akart önálló lenni, hiába volt meg az akarás, mert a tudás hiányzott, amikor megadtam neki a kellő segítséget akkor már képes volt ezt kamatoztatni, nagyon helytelen a segítséget, a tanácsot összekeverni azzal, hogy mások végzik el helyettünk a dolgokat, engem pusztán az érdekel mivel tudnám például a hirtelen jött rengeteg negatív élményt úgy kezelni, hogy közben ne rontsam tovább a saját egészségem.


Megkérném akkor azokat akik írni szeretnének, hogy lehetőleg kerüljük a felesleges passzív provokálást, előre is köszi.

2016. jún. 9. 17:08
 4/14 anonim válasza:

Szerintem mindig csak egy problémával foglalkozz egyszerre. Ne engedd, hogy a sok "összeálljon" egy hatalmassá.

Külön-külön mindegyik jóval kisebb lesz, és jobban kezelhető.

2016. jún. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Yolomaster válasza:
talald meg azt a tevekenyseget amiben jo vagy es elfeledteti veled a gondokat. Ilyen lehet pl baratokkal, baratno/barattal logas avagy akarmilyen sport. Javaslom hogy menj el uszni egyet ha van szabadidod. Az sokat tud segiteni es pihenteto is
2016. jún. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok ezoterikus szóval nem tudok ajánlani olyat amik "megváltoztatják a te lelki energiád rezgéseit". Nem hiszek ezekben a sületlenségekben.


Viszont hogy én is ajánljak valamit, olvasd el Epiktétosz kézikönyvecskéjét, alig huszonegynéhány oldal. Sztoikus bölcs volt és könyve pont a problémák és az ebből fakadó érzelmi feszültségek kezeléséről szól. Tanácsai jó része még ma is használható, ha másra nem, arra jó lesz hogy helyén kezeld a dolgokat és kevésbé ragadjanak el az érzelmeid. Kerényi Károly előszavát szerintem érdemes átugorni, nagyon nehezen emészthető a stílusa.

[link]


Nem tudom mennyire meggyőző az ezotérián ezzel előjönni, de a könyvecske hasznosságát jelzi hogy az ókori sztoicizmus a mai modern kognitív viselkedésterápia alapjait képzi.

[link]

2016. jún. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
... ha az ezotéria sületlenség, akkor miért lógsz folyton ezen az oldalon? roppant érdekes nem???
2016. jún. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne trollkodd szét ezt a kérdést, névtelenke. Ez a kérdés a kevés értelmes és normálisan megválaszolható kérdések közé tartozik e kategóriában.


Hozzád hasonló idiótából épp elég van-e fórumon, a múltkor is töröltek egy kérdést mert széttrollkodta egy 30%-os. Talán pont te. Ha ostobaságodban nincs jobb kínod mint hozzám szólni akkor küldj privát üzenetet, szívesen kiröhöglek privátban is, nem kell égetned magadat mások előtt.

2016. jún. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Én nem vagyok ezoterikus szóval nem tudok ajánlani olyat amik "megváltoztatják a te lelki energiád rezgéseit". Nem hiszek ezekben a sületlenségekben.


Viszont hogy én is ajánljak valamit, olvasd el Epiktétosz kézikönyvecskéjét, alig huszonegynéhány oldal. Sztoikus bölcs volt és könyve pont a problémák és az ebből fakadó érzelmi feszültségek kezeléséről szól. Tanácsai jó része még ma is használható, ha másra nem, arra jó lesz hogy helyén kezeld a dolgokat és kevésbé ragadjanak el az érzelmeid. Kerényi Károly előszavát szerintem érdemes átugorni, nagyon nehezen emészthető a stílusa.

[link]


Nem tudom mennyire meggyőző az ezotérián ezzel előjönni, de a könyvecske hasznosságát jelzi hogy az ókori sztoicizmus a mai modern kognitív viselkedésterápia alapjait képzi.

[link]


Jó az olvasmány, az elsőt olvasom, természetesen hasznos tanácsokat találtam benne, de az igazi baj tudod az, hogy elég sok ehhez hasonlót könyvet olvastam, és valahogy az életbe nem sikerül átültetni, van egy két eset, amikor képes vagyok kezelni a megtanultakkal a problémákat, de aztán jön egy nagy negatív hullám és akkor azonnal borul minden amit addig felépítette, a jogosítványomat 4. alkalomra tudtam megszerezni, és nem azért, mert nem tudtam jól vezetni, ha nem a hirtelen jött izgulás, idegesség, nevezd aminek akarod, miatt.... Panaszkodni meg nem szeretek, hiszen az sosem segít. Amúgy a kérdést azért ide tettem, mert én nyitott vagyok minden olyan dologra, ami hasznos lehet az életben, nem vagyok semminek sem ellene, ha betudják nekem bizonyítani, hogy működik, de semmiképpen sem vagyok, valami ezo tv-s butaságokban hívő megvezetett. Ha esetleg tudsz még könyveket, olvasásra szánt anyagokat küldeni, az jó volna. Köszi.

2016. jún. 11. 01:18
 10/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2016. jún. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!