Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan kell lemenni alfába,...

Hogyan kell lemenni alfába, honnan tudom, hogy már ott vagyok, és hogy tudok alfa állapot segítségével gyorsabban tanulni?

Figyelt kérdés
2017. jan. 4. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Minden elalvás előtt belép az agy alfa állapotba, ergó elég ha relakszálsz.

Tanulni sehogy, mégis hogy a tökömbe tudnál, mikor ismétlem, ez egy relaxált állapot! Rohadtul nem tanulásra való.

2017. jan. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ahogy az előttem válaszoló is írta minden elváskor alfa állapotba kerülsz ,DE nem ez az egyetlen módja.Vannak technikák ,amit egy kis keresés után Google és Youtube segítségével is megtalálhatsz ,illetve vannak tanfolyamok is ,amiket én egy kicsit lehúzásnak tartok ,de ez csak az én véleményem ,igaz én már jó pár éve gyerektanfolyamon voltam.Ezenkívül vannak még könyvek és videók is melyeket könyvtárban/könyvesboltokban és az interneten is megtalálhatsz.Szerintem az előttem válaszoló nem tudja ,hogy miről is beszél ,mivel igen is lehet tanulásra is használni ,az egész agykontroll lényege a célok eléréséről szól.Én olvastam 1-2 könyvet és tanfolyamon is voltam ,nagyon érdekelt a téma ,de őszintén megmondom ,hogy én csalódtam ebben az egészben, nem érzem ,hogy bármiben is segített volna.De lehet ,hogy ez az én hibám...Remélem ,hogy neked segíteni fog.Ha valamiben tudok segíteni akkor írj privátban és segítek ha tudok ,és ha kérlek ,hogy írd le ,hogy neked működött-e ,hogy tudjam ,hogy én vagyok-e az egyetlen,kösz!
2017. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vicceseket írtatok. Nem csak elalvás elött, tudsz "lemenni" :'D alfába. Biztosan volt már olyan napod, hogy szètt szedett az ideg mert minden tőled függött ès mindent elrontottál. Amikor besokalsz ès visszahúzod a pszihès csápjaid az esemènyekből, egyből a termèszetes tudatállapotba kerülsz, vagyis alfába. Amikor teljesen független vagy a külvilágtól. Nem kattogsz azon, hogy mi volt, sem azon, hogy mi lesz. Akkor hova kell összpontosítani, hogy alfába kerülj? A jelenbe.
2017. jan. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Imre777 válasza:
Arról is kellene írni, hogy mi ez.
2017. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Alfába lemenni igazán nem nagy szám. És ha pl nyelvet akarsz így tanulni, azt ott a kurzuson is megtanítják neked.
2017. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lenon válasza:

Kicsit kell gyakorolni, de tényleg nem nehéz. Félálom jellegű állapot, éberálomnak is szokták hívni. Igen csak passzív dolog kifelé, ugyanis ilyenkor benne vagy a fejedben, minimálisan tudsz kommunikálni a külvilággal beszélni pl valakivel magad mellett, válaszolnia kérdéseire. Képeket látsz, amik a "tudatalattidban" jelennek meg.

Ez valóban egy meditációs helyzet, szóval olvasni vagy bármi külvilági dologra figyelni nem nagyon tudsz, főlleg vizuális dolgokra egyáltalán nem, mert mint mondtam, leginkább képekben fogsz látni magad előtt dolgokat, viszont pl valakinek a hangjára tudsz figyelni stb

Viszon, ha nagyon elkalandozol, felfigyelsz egy TV reklám hangjára, vagy az utca zajára, könnyen kieshetsz ebből az állapotból.


Tanulásra szerintem sem feltétlenül alkalmas, legalább is én még nem használtam ilyenre. Viszont tudsz olyan gyakorlatokat végezni így, amik nagyban tudják fokozni a belső egyensújod, figyelmed, stb és ezek által mikor már nem vagy félálomban sokkal jobban megoldhatsz problémákat, és gondolom, ha a célod az, bármit könnyebben is megtanulhatsz. A lényeg, hogy ne erőltesd! :)

2017. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az alfa tudatállapot nem valami misztikus, elvont dolog, amivel most fogunk először találkozni, hanem egy természetes élmény, amit napjában legalább kétszer átélünk. Megtanulnunk csupán azt kell, hogyan segíthetjük elő tudatosan, hogy éber állapotból eljussunk az ellazult, meditatív állapotba, és hogy a passzív, “puszta” pihenésen és feltöltődésen túl hogyan használjuk ki még jobban agyunknak ezt a fogékonyabb állapotát.

Az alfa-állapot a béta és a théta között épít hidat. Alfa állapotban az agyhullámok frekvenciája másodpercenként 7-14 ciklusú. Az alfa állapotot ellazult, meditatív állapotként jellemezhetjük. Az alfa-állapot uralja az álmodozást, képzelődést, amely ellazult és elkalandozó tudatosságot jelent. Akik nem működnek jól ezen a frekvencián , memóriazavaroktól szenvedhetnek.

Hunyd le a szemed és képzelj el egy naplementét. Az elmédben jelenítsd meg az óceánba bukó napot, a part közelében alacsonyan repülő sirályokat. Ezzel a gyakorlattal elindíthatod az alfa-állapot előidézését.

2017. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menj el tanfolyamra, ott megtanítanak mindenre, amit tudni akarsz. Vagy olvasd el a könyvet.
2017. jan. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!