Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért csak akkor van alvás...

Miért csak akkor van alvás paralizisem amikor délre lefekszek? Na és a tudatos álmodás?

Figyelt kérdés

Régen amikor majdnem délig aludtam,mindig tudtam tudatosan álmodni.Most már több mint egy éve,nap mint nap 6kor ébredek,többé sosem tapasztaltam,pedig tudom mikor álmodok tudatosan(ezért nevezik annak).Ma aludtam egy kicsit délre(na jó vagy 3-4 órát)és tudtam hogy álmodok.

Nem a fény hatására van ez?Világos volt a szoba,nem sötétítettem be semmit.Régen is mikor délig aludtam,mindig ki volt virradva amikor álmodtam,és közben tudtam is hogy éppen alszok.

Alvás paralizissel szintén ez a mese.Csak mikor délután alszok,olyankor jön elő,nem mindig,szerencsére elég ritkán fordul elő.Éjszaka sosem tapasztaltam ezt sem.Ahányszor alvásparalizisem volt mindig fény volt a szobában...

Szerintetek a világos szoba és a fény okozza?



2018. jan. 19. 19:58
 1/5 Unikornispata ***** válasza:
100%
Nekem sötétben is szokott lenni,de valahogy intenzívebb fényben.
2018. jan. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezen már én is elgondolkodtam, mert nekem is szinte csak délutáni szunyánál szokott paralízisem lenni.
2018. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A fényt érzékelve megváltozik az agyad hormontermelése. Kevesebb melatonin, több kortizol. Éberebb leszel, de valahogy mégis sikerül álomban maradnod
2018. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!
2018. jan. 20. 13:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor délig aludtál az agyad teljesen kipihent volt és csak REM szakaszai voltak
2018. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!