Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Meditalas után miert voltak...

Meditalas után miert voltak rémálmaim?

Figyelt kérdés

2018. febr. 2. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed, hogy meditálás nélkül nem lettek volna rémálmaid?
2018. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A helyes meditáció során elengeded a blokkoló érzéseket. Amikor felszínre kerülnek megéled őket. Sírsz, nevetsz, félsz. Miután elengedted őket energiatöbbleted lesz.
2018. febr. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
33%

Nekem volt egy ismerősöm. Vegetáriánus. Minden nap meditál több órát. Indiába repül a mesterhez oktatásra.

Többször kért (!) kisebb összegeket és tettem neki szívességeket is. Amikor kértem vissza az összeget, mivel már már felgyülemlett azt mondta, hogy nem adja vissza mert én azt magamtól adtam. Ez így nem igaz, mert ő kérte.

Azonnal megszakítottam vele a kapcsolatot, mert amit tettem érte azt ő soha nem viszonozta, vagyis kihasznált. Szerintem ő "nem rendes ember".Hiába meditál.

Összefoglalva: aki meditál, az nem lesz automatikusan "jó" ember. A meditáció olyan, mint a vallás. Mi számomra a vallás? MENEKÜLÉS A FELELŐSSÉG VÁLLALÁSA ELŐL. Miért? Mert "nem én tehetek róla, hanem Isten" "Isten megbocsájtja a bűneinket."

Szerintem csakis én tehetek róla, megtettem, vagy nem tettem meg? Jól, jót tettem, vagy rosszul, rosszat tettem.

Vagyis én magam vagyok magam Istene. Ha hibázom az élet büntet!

Legyenek erkölcsi normáid, amit az emberek is elfogadnak. Legyenek céljaid, amiért dolgozol és élsz.

Élj úgy, hogy ne legyen lelkiismeret furdalásod.

A meditáció nem energiát ad, hanem az élet szemléletedet változtatja meg. A paradigma rendszeredet.

Rémálmaid azért lehetnek, mert valamit nem tettél meg, vagy rosszul tettél.

Vagyis az "élet céloddal vagy erkölcsi normáddal" lehet valami baj. Lehet pont az hogy meditálsz vagy nem vállalod a felelősséget valamiért.

Gondold át! Vannak céljaid? Van mások által is elfogadott erkölcsi normáid? Van pozitív hozzáállásod mindenhez? Optimista vagy? Bízol másokban? Ha igen, akkor nem kell meditálnod.


Valósítsd meg önmagadat.

Még egy jó tanács: soha ne bánd meg, amit tettél! (Csak olyan dolgokat tegyél, amit nem fogsz megbánni!)

Ha így teszel valószínűleg nem lesznek rémálmaid.


Ui: Nem vagyok szekta tag. Ez az én életfilozófiám. Több mint 60 év után. Nekem bevált!

2018. febr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó: mindez csak annyit bizonyít hogy semmit nem tudsz a meditációról vagy a keleti filozófiákról.


Attól hogy egy-két éven át próbálkozol meditálni attól egyrészt egyáltalán nem biztos hogy sikerül is akár egyszer is meditálnod, másrészt ez általában egy hosszú folyamat, nem lesz senki ettől varázsütésre "jó ember", minthogy attól se hogy elmegy egy misére, pszichológushoz, erkölcstanórára jár stb, de legalább megvan mindig az esélye hogy valami leesik neki és megváltozik.

2018. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!