Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Dolgok bevonzása, jó és rossz...

Dolgok bevonzása, jó és rossz is. Lehetséges saját magunk számára halált bevonzani, vagy ez nagyon durva lenne?

Figyelt kérdés

Egyedül lakom, több mint egy éve. Nincs szoba / lakótársam. Szomszédok persze igen.


Az utóbbi fél évben elkezdtem bevonzani dolgokat, jobban mint anno. Régen, 2010-ben elkezdtem fogyizni egy srác miatt, és lefogytam -18-20 kg-ot, később még hármat... így - 22-23 kg lett.

Nagyon motivált az a srác (meg önmagam is, mert tényleg duci voltam, és végig csúfoltak az általános iskolában)...


Most, az utóbbi fél évben ezt tapasztaltam:

csomó dolog megvalósul, amire gondolok. Több időm van magamra, a gondolataimra, arra hogy mit szeretnék

(értsétek: míg kolis voltam 2012-2015ben, felesleges dolgokról csacsogtam, mint filmek, vagy körömlakkok, pl. a szobatársammal ilyesmiről "kellett" folyamatosan dumálni...

nem vagyok csajos csaj (nem lakkozom a körmöm, meg ilyesmi) divat is érdekel, de nem annyira hogy egy órán át dumáljak arról. Sőt, beszélgetni is néha nyűg volt kolisként..


Nagyon sokat gondolok arra mostanában, hogy jó legyen a pénzügyi helyzetem, hogy minél több pénzem legyen (albérletben lakom).


Néha egész más dolgok történnek:

pl. tél közepén nagyon magányosnak éreztem magam, és gondoltam arra is (álmodoztam, meg elképzeltem, de nem erősen) hogy "milyen jó lenne, ha lenne egy srác" elmennék vele moziba, megsimogatna, stb.

Aztán meló miatt eléggé időszűkén voltam, arra kezdtem gondolni, hogy de jó lenne egy háziállat, egy macska.. a macskákat szeretem nagyon.

És februárban / márciusban (rá kb. 3-4 héttel) megjelent itt a társasházban egy macska, aki elszökhetett valahonnan. Volt nyakörve, nagyon szép a szőre. Most is sokszor látom a környéken.

És volt, hogy beszökött a lakásba (jó, egyszer én is beengedtem direkt.. ) meg dumáltam is hozzá, minden. :) ahogy az ember a háziállatával teszi. És a furi az, hogy tökre olyan, amilyenem szívesen lenne (nyugodt típus, talán 7-8X ha több ideig voltam vele, és abból 1 alkalom volt mikor nagyon játékos kedvében volt) amúgy ilyen típusú macskám lenne :) nyugodt, nem ugrál össze-vissza, stb.


Vagy pl. egyszer hazafele este, arra gondoltam, mennyire jó lenne egy gyrost venni, de nem volt nálam pénz (melóhelyen maradt a tárcám) és elmentem egy gyrosos előtt. És épp ott hagytak egy gyrost (láttam, hogy ott van az ablakban) és gondoltam a kukába kerülne, és megkérdeztem az eladót, hogy kidobná? nem lenne felesleges az neki?

és mondta persze, vigyem csak.

De ez a gyrosos eset nem is volt olyan erőteljes, mint a macskás..


mármint a macskára többször gondoltam "de jó lenne egy háziállat" megnéztem, milyen macskajátékok vannak, labdák, stb.

a gyrososnál annyi volt séta közben: "uh, de jó lenne egy gyros.. "

és rá 5 perccel eljöttem az üzlet előtt, ahol azt az 1 db-ot épp kikérte egy külföldi, de otthagyták. (nem ettek bele, érintetlen volt a csomagolása)


A bajom az, hogy elkezdtem halált hajtogatni magamnak augusztus végén...

ősszel még nem is gondoltam rá annyira erősen.

Bulimiás vagyok 2012 májusa óta, és 2017 augusztusáig nem is volt semmi bajom.. mármint hányok ki ételt, és lehet a hányásaimnál is használtam az agykontrollt... meg gondoltam rá erősen, hogy "szedj ki mindent" meg hogy "mindent ki tudok szedni a hasamból, ami most benne van) és hajtogattam magamnak is mindig, olyan mantraszerűen purgálásnál.


(kb. olyan, mint amilyen tanuló voltam: addig tepertem, nyúztam a matekot pl. amíg hibátlan dogákat tudtam írni, mert erősen akartam a jó jegyet matekból)


És kb. 2-3 alkalom volt augusztus végén mikor nagyon nehezen hánytam, fáradt voltam, stb, kedvem alig volt (lehet hiba volt akkor ennem) és csak (tényleg nem komolyan) elkezdtem mondogatni, uh, bárcsak meghalnék stb.

azóta egyre többször gondoltam rá..


nekem a hányásaimnál sokszor a magam iránti mérgek jutnak eszembe ("uhh, de utálom ezt a személyiségemben, uh, utálom hogy folyton ezt csinálom") pl. gyakran vakarom meg a bőrömet, fingom nincs, hogy miért (nincs ekcémám) na, ezt utálom..


és kb. ez olyan szinte kinőtt, ez a probléma, hogy halált kívánok, hogy gyakran már a mindennapokban (amikor aznap nem hányok) akkor is mondogatok ilyeneket magamnak..

3X gondoltam rá nagyon erősen, becsukott szemmel, hogy magamnak halált kivánjak... de orbitális nagy erővel.

Télen, 3X fordult elő, (kb. kéthetes kihagyásokkal, asszem január közepén, január végén, meg februárban) becsuktam a szemem, és annyira elkeseredett voltam (valamiért nem ment a hányás meg elegem volt mindenből, hogy annyi a nyűgöm, hogy vannak idegesítő szokásaim, hogy mindig vakarom valamiért valamelyik testrészem, fingom nincs miért, meg egyéb idegesítő dolgaim, mások utánzása pl.)... és engem nagyon f_sul érint, ha nem megy a hányásom.. a régi emlékeim miatt (kiskoromban duci voltam nagyon)


Meg sokszor rengeteg a nyűgöm, vannak magánéleti (családi kapcsolatok) problémáim.. meló is stb. néha sok a stressz. máskor persze jó. :)

----


és elkezdtem magamnak halált kívánni. ... és februárban megjelent az a szitu, hogy majdnem félrement az étel, hányásnál... (fura így leírni, de azt csináltam, hogy visszanyeltem, és ittam rá vizet, és utána kihánytam, nem volt semmi baj)

és ez többször is előfordult, volt, hogy nem rágtam meg jól a kaját, bazinagy pizzaszelet szél jött ki a torkomon, és volt kb 3-4-5X is, hogy majdnem félrement a kaja..


De lehet én lettem jobban refluxos az utóbbi fél évben, passzolok..

csak 2012-2017ig nem fordult olyan elő, hogy félrement volna a kaja... vagy nem rágom meg eléggé a kaját.. passzolok.

de február óta azon is aggódhatok, hogy félremegy hányásnál, még ha meg is rágom, meg ha iszok elég vizet is.


Furcsa ezt így leírni.. aki nem bulimiás, az nehezen érti meg.

Nem kérnék ítélkező kommenteket, hogy "menj orvoshoz", beteg vagy, stb. (Én sem ítélek meg másokat, amiért így vagy úgy élnek).


Annyi érdekelne, hogy az agykontroll dolog sokmindenben működik.. több esetem is volt, nemcsak a macskás, vagy a gyrosos... pl. akartam egyszer egy bizonyos pozíciót, vendéglátásban, és mit tesz Isten? A facebookon épp lehetőséget kínált ilyen pozícióban, a régi melóhelyem. (anno tökre más emberként dolgoztam ott a recepción). És épp azt feldobta nekem a facebook... többször is gondoltam rá az előtte lévő két hétben hogy "uhh, de szívesen dolgoznék ilyen emberként"...


Lehetséges magunk számára rosszat is bevonzani?

A jók működnek ugye:

pl. macskás eset -> ugye magányos voltam, és társaság

pl. gyros, vagy az állás...


Be lehet vonzani a halált... ? Mit tegyek, hogy legalább a mindennapokon ne hajtogassam ezt magamnak, ha elkeseredett vagyok?


Ügyelek a gondolataimra, egyedül élek, így nem kell pl. filmekről dumálnom valaki mással (utálok filmezni), nincs barátom, pasim, barátnőim se. Egyedül én megvagyok, és így érzem jól magam. (talán egy barát jó lenne, egy srác..)

így csomószor tudok összpontosítani arra, hogy pl. jó legyen a pénzügyi helyzetem, vagy pl. nyereményre -> nem lottó persze, hanem pl. kaparós sorsjegy... de a tippmix, na az valamiért sosem jött össze :D de tudok nyerni is.. persze, ez szerencse kérdése.


Szerintetek? (bocsi, ha hosszú lett)


24/l



2018. máj. 8. 00:19
 1/6 A kérdező kommentje:

Ugye ez azért szar, mert egyszer volt olyan, hogy pl. busszal hazajönni este is féltem, mert félte hogy baleset történik (stresszes voltam melóban, nem úgy alakultak a dolgok ahogy akartam féltem is)


és aggódtam pl. az egész buszút alatt, hogy valami baleset történik..


mit tegyek szerintetek?

24/l

2018. máj. 8. 00:26
 2/6 Kérdező95 válasza:
Képzeld el, ha gondolsz rá ha nem egyszer úgy is meghal mindenki, egyedül laksz egy albérletben ha jól olvastam, el tudod tartani magad, el vagy. Miért nem ezeken gondolkodsz inkább? Meg utálod a személyiségek... a barátod nem azért fog téged választani mert tudja milyen lehetnél, hanem azért amilyen vagy.
2018. máj. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kérdező95 válasza:
Inkább hagyd figyelmen kívűl a válaszom ez nem tartozik az ezotoriás témába.
2018. máj. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Túlontúl egyedül vagy, ezért túl sok időd van önmagadon gondolkodni.

A halál és annak bevonzása ellen van orvosság: le kell kötnöd magadat, élned kell.

Az ember társas lény (mondhatnám: csorda-állat), ezért, ha sokat van egyedül, nemkívánatos gondolatai lehetnek.

Ilyen a halálvágy.

Kösd le magad, forogj -akár elkötelezettség nélkül is- társaságban, meglátod, eszedbe sem fog jutni a halál bevonzása.

.

"Ügyelek a gondolataimra" - írod.

Ennek halálvágyad ellentmond.

.

Nyereményre hiába összpontosítasz, a 'de jó lenne, ha'-ból ritkán lesz 'de jó lett' - és ha igen, az sem tőled, 'bevonzásodtól függött.

2018. máj. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem. Menj el pszichológus és hanyagold a gyakorit.
2018. máj. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs idegzetem végigolvasni, de semmit nem lehet bevonzani, halált meg főleg nem.
2018. máj. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!