Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Ez egyfajta meditáció lehet,...

Ez egyfajta meditáció lehet, ami normális vagy forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Amikor senki sem lát, forgom a szoba közepén a saját tengelyem körül, egyre gyorsabban és gyorsabban, majd teljesen belelendülök, hallgatom a zenét és magával ragad az adrenalin, csupa jó dolgokra gondolok és ezt nagyon szeretem csinálni gyerekkorom óta.

Nem tudtam rájönni sohasem hogy mi ez, csak hogy jó érzés, rengeteg boldogság hormon, adrenalin szabadul fel. A szemem is csukva van közben általában és egyáltalán nem szédülök el és nem is esek össze. Persze amióta felnőttem egyre ritkábban csinálom már mert együtt élek a barátommal és nem szeretném, hogy hülyének nézzen. Amióta nem igazán kerül sor erre a műveltetre, sokkal szétszórtabb, stresszesebb vagyok, mert nem tud kikapcsolni az agyam.

Tudom, hogy le kell szoknom mert ez egy kissé bugyuta dolog és nem is biztos, hogy egészséges. Arra lennék kíváncsi, hogy más is csinál ilyet vagy esetleg hasonlót?


2018. máj. 8. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Előző életedben 'keringő dervis' lehettél.
2018. máj. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

pont azt akartam mondani amit dubi :D


Ha jólesik csináld.

Pláne ha jótékony mentális hatása van!

Akkor pláne csináld!


(kicsit irígyellek)

2018. máj. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen gyakorlat van a tibeti jógában. Szerintem csináld ezt is meg a többi gyakorlatot is, így már ráhúzhatod a jóga fogalmat és nem infantilis vagy, hanem vigyázol az egészségedre. Fogalmak világa...
2018. máj. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van hasonló játék, ajánlom azt is kipróbálni. Lankás domboldalban lefekszel, legurulsz.

Az jó, hogy van egy gyakorlat, amit ismersz és feltölt, de ha egy gyakorlatot ismételsz folyton és ez hoz egyensúlyba, akkor valami miatt nagy hiányt kell pótolni. Ennek a forrásnak a feloldása lenne egy mélyebb megoldás.


Ha nagyon ideges vagyok én dűlöngélek, mint a zsidók tanulás közben, vagy spirálban, mint a buddhista szerzetesek.

Segít az összpontosításban, de a problémát, ami miatt csinálom nem oldja fel.


A fejed egyébként mereven áll a nyakadon, vagy mozgatod forgás közben?

Nagyon érdekes, hogy nem szédülsz el.

2018. máj. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy kicsit oldalra döntöm. Abszolút nem szédülök el, ha mégis az sem zavar mert szeretem ezt az érzést. Felszabadul a sok energia és közben még le is mozgom. Akár egy órán keresztül is tudom csinálni kisebb nagyobb szünetekkel. Persze nem minden nap, de amikor le kell vezetnem a stresszt nagyon jól jön és felszabadít, sosem gondolok közben a problémákra, gondokra, mert teljesen kikapcsol. Ezzel általában jól indul a nap és sokkal pozitívabb vagyok utána. A baj ezzel csak az, hogy hamar rá lehet szokni, megszokás lesz, és ha elmarad hónapokkal később elég csúnyán kiütközik, úgy viselkedek mint hiperaktív gyerek. A másik amit gyerekkoromban nagyon szerettem az a hintázás, ugyanígy zene/dallam mellett ütemre, ezt is csináltam sokáig és az akkori társaimat is rászoktattam. Éppen mondták is a napokban, hogy milyen jól el voltunk ezekkel a dolgokkal gyermekkorunkban, órákig is akár. Egyébként a futás és a biciglizes is nagyon jó erre, csak ott ugye már közterületen vagy és figyelni kell másokra, így veszélyes lehet.
2018. máj. 9. 11:35
 6/8 Krúdy Gyula ***** válasza:
65%

Én gyerekkorom óta elalvás előtt fekve a kezem felfelé kinyújtom akkor még nem tudtam miért, és ettől mindig kellemesen jól éreztem magam. Később kiderült az amit te is kérdeztél igen millió féle "meditáció" létezik.


A meditáció lényegében az ahogy kapcsolatba kerülsz önmagaddal, az élettel, segítőkkel. A te esetedben ezek szerint ez a forgás. Nem tagadom szerintem vicces :D. De teljesen jó. Szerintem ne hagyd abba inkább mélyülj el benne, és próbálj akár azon, vagy hasonló kellemes hozzád közel álló módszereken keresztül közelebb kerülni önmagadhoz.


Mindig lesz egy réteg akik szerint bolond vagy, de ilyen "berögződései" azoknak szoktak lenni akiknek a tudata kicsit kiterjedtebb, és ha nem is mint információ de mint talán megszokás magukkal hoztak ebbe az életükbe olyat amire mások nem emlékeznek. Minden okkal van, szerintem használd ki.


Unalmas az élet ha a normálisokhoz hasonlítod magad. "Bolondokat" még nem láttam unatkozni :). Lépj közelebb magadhoz.

2018. máj. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

persze egeszsegtelen a mozgas...


egesegtelen a ringispil a hullamvasut

a tanc...


inkabb tobbszor kellene csinalnod, de futhatsz is mellette vagy valami hasonlo lenduletes egeszseges sport

2018. máj. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én szoktam ilyet csinálni :) engem is nagyon jó érzéssel tölt el és felszabadít

15L

2018. máj. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!