Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Azok az emberek, akik át...

Azok az emberek, akik át tudják verni a hazugságvizsgálót, hogy tettek szert erre a képességre?

Figyelt kérdés
Hogy lehet ilyen szinten úgymond befolyásolni az agyat, hogy elhiggye azt, amit mondani akarunk, amikor nem is igaz?

2018. máj. 25. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem bűnözők lennének ha ez nem sikerülne egyik másiknak.


Szerintem én még az igazammal is megbuknék Patakzana rólam a víz, a vérnyomásom meg 200 lenne :D Megmondanám a nevemet és kibuknék :D

2018. máj. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom rengeteg gyakorlással.


Ahogy a tibeti szerzetesek is képesek befolyásolni a fiziológiás működésüket, pusztán a tudatukkal, úgy ez is irányítható. Márpedig mindkét dolog igazolható tudományos módszertannal is, neurobiológiailag. Szóval nem csak mese.


A tudat sok dologra képes, amiről ma még keveset tudunk... de ezekhez éveket, évtizedeket kell naponta gyakorolni.

2018. máj. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lehet könnyen "átverni", ha nem hazudsz. Magyarul mindig igazat kell mondani. És hogy akkor hogy lehet mégis megfelelő választ adni? Hát úgy, hogy az elhangzó válasz nem a feltett kérdéshez tartozik. Ha nem csak 1 szóval kell válaszol (igen/nem), hanem ki kell mondani egy teljes mondatot, akkor az kicsit komplikáltabb, lehet hogy a válasz nem is egy kérdéshez tartozik.
2018. máj. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Egész mondatos hazugságvizsgálóról nem hallottam még. Az már sokkal nehezebben kiértékelhető, mint az igen/nem.

Egyébként bárhogy is van, koncentrálni kell a hazugságra. Ha más kérdésre válaszolsz fejben. Ez okozza a problémát.


Ezen felül az agykutatás és az agyi képalkotás elért egy olyan szintre, hogy fMRI-vel már lehet olyan hazugságvizsgálatot csinálni, ami feltehetőleg átverhetetlen lesz.


A lényeg, hogy az gép 3D-ben méri a teljes agyi aktivitást, és ha hazudik valaki más agyterületek aktiválódnak, sokkal erősebben. Mert el kell képzelni a dolgot, ami fokozott aktivitás generál.


Emellett már egy perben is használták, mert amikor képeket mutatnak egy helyszínről ahol járt/nem járt az illettő, átverhetetlen és szinte mindent kizáró pontossággal megállapítható, hogy korábban járt-e ott az illető vagy sem. Itt is más aktivitásmintázatot generál az új kép, mint a már látott, helyszíni memória.


A közeljövőben 99%-os átverhetetlen hazugságvizsgáló készülhet, főleg ha továbbfejlődik az fMRI, tracerekkel akár sejtszintű, populációs aktivitás is kinyerhető. Akkor gyakorlatilag nem lehet átverni a rendszert, mert az agyi aktivitást nem lehet ilyen mértékben megváltoztatni, és azonnal lebuksz.

2018. máj. 26. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Főleg ha bevetik mellé a gépi tanulást. Több millió órányi agyi aktivitást elemeznek a tanuló hálók, így az embernél sokkal pontosabban, azonnal felismerik az agyi aktivitásból ha valaki hazudik.


Szerintem a jövő bírósága, rendőrségei teljesen máshogy fognak működni.


Betolják a gyanusítottat egy fMRI-be, és kiszedik az agyik aktivitásból mi történt. Akár beszélni sem kell feltétlenül.

Egy óra alatt kideríthető, hogy az illető volt-e a bűnös, és hazudik-e a tettéről


Alap látási információkat, betüket már rekonstruáltak fMRI-vel... szerintem a hazugság leleplezése ennél még egyszerűbb is. Az igazi nagy dobás az lenne, ha akár memórianyomok is kiolvadhatóak lennének. Persze ez még scifi, lehet 50-100 év mire ide eljutunk. Bár a hazugságvizsgálatos rész 5-10 év akár.

2018. máj. 26. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem olyan nehéz átverni. A gép trükkje az, hogy a legtöbb ember fél a környezettől, a kihallgatószoba hivatalosságától, a rendőrök keresztkérdéseiről. Ezért ha hazudik, azt bizonyos szintű rémület kíséri, ami viszont detektálható. Ha ez a rémület nincs, akkor a poligráf sem jelez be.


Nem véletlenül "poligráf" a neve, mert több dolgot is egyszerre mér. Agyi elektromos aktivitást, bőrizzadást, akár pupillareflexet is. Ezek bármelyike elárulhat. De ha meg tudod őrizni a nyugalmad, átverheted.


Nincs átverhetetlen vallatási technika. Még az MMPI teszt is átverhető. Tudom, mert nekem sikerült. De hónapokig készültem rá, és nagyon sok kutatást igényelt.

2018. máj. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%
#4 hülyeségeket beszél. 99%-os hazugságvizsgáló nem létezik, legfeljebb a legutóbbi szuperhősös mesefilmben. Az agyterületek vizsgálata csak MRI-vel lehetséges, az meg egy kicsit nagy és drága. Perekben soha nem használtak semmilyen hazugságvizsgálót, és egyiknek az eredménye sem használható fel közvetlen bizonyítékként sehol a világon.
2018. máj. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
A C.I.A. kiképzőprogramjának ez - vagyis, az érzelmi és testi reakciók tudat általi befolyásolása - is részét képezi és valószínűleg más titkosszolgálatoknál is alkalmazzák a módszert.
2018. máj. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Kémeknél simán átmetszenek a mellkasban pár ideget, amik befolyásolják a testreakciókat (izzadás, pirulás, szívdobogás, stb.)


Izzadás kezelésére már civileknek is vágnak át ideget.

2018. máj. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
84%
Én úgy tudom, a hazugságvizsgáló tulajdonképpen arra alapszik, hogy mikor hazudunk, akkor idegesek leszünk, ezért ilyenkor pl. növekszik a vernyomas, fokozott izzadás stb.Tehát aki teljesen meg tudja őrizni a nyugalmát az átverheti, ill. a pszichopaták, akiknek ugye nincs félelemérzetük.
2018. máj. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!