Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Bizonyos zenék miért keltenek...

Bizonyos zenék miért keltenek az emberben nyugtalanságot és félelmet?

Figyelt kérdés
2018. júl. 8. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Mert diszharmonikus hangzásuk által gyengítik a "lélekruhádat", ezáltal pedig sebezhetőbbé válsz a kívülről jövő ingerekkel szemben.


Ezt tudat alatt érzékeled is, ezért leszel nyugtalan, vagy kezdesz el félni az ilyen zenék hallatán.

2018. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
Lélekruha, beszarok.:) A gyors, agresszív zenék feszítik az idegrendszert, emelik a pulzust, stb, ezért ugyanúgy ideges lesz az ember tőlük, mint pl 5 kávétól.
2018. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
A félelmet valóban diszharmónia váltja ki. Legalábbis legtöbbször. De amúgy milyen zenék okozzák ezt?
2018. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Mert szokatlan, gyors, számukra értelmetlen.
2018. júl. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Mert minden rezgés, így a zene által keltett hullámok is. A másik, hogy azért kelt benned félelmet, mert az adott zene SÍN-ként funkcionál, tehát az agyad a zene által egy félelmetes emlékhez elvezet, ami a múltban történt veled.
2018. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Nálam ezt a kisgrófó meg a mai magyar zenék tudják elérni...
2018. júl. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
DarkPsy bepapírozva :P
2018. júl. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálam meg a komolyzene. De tényleg, egyszerűen megőrjít.

Régen csak arra figyeltem fel, tiszta ideg vagyok, mi a fene van, hát komolyzene ment a rádióban, és mivel olyan, amilyen, szépen beléd eszi magát. A hangos, dübörgő, vagy akármi, amit nem szeretek, legalább felhívja magára a figyelmet, és kikapcs., ez meg alattomos jószág. :D

2018. júl. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Vannak pl. a filmzenék. Amikor ugye a feszültség miatt raknak bizonyos jelenetek alá idegborzoló zenéket.

A komoly zene nálam is kiveri a biztosítékot.

Mintha valami gonoszság lenne benne, fura.

Más meg imádja.

2018. júl. 12. 22:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Így már értem.Azok a fajta filmzenék direkt a félelmekre jáfszanak.

Mi a baj a komolyzenével? Én Mozartot, Vivaldit, Beethovent hallgatok de van hogy mást... Szerintem hangulatfüggő és archetípusfüggő milyen zene okoz boldogságot és mi az ami nem.De eltéftem a tárgytól

2018. júl. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!