Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Meditálás vagy alvás?!

Meditálás vagy alvás?!

Figyelt kérdés

Úgy gondolom hogy a jelenlegi állapotomon jót tenne egy kis meditáció. Sok feszültség, stressz és sok rosz, az önértékelésemet romboló gondolat járja a fejemet nap mint nap. Miután szembe találtam magamat a meditáció fogalmával, rájöttem hogy az én problémáimra ez lehet a tényleges megoldás. Sokat olvastam a meditációról és annak titkairól de még mindig vannak megválaszolatlan kérdéseim


Főként arra lennék kiváncsi hogy a meditáció helyettesithető e az alvással. Tudom ez így kissé hülyén hangzik de végülis amire nekem szükségem van, feszültség, stresz, és a rosz gondolatok enyhitése, azt talán az alvásban is megtalálhatom. Ott is úgymond pihen az agyam, ezáltal nem gondolkodom a sok problémáimon, enyhül a stresz és a feszültség.


Tehát akkor vam szükségem meditációra vagy megteszi az alvás is?


2018. dec. 3. 00:31
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Meditálni bárhol és bármikor, bármilyen helyzetben képes vagy. Még akkor is, ha épp az utcán sétálsz.

Az lenne a normális, ha a meditatív állapot lenne az alapállapota az összes embernek, nem pedig a folyton gondolkodó elme, ami a stresszt létrehozza.

2018. dec. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Rossz a kérdés. Nem "meditáció vagy alvás". Ugyanis aludni kell. Meditálni lehet. Megpróbálhatod a meditációt, de nekem a szó szerinti értelemben vett meditáció nem segített. Annyira nem nagy durranás, mint amilyennek beállítják. Inkább keress egy hobbit. Ezerszer jobb. Én a nyugalmam megőrzéséhez a csendes hobbikra esküszöm: festés, rajzolás, írás, olvasás, nagyon ritkán MMORPG (nálam ez is annak számít). Ha pedig nem megőrizni akarom a nyugalmamat, hanem visszakapni, azaz nagyon dühös vagyok, akkor meg bekapcsolok valami epicet, vagy rockot, felállok a futópadomra és addig sprintelek, amíg már nem kapok levegőt. Ne tudd meg, milyen jó feszültséglevezető. :D De hogy üljek és szó szerint ne csináljak semmit (tehát tényleg semmit), az nem megy. (Talán a modern kor átka, de valamit muszáj tennem.)
2018. dec. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Dex', én tőled leszek stresszes.


Kérdező, nehogy elkezdj meditálni az úton, mert még balesetet okozol... Mindennek megvan a maga helye.

2018. dec. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Dexter bizonyára úgy értette, hogy meditatív állapotba bármilyen helyzetben kerülhetsz.
2018. dec. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Fish1 ***** válasza:
Hogy szükséged van -e meditációra, azt te érzed. De az alvás nem váltja ki a meditációt. Egyrészt ha kiváltaná, akkor semmi értelme nem lenne annak, hogy valaki meditáljon. Másrészt amikor stresszes vagy, akkor általában az álmaid is nyugtalanító dolgokról szólnak, még ha nem is emlékszel rá. Ez meg semmiképp sem pihentető. Alvás közben nem folyamatosan álmodsz, de ettől az általad említett két dolog még teljesen más szerintem.
2018. dec. 3. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"Meditálni bárhol és bármikor, bármilyen helyzetben képes vagy. Még akkor is, ha épp az utcán sétálsz."


Jó is lenne, mert kisgyerek mellett egy csöpp időm nincs ilyesmire, nincs garantált fél órám egyedül, állandó reaktív állapotban tart (sztem ebbe fáradnak el a gyeses anyukák igazából). Azért durva lenne, gyerek a nyakamban lóg, én meg buddha-állapotban ülök és csak félig vagyok ott.

2018. dec. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kreténpali ***** válasza:
81%

Ha enyhíteni szeretnél a stresszen, arra szerintem a legjobb módszer az elalvás előtti relaxáció. Ha fekszel, akkor szépen át lehet kötni egyiket a másikba.


A meditációhoz nagy fegyelem kell, és másra való. A neten gyakran keverik a kettőt.

2018. dec. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Szemantikai kérdés, hogy mit nevezünk meditációnak.


Energiatakarékossági szempontból a tudatunk úgy működik, hogy amint nem szükséges teljes figyelemmel összpontosítania, azonnal átkapcsol robotpilóta üzemmódba. Gyakori jelenség az autóvezetésnél, hogy kis túlzással olyan, mintha csak beszálltunk volna a kocsiba, és hip-hop meg is érkeztünk, nem igazán emlékszünk részleteiben az útra, noha folyamatosan felkészült állapotban voltunk, figyeltük a táblákat, előztünk, szidtuk a vadul közlekedőket, stb. :) Tehát jelen is voltunk meg nem is.

A meditáció lényege a jelenlét kondicionálása lenne. Ilyenkor választunk egy meditációs tárgyat. Klasszikus esetben a légzést, és erre a meditációs tárgyra figyelünk. Úgy is mondhatnám, hogy az egésznek a kulcsa, a "tudom, hogy tudom" tudatállapot. A meditáció nem tévesztendő össze a relaxációval (noha bizonyos mértékben képes ellazítani), vagy a vezetett meditációkkal. Tehát a meditáció nem révedezés, épp ellenkezőleg: nagyfokú jelenlét. És azért írom, hogy a kondicionálás a lényege, mert ideális esetben ezt a nagyfokú jelenlétet, tudatosságot át tudjuk ültetni az élet más területeire is. Ha például a meditáció tárgya a vezetés, akkor minden mozdulatot teljesen tudatosan végzünk. Tudatosan lenyomom a kuplungot, tudatosan váltok, tudatosan figyelem az utat, stb., és mindennek tudatában vagyok. Tehát nem csak robotpilóta üzemmódban hajtok.

A meditációs tárgy ilyen értelemben bármi lehet, és nem kell hozzá lótuszülésben ülni. Pl. a napokban futottam bele egy könyvbe, aminek ez a címe: "Buddha a porszívóban - Útmutató a házimunka meditációs gyakorlataihoz". Ami szerintem egy tök jó ötlet. Ha már egyszer ki kell porszívóznom, miért ne tenném teljes tudatossággal? De megértem, ha mást ez nem annyira hoz lázba. :)


---


Mindemellett a kérdésre is válaszolva: per definitionem a meditáció nem létszükséglet, az alvás viszont igen. A meditációval fokozhatod az általános jelenlétedet és tudatosságodat.

2018. dec. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még tovább gondolva: Egy tudatos tevékenységet nem tudsz kiváltani egy öntudatlannal. A meditáció tudatos, az alvás öntudatlan tevékenység. (Hacsak nem tudatos álmodásról van szó, de az legjobb esetben is csak kis részét teszi ki a teljes alvásnak.)
2018. dec. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Egész normáli válaszok. Mikor sokkal fiatalabb voltam jól ment a meditáció, de mindig nyugalom kell hozzá, ha csak azt akarod csinálni, ehhez nem mindig lehet megteremteni a feltételeket. DE! Tényleg lehet folyamatosan szinte bármilyen szituációban meditálni és ezt nagyon régóta szinte folyamatosan végzem is. Rendkívül jó eredménye van és nagyon sokat változtatott rajtam határozottan jó irányba. Mindenkinek merem ajánlani. Nálam az alapfeladat, amit ma is szívesen csinálok, annak a kitalálása, hogy akivel épp együtt vagyok mit akar csinálni vagy mire vágyik. Mondhatom, hogy profi vagyok ebben, egre kevesebbet tévedek ebben:) Érdekes és izgalmas érzés, de aztán lehet fokozni a dolgot és van egy csomó olyan dolog, amit mindig előveszek, amíg meg nem oldok fejben. Szóval csak ajánlani lehet ezt.
2018. dec. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!