Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az álmom megfejtéséhez van...

Az álmom megfejtéséhez van valami tippetek, tanácsotok? Mentális betegséggel kapcsolatos. (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Igyekszem olyan részletes lenni, amilyen csak tudok, így ne haragudjatok, ha túl hosszú lesz. Kb. egy éve diagnosztizáltak bipoláris zavarral, szedek rá antidepresszáns, illetve antipszichotikumot. Most fejeztem be a sulit, lett egy szakmám. A nyáron úgy alakult, hogy nem tudtam dolgozni, illetve lett munkám, de csak most szeptemberben fogok elkezdeni dolgozni. Így egész nyáron otthon voltam. A szüleimmel lakom, akik bár tudják, hogy fogok dolgozni, mégis napi szinten piszkálnak azzal, hogy "mostmár el kellene kezdenem dolgozni", "itthon fekszel egész nap, menj már dolgozni", "beszéltél már xy-nal? Mondott valamit? Mikor tudsz kezdeni?"

Mondtam már nekik, hogy akárhányszor kérdezik, a helyzet ugyan az, majd szólok, ha valami változik, de nem fog, mert az időpont fix (filmes díszlettervező munka, szeptemberben kezdenek forgatni).

Nagyon igényes vagyok, a saját szobámban is heti kétszer nagytakarítok, főzök, felmosok, söprök mosok, de még apukám után is szoktam pakolni. Viszont régen (3-4 évvel ezelőtt) nem voltam ennyire tiszta, mindig kupi volt nálam, lusta voltam és nem segítettem semmiben. Ebből kiindulva rengeteget piszkálnak azért is, ha egyszer mondjuk egy órával később (délelőtt 9-10) kelek fel, apukám korán végez mert hajnalban ment dolgozni, mire felkelek már itthon van és nincs kipakolva pl. a mosogatógép és ilyenkor nagyon flegmán és lenézően viselkedik.

Van egy öcsém, aki abszolút nem segít semmit, középiskolás még, 24/7-ben bent van a szobájában. Természetesen én is ilyen voltam ennyi idősen, és emiatt nem zavar, hogy ilyen lusta és pakolok helyette is, viszont mikor én voltam ilyen akkor sokkal kevesebbet piszkáltak és nem is olyan durván, mint most. Most, hogy ki veszem a házimunkából a részemet annyira, amennyire csak tudom (hiszen otthon vagyok) rengeteget és borzasztóan bunkó mód piszkálnak. Szóltam már, illetve sokat beszéltem velük, nagyon sokat olvastam kommunikációs képesség fejlesztéséről, mert tudom, hogy mikor 14-15 éves voltam akkor teljesen elviselhetetlen volt a stílusom, de egyszerűen nem megy, van, hogy kiborulok és én is felemelem a hangom. Akármennyi gyógyszert szedek, akármilyen erősségű, egyszerűen nem tudom magam mindig tartani.

Rátesz az is egy lapáttal, hogy annak ellenére, hogy számukra elitélendő a pszichológus/pszichiáterhez való látogatás, próbáltam velük megbeszélni, hogy szükségem van erre. Mikor diagnosztizáltak, csak legyintettek, anyukám még kuncogott is rajtam. Illetve hozzátették, hogy csak ne szedjek gyógyszereket mert azok sz*rok, az összes drog, minek azt. Így nagykorúságomat kihasználva nyilván szedem őket, mert nem egy öngyilkossági kísérletem volt az évek alatt, összeesek az utcán és elkezdek pánikolva sírni, illetve hallucinálok is.

Az utóbbi időben különösen megviseltek ezek a tényezők, illetve a párkapcsolatomban is vannak komolyabb problémák (ezek lényegtelenek, csak rátesznek az egészre).

Sokszor, mikor megkapom a magamét, illetve ki is töltik rajtam a napi stresszt, akkor eszembe szokott jutni, hogy minél több ilyen van, annál közelebb vagyok egy olyan összeomlástól, amibe gátlástalanul elkezdek ordítani mindenkivel, csapkodok, sikitozok, bömbölök és önkívületi állapotban vagyok. Minden kis dologgal egyre közelebbnek érzem magam ehhez, de aztán mindig rá kell jönnöm, hogy áhh, tuti nem fog ilyesmire sor kerülni, erős vagyok, túl tudom tenni magam ilyesmin, 1-2 év és el költözök, vagy pár hónapon belül majd jobb lesz.

És a lényeg: a múlt éjjel azt álmodtam, hogy anyukám megtalált nálam egy doboz cigit, amit magamnak vettem. Természetesen számon kért és én pedig hazudtam, mert nem dohányzok, de próbáltam már, és csak úgy szerettem volna elszívni egy mentolos cigit. Viszont ő nem hitt nekem és az agresszív számonkérő stílusától bekövetkezett az, amitől feltem: összeomlottam. Hadartam, sikitoztam, ordítottam, ki szaladtam a kertbe, ő jött utánam szintén ordítva, egy faággal kezdett ütni, mert kiszaladtam, pedig azt mondta, hogy ki ne merjek menni. Én végig ordítottam vele, majd ellöktem a lépcsőre (itt kicsit homályos, de úgy megsérült, hogy halál közeli állapotba került), majd mikor elvesztette az eszméletét el akartam venni tőle a cigit, de nem engedte, beleszívott az egyikbe még utoljára, majd meghalt. És ekkor felébredtem.

A kérdésem az, hogy ez utalhat bármire? Kell félnem attól, hogy bekövetkezik az összeomlás, vagy minek tudható be ez az álom?

Pszichiáterhez nem járok mostanában, mert úgy éreztem, hogy nincs szükségem rá, de mostmár fontolóra veszem, hogy újra menjek. Ti javasolnátok, hogy menjek vissza és beszéljek erről? Kerülhetek zárt osztályra? Nem szeretnék másokra veszélyes lenni, bőven elég saját magammal küzdenem.

Előre is köszönöm a válaszokat, hálás leszek, ha leírjátok az őszinte véleményeteket!



2019. aug. 22. 23:20
 1/6 anonim válasza:
Foglald össze két mondatban!
2019. aug. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy jó segítséget kapjak egy ilyen témában, a lehető legrészletesebbnek és őszintének kell lennem. Minél több részletre emlékszik az ember, annál jobban megfejthető, illetve a körülmények is nagyon fontosak. De szóljatok, ha tévedek.
2019. aug. 22. 23:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát nem vagy valami stabil személyiség sem érzelmileg sem mentálisan az biztos,de hogyan akarsz így helytállni olyan szakmai területen ahol méginkább ki vagy téve a stressznek,főleg ha még sem a szüleidnek -ez valószínűleg nem a te hibád- de még magadnak sem tudsz megfelelni...Szerintem menj vissza a pszichóemberkéhez ha úgy érzed,de a legjobb lenne egy igaz barát....nem,nem fognak zártosztályra vinni ahhoz sokkal több kell,mint egy sikítozós hiszti...a bogyókat én sem venném be a helyedbe,vagy csak ritkán ha nagyon muszáj,inkább elkezdenék befelé fordulni,meditálni,jógázni,önismerettel magamat építgetni....amolyan mindenkilevanxarva nemkelltökéletesneklennem ha a külvilág is elégedetlen önmagával énis beleférek...meg én vagyok az első mindenki más csak utánam jöhet,mert csakis úgy tudok hasznos lenni,ha egészséges vagyok...


Kezdd az alapoktól...pl. nem takarítom mások piszkát,mert mindenkinek 2 keze van,azért pedig ne legyen bűntudatod,mert tizenévesen te is lusta dög voltál,most már nem vagy az és elkezdhetnéd tudatosítani,hogy a mártírság nem visz előrébb....


Aztán az összeomlástól sem kell annyira rettegni,sőt lélektani szempontból a befelé fordított erőszak sokkal pusztítóbb mint a kifelé fordított,utóbbi az érzelmek felvállalásával ráléphetsz a "kiállok magamért" című gyógyulás ösvényére....ezdexarvolt... :)


A lényeg,hogy semmilyen következménytől nem szabad félned ami a külvilágból jöhet ha önmegerősítésre vágysz elsősorban önmagadtól,márpedig ez az első törvény...ha tiszteletet,egyenrangú méltó bánásmódot akarsz azért az energiáért pl. amit bármilyen kapcsolatba,munkába fektetsz először önmagadnak kell azt megadnod,a külvilág ehhez a belső erőhöz fog igazodni,válaszolni...tehát ne törődj mások reakcióival,a csapkodás egyébként sem tűnik fejszével való gyilkos hentelésnek :D ...

Ha jóéd.anyád arrogáns és követelőző akár te is felvehetnéd ezt a stílust,mint a tükör ami egyfolytában szembesíti a másik félt...


Az álmod...csak annyit tudok hogy a szimbolika szerint minden családtag önmagad személyiségrészét jelképezi,saját anyai részed,közös tulajdonságait..(ősem jobb nálad)....nagyon fiatal vagy biztosan összeolvadt ezért vagy instabil,még nem alakult ki...


Szülő halála álomban a fizikai és érzelmi függőség és a leszakadás utáni vágyat jelképezi még...a cigi a szellemi energia nagyjából..


próbálj kifejleszteni egy szerető,gondoskodó,megértő és érzelmileg stabil energiát anyának amivel gyógyítod magad...a bensőséges beszélgetések,a bekuckózás a meleg kádba-egy sarokba takarókkal egy jó könyvvel,főzőcske,kertészkedés,rajzolás-festés ezek mind-mind az anyai energiák amivel beindul a földelés...

ennyi jutott eszembe..

2019. aug. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez az álom annak tudható be, hogy tudat alatt nagyon tartasz attól, hogy ilyesmi történik, de ez még nem jelenti azt, hogy fog is. Próbálj egy mélyreható beszélgetést kezdeményezni a szüleiddel, ahol ecseteled nekik ugyanezeket a dolgokat, amiket kiírtál a kérdésben is és kérd meg őket, hogy próbálják a helyedbe képzelni magad és nagyon jót tenne neked, ha elfogadnák az ilyenfajta mentális problémát és támogatnának, mert ez rengeteget segítene neked abban, hogy leküzdhesd ezt. Ha nem érzed úgy, hogy pszichiáterhez kellene menned megint, akkor nem kell menned. Ha úgy fogod érezni, hogy mindenképp szükséges, akkor menj.
2019. aug. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon hasznos válaszokat, el sem tudom mondani milyen boldoggá tettetek velük :) igyekszek javítani a helyzeten!

Hálás vagyok, köszönöm nektek.

2019. aug. 23. 19:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekem is volt bipoláris zavarom és bár furán hangzik és sokan csak legyintenek rá, hogy badarság, de nálam fura mód akkor lettek jobbak a dolgok, amikor kezdtem komolyabban venni a hitemet.

Egy nap bementen egy misére és csak úgy beültem hátra, én sem tudom miért de akkor úgy éreztem mintha össze lett volna varva a zavartságom és valami boldogság hormont kaptam volna utána. Most is ezt érzem minden alkalom után..

Nem tudok mindent most sem megoldani persze, de úgy megbékéltem vele. :)

Próbáld meg, 30-45 perc egy mise, nekem többet addot mint a sok segítő beszélgetés ilyen-olyan helyen, ahol ezt-azt javasolták már.

De a kapcsolatokon is sok múlik, arra is figyelj nagyon-nagyon, beszéljétek át a dolgokat mindenképpen.

Az álmon ne iddegelj szerintem, mert akkor a többi napi teendő is csúszhat, amire nem lesz idő és az csak idegésséget szül.. Én ha lehet minél jobban kerülöm a stresszt már. Tudom nem egyszerű, de van egy pici napirendem és azt "próbálom" betartani. Illetve nap közben is tartok ilyen pici szüneteket, ahol csak megállok egy pár percre és minden problémát félre teszek, felidézek valami boldog emléket vagy pillanatot és aztán vissza. A munkahelyemen ahol dolgozom is elfogadták ezt, mert ugyanúgy hozzom az elvárást és még támogatóak is. Csak beszéld meg velük. A gyógyszerek is csak részben segítenek, jobb egy 5-10 perc séta, néha mint 3 pirula.


Jobbulást! Nyugodtan írj, ha van valami.

2019. aug. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!