Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthetnek ezek az álmok?

Mit jelenthetnek ezek az álmok?

Figyelt kérdés

Szeretett nagymamám sajnos novemberben hunyt el betegségben, a halála az egész család számára egy mélypont volt. Azóta rendszeresen álmodok vele és sokszor érzem a jelenlétét is. Az összes álmom, amiben szerepel, arról szól, hogy együtt vagyunk boldogan, majd a végén mindig valahogy eszembe jut, hogy dehát ő már halott, vagy halott lesz, és nem akarom elfogadni. De sokféle szerepet tölt be, volt, hogy buszon utazott hátizsákkal, volt, hogy egyetemi tanár volt, de a lényeg mindig ez, hogy nagyon boldog vagyok vele, aztán egyszer csak tudatosul bennem, hogy ő már halott.

Azonban múlt éjszaka ez az álom más volt. Már az elejétől kezdve tudtam, hogy halott, és a testét valamiért egy szobába zárva az ágyon tartottuk. Egyszer benéztem hozzá, össze volt kulcsolva a keze, és iszonyatos bűz áradt onnan, mintha a teste rothadt volna, de nem úgy, hogy évek óta ott van, hanem friss hullaként elkezdődtek a bomlási folyamatok. És ez a bűz elviselhetetlen volt, de közben ránéztem és mamámnak mozgott a szeme. Majd egy ravatalon volt és valamiért már búcsúztunk tőle, keresztanyám pedig mondta, hogy még búcsúzóul hadd ölelje át a testét, mikor ő is megérezte ezt a bűzt, és mamámnak megint elkezdett mozogni a szeme, mintha ránk nézne, meg rendesen látna vele, tehát mintha élne. Ez vajon mit jelenthet, és miért volt más, mint az eddigi álmaim?


A másik egy nagyon visszatérő motívum. Gyakran álmodok azzal, hogy kihullanak a fogaim. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a jobb oldali szemfogam mögött nincsen csontfog, hanem az valamikor a 30-as, 40-es éveimben kiesik és a helyén nem nő új fog, tehát tejfogként marad meg, ezért a többi fogamhoz képest az nagyon kis gyenge és féltem a keményebb ételektől, valamint a hiúságomnak sem tesz jót az a tudat, hogy felnőttként ki fog esni a fogam és lesz ott egy lyuk egy nagyon jól látható helyen (ugyanis már olyan 12-13 éves körül lehettem, amikor a bal oldali szemfogam kiesett és ugye a szemfog nő a leglassabban, nagyon szégyelltem, hogy hónapokig csak egy lyuk volt ott és foghíjas voltam). Viszont ez a tény nem tölti ki a mindennapjaimat, lehet ezzel összefüggésben, vagy az álmomban kieső fogak valami mást jelentenek?


(A mai álmomban a nagymamám és a fogkiesés egyszerre, egy álomban történtek)


Köszönök minden segítséget!



2019. aug. 23. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első része gyakorlatilag magáért beszél. Tudat alatt nem fogadtad még el, illetve nem dolgoztad fel az elvesztését, az az álom amelyikben meg már az elejétől tudtad, hogy halott, épp erre próbálja felhívni a figyelmedet, hogy ideje lenne elengedned, feldolgoznod ezt magadban (még az is lehet, hogy pont ő akarja ezt). A foghullás álomban sok mindent jelenthet, nincs úgy kimondottan konkrét jelentése azon kívül, hogy valamilyen belső félelmet, szorongást testesít meg. Mivel ugyanabban az álomban szerepelt mindkettő, ezért valószínű, hogy ez a félelem és szorongás összefügg nálad a nagymamád halálával.
2019. aug. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rájöttél, hogy fölösleges úgy tenned, mint ha élne a mamád(tudtam, hogy halott), de az emlékének(testét) egy külön életteret(szoba) tartotok fenn a mindennapjaitokban. Ami tabu téma(zárva) és vágytok az emlékére(ágyban). Mikor gondolsz rá(benéztem hozzá), akkor tudod, hogy helytelen(össze volt kulcsolva a keze) és iszonyatos, elviselhetetlen(bűz) a dolog. Valamint lelkiismeretfurdalás is, hogy nem tiszteled az emlékét(mozgott a szeme). Ezért úgy döntöttetek, hogy szabadultok a mamától(ravatalon volt). Már túl voltatok rajta(búcsúztunk), de keresztanyád újra felidézte az emlékét(hadd ölelje át). Amit ő is kellemetlennek érzett(ő is megérezte ezt a bűzt) mert lelkiismeretfurdalást, bűntudatot ébresztett bennetek(mamának szeme mintha élne).

Valamint nagy magányosságot éreztél(kihullanak a fogaim).

2019. aug. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocsi #2-es, de ezzel nem tudok teljesen egyetérteni. Nem teszek úgy, mintha mamám még élne, ez nem egyenlő azzal, hogy esetlegesen nem dolgoztam még fel a halálát, valamint a halála egyáltalán nem tabu a családban. Miért lenne helytelen az, ha mamámra gondolok? Miért ne tisztelném az emlékét?

Soha nem döntöttünk úgy, hogy "megszabadulunk" tőle! Valamint nem értem, hogy a mozgó szem hogy hozható

össze a bűntudattal...


Mindenesetre köszönöm a válaszod és hálás vagyok, hogy segíteni szerettél volna! Csupán nem összeegyeztethető velem és azzal, ahogy mamám esetéhez hozzáállok, mert nagyon fontos volt nekem, nagyon szerettem őt, és az, hogy ápolom az emlékét, nem kelt bennem bűntudatot, nem érzem azt, hogy ez helytelen lenne.

2019. aug. 24. 18:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Az álom arról szól, hogy nem tudod hogy állj a mamád emlékéhez. Te szívesen emlékezel meg róla, de a körülötted lévő családodnak ez rosszul esett. Ezért nehezebb volt neked a gyászmunka. Legalábbis volt egy ilyen időszak.
2019. aug. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!