Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Megismerhetem jobban a világot...

Megismerhetem jobban a világot, rá-e jöhetek nagy titkokra, ha tudatosan álmodok? ( Illetve igaz-e az elméletem? ) A többi lent.

Figyelt kérdés

Sok elmélet született arra,hogy mi az álom.

Amit én a legjobban elfogadtam,hogy a tudat ezzel dolgozza fel, azokat a dolgokat amit látott, illetve amit érzet a tudat(szív,lélek) Gondolok itt szerelmi bánatra,vagy örömre.

Tehát eddig úgy gondoltam, hogy a látottak és az érzések feldolgozása az állom. És igazából még mindig ez gondolom.

De... Még mindig nem kaptam arra magyarázatot, hogy mi az álom? Arra kaptam hogy miért van, azért mart az agy így dolgozza fel a látottakat stb. De hogy ez mi ? Egy komplet más világ ? Vannak olyan álmokban olyan jelentek amiket nem tudunk hova tenni. Ezt gondolom már mindenki átélte

Nekem a legutóbbi az volt, hogy át akarok kelni a folyón de eltévedtem, mert a folyó szerte ágazott, találkoztam egy emberrel, megkérdeztem merre kell menni. És azt mondta forduljak vissza. És bennem ez maradt meg, amit nem tudok hova tenni. És az ilyen esetek miatt, szerintem az állom a tudat, illetve "szellem" világ közti határ.

Ezért, azt tervezem, ha tudatos álmodást elsajátitom, és lesz olyan dolog amit úgy vélem, hogy ha felébredek akkor ezt az élményt, álomjelenetet nem fogom tudni hova tenni. Akkor keresek valakit az álmomon belül és olyan kérdéseket tennék fel neki, mint hogy igaz e az elméletem, vagy hogy létezik e isten, hogy hogy találkozhatok vele stb


Mert hogy ugye szerintem tudatban minél mélyebben vagy annál jobban léped át a határt egy más világba. Ez lehetséges????



2019. okt. 18. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
A valóság az amit annak tapasztalunk, ezért számítanak az álmok valóságnak számunkra, de ez a valóság csak számunkra volt az. Persze mondhatod egy másik világnak az álmot, de valójában csak a tudatalatti által összerakott, néhol szürreális, néhol pedig igenis valóságszerű szimulációról van szó. Elméletileg minden lehetséges benne, akár istennel is beszélhetsz, de még az is csak a saját agyadnak a műve lesz, ergó csak számodra valóságos. Szóval az elméleted tulajdonképpen igaz, viszont tényleges információkra nem thetsz szert egy irányított álomból sem, max a tudatalattiban elraktározott emlékekből idézhetsz fel egyetsmást
2019. okt. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Az álom az nem egy másik világ. Az agyad generálja a képeket amiket látsz és amik járhatnak az agyadban azok alapján csinálja a képeket. Például nekem volt egy nagyon komoly szerelmi csalódásom és ezért a lányra 0-24-ben gondoltam és ezért álmomban is sokszor megjelent minden féle szituációban. Azt nem lehet megmondani igazából hogy az ilyen fura álmok amiket nem tudsz hova tenni miért vannak. Én tudom kontrollálni az álmaimat (befolyásolni a történéseket, vagy fölébreszteni magam az álmomból) de ezzel nem szerzek semmi információt mivel az álmodban nem valós dolgok vannak. Tehát ami ott megtörténik a fejedben az csak ott történik meg, a valóságnak semmi köze hozzá
2019. okt. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"De... Még mindig nem kaptam arra magyarázatot, hogy mi az álom?"

Sokan mások sem, nagy tudású ideggyógyászok és agykurkászok kutatják az álom mibenlétét.

Ha te megfejted, világhíres leszel..

.

"Akkor keresek valakit az álmomon belül és olyan kérdéseket tennék fel neki, mint hogy igaz e az elméletem, vagy hogy létezik e isten, hogy hogy találkozhatok vele stb"

Az a "valaki" csakis Isten lehet, ha megtalálod, akkor (neked) létezik.

A latin mondás szerint "A sas nem fogdos legyeket!" - ide átvíve: Isten nem foglalkozik álmokkal.

2019. okt. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem minden tudatos álom a te világod. Vannak kollektív tudatok,amik beivódnak az álomban. Onnan tudom hogy egyszer egy tudatos álomban találkoztam egy volt osztálytársammal. Másnap kiderült hogy ugyanazt álmodtuk ketten. Szóval lehetséges csoportos álmodás.
2019. okt. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az álmok tükrözik azt, hogy lélekben mi foglalkoztat és mibe ölöd a lelki energiádat. Ahol a figyelmed, energiád azok befolyásolják az életedet, jövődet.

Tudatos álommal hasonlót érsz el, mint az önhipnózis. Megszabod magadnak, hogy min legyen a figyelmed és mi körül forogjanak a gondolataid. Vagyis tudatosan alakítod az életedet, jövődet.

2019. okt. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A végső igazság az, hogy nincs végső igazság, se semmilyen titok.

Nem szükségszerű semmi. Aminek nem vagy tudatában, az nem is létezik.

2019. okt. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
Az álomban lévő világnak te vagy az istene a teremtője. Az álomvilágod a te elmédben létezik. Semmi köze az álomnak a jósláshoz, a szellemvilághoz, a valódi univerzumhoz, a lélekvándorláshoz és istenhez.
2019. okt. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!