Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Pontosan milyen a tudatos álom?

Pontosan milyen a tudatos álom?

Figyelt kérdés

Mire vagyunk képesek és mik a határok? Ti mit olvasatok róla, valamint mik a tapasztalatok?


Olvasni lehet?

(Táblákat, cikkeket, rovatokat)



2019. okt. 24. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

Pontosan szólva iszonyú nagy marhság. Nem létezik tudatos álom, csak a hasznonleső, buta sarlatánok szerint, mert az álom legfőbb jellemzője - mind biológiai, mind a lélektani szempontból - pontosan az, hogy tudattalan és spontán. Ezzel tud segíteni.


Aki annyira kockafejű, rigid, hogy még az álmait is előre megszabni és irányítani akarja, az írasson végrendeletet és vegye meg a koporsóját.

2019. okt. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Én tapasztaltam már tudatos álmot. Nem ezekkel a hülye módszerekkel áltam neki, csak történetesen sikerült két különböző alkalommal, az álom közben rájönnöm, hogy álmodok.


Kb semmit sem tudsz csinálni. Elképesztően összezavaró élmény, az agyad egyszerre tudja, hogy itt semmi sem igazi és hiszi el, amit lát. Nagyjából úgy tudnám jellemezni, hogy bár az álom folytatódott, teljesen szétesett az egész. Az sem segít, hogy egy álomnak nincs logikai rendszere, ami éber aggyal nagyon megnehezíti a felfogást.

2019. okt. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szóval a tutatos álom nem más, mint tudod, hogy álomban vagy és valami okból nem ébredsz fel? Az, hogy spontán vagy logikus a sztori nem számít...

Azért érdekelt mert ki akart törni egy vulkán és emiatt el kellett hagynunk a várost. Még ébredés elott elolvasam egy táblát columa + valami. Gyors google és megtaláltam a colima várost s vulkánt Mexikóban, de akkor nem tudatos álom....

Minden esetben köszi a válaszokat. :)

2019. okt. 24. 12:02
 4/11 anonim ***** válasza:
21%

Nincs olyan hogy tudatos álom, ha már tudatodnál vagy, akkor nem álmodsz (ahogy az #1-es is leírta). Ettől még előfordulhat, hogy álmodban tudod, hogy álmodsz, de azért mert a tudatalattid ezt "akarja" (legfőképpen akkor történhet ilyen ha "menekülsz" az álomképben megjelenő valamilyen szorongásos érzés elől).

A tudat alatti pont azért tudat alatti mert nem tudatos.

2019. okt. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyakran van, nagyjából olyan, mint amit a második leírt. Nagyjából!

Az, amikor rájövök álmomban, hogy álmodom, de megmaradok az álomban, aztán tudom irányítani egy darabig (nekem csak az adott szituációval kapcsolatban sikerült eddig) aztán felébredek. Ez azért van, mert ilyenkor megijedsz.

2019. okt. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Na csak azért érdekelt mert, nekem gyakori,hogy felismerek helyeket álmomban 'ez a fa és a kerítés ismerős...hmm akkor ha itt lekanyarodok akkor...' és onnantól minden a "helyén" van.

De akkor ez nem tudatos álom, hanem nagyon beleélem magam egy álom cselekményébe?

#1;#4 Sosem akartam befolyásolni, vagy irányítani az álmaim.


inkább úgy mondanám, hogy az is tudatos álom-e, mikor nem tudod,hogy álmodsz. Viszont 'látszólag' tudatosan cselekszel (gondolkodsz, emlékszel akár álmokkal korábbra, de sosem lépsz ki a keretén)

Egyszer éltem át olyat amiről beszéltek #2;#5

...úsztam... és hallottam, hogy valaki idegesítően szuszog, a víz alatt!!! Mire rájöttem, hogy én vagyok az, hát elértem a búvár medence alját. És felkeltem. minden esetre fura volt, különösen az irritáló a szuszogás :)


#3-ban meg az a fura hogy a hely létezik...

2019. nov. 5. 23:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én néha kinézek magamból alvás közben és van, hogy saját magam látom. Innen tudhatom pl hogy álmodom, vagy megint sokat ittam.
2022. szept. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Nekem már régen volt, de mind más. Van amelyiknél nem tudtam irányítani, van hogy igen. Amelyiknél tudtam, az sokkal valóságosabb. Annyira hogy el se hiszed, hogy ez nem a valóság. Még valóságteszt után is volt hogy nem hittem el, annyira igazinak tűnt.

Úgyhogy hiába vannak szkeptikusok én se hiszek mindenféle ezoterikus baromságban, de ez tudomány.

2022. szept. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Az 1-es meg a 4-es az nézzen jobban utána a dolgoknak mielőtt válaszolnak. Vagy menjenek vissza M1-et nézni
nov. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Néha bejáratos vagyok más portájára mikor alszik. Innen tudom pl, hogy tudatosan alszanak, hiszen amúgy hiányozna nekik az értékeik gondolom én.
nov. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!