Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért van mindig rémálmom?

Miért van mindig rémálmom?

Figyelt kérdés
A barátom már még jegyezte a napokban, hogy ideje lenne foglalkoznom az álmaimmal, ugyanis rendszeresen vannak rémálmaim. Vannak visszatérőek és vannak változóak. De mindig valami brutális történik benne. Nagyon sokszor elrabolnak, kínoznak. Volt olyan álmom, hogy egy barkácsáruházban egy elvetemült ember baltával kezdett gyilkolászni. Egy szekrénybe bújtam, így megmenekültem. Később a rendőrök engedtek ki. Aztán miközben hejszíneltek, kihallgattak, jött velem szembe a baltás. Akartam szólni a rendőröknek, hogy itt van, fogják el, de már késő volt. Mire belém vágta volna, pont felriadtam. Az, hogy el akarnak rabolni, visszatérő álom. Mindig menekülök az elrablóim elől, de nem segít senki vagy nincs hangom, vagy nem tudok futni, élesek, stb. Mire elkapnak, mindig felriadok. Egyszer olyan álmom is volt, hogy egy golyózápor elől egy holttestet használtam pajzsnak, gyakorlatilag bebújtam egy hulla alá. Miért vannak ilyen beteg álmaim?

2019. nov. 4. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:

néztél mostanság a témákhoz hasonló történetű filmeket (horror akció. stb)

vagy nem stresszesebbek a hétköznapjaid mostanság?


ezt egy másik kérdésben egy válaszoló írta, de szerintem hasznos

"Az emberek az álmaik 99,99%-át elfelejtik ébredés után, csak azok maradnak meg amik erős érzeteket fejtenek ki. Nem az számít mi az álmod, hanem az hogy miért az!"

2019. nov. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Folyamatos stresszhelyzetnél, esetleg traumánál (akár baleset, halálesemény) lehet ilyen. Bár nem feltétlenül, háromfélefajta mentális betegségem van minimum, bár engem ritkán gyilkolásznak, de szinte csak rémálmaim vannak. De viszonylag annyira megszoktam, hogy amitől más összecsinálja magát, az nálam normális. De gondolom nálad nem ez a helyzet, hanem valami kiváltja. Hallottam olyat is, hogy egy illető, ha lefekvés előtt evett közvetlenül, akkor rémálmai voltak, de ez nem tuti, sőt inkább ritkább lehet. Könnyen lehet az is, hogy valamitől nagyon félsz.
2019. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az elírásokért elnézést. Az autocorrect csinálja. Elég stresszes most a munkahelyem, sokszor úgy megyek be dolgozni, hogy görcsbe áll a gyomrom. Akkor ez lehet a kiváló ok valószínűleg. Viszont az üldözös, elrablós álmok, amikben nem tudok elmenekülni, mert nem visz a lábam vagy elesek, stb. Azok régóta vannak. Más lehet az okuk. Általában mindig 2 férfi áll egy furgon mellett és figyel. A nézésükből tudom, hogy rám vadásznak és mielőtt odaérnék feléjük elszaladok, vagyis csak szaladnék. Erre ők nekilódulnak, kiabálnék, de nem tudok. Futnék, de nem tudok, nincs senki az utcán. Ha van, akkor senki nem segít. És elkapnak. Mire elkapnak felébredek. Ebben az az érdekes, hogy visszatérő álom és mindig egy furgon és két pasas.
2019. nov. 4. 21:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Tanuld meg a tudatos álmodást

Engem mindig medve uldozott álmomban amig meg nem kérdeztem mit akar

2019. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

engem mikor üldöztek egy idő után szembe fordultam velük és legyőztem őket...

Például egy t-rex, fúú de utáltam, elég volt 1x látni jurassic park 2 előtéteset, napokig üldözött, szerintem sírtam is aztán a szüleim mondták, hogy "Néha szembe kell fordulnunk a félelmeinkkel, ha le akarjuk győzni." Eszembe jutott, szembe fordultam vele, túlnőttem rajta és szétszedtem mint a legót. elég élénk fantáziájú gyerek voltam. :)


Szerintem az egy régi trauma lehet, vagy mint ennél egy filmből, vagy láttad őket és furán néztek anno...de az is lehet, hogy költözés, kórház (mondjuk gyerekként láttad, hogy a mentősök betesznek valakit az autóba... és valamiért attól féltél, hogy téged is elvisznek, mert mindenki szomorú volt és/vagy csodálkozott, bámészkodott.) bármi ami kellemetlenül ért és egy furgon szerű cucc van benne

még a reszkessetek betörők is az eszembe jutottak... komolyan bármi.

2019. nov. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rossz hírem van, sajnos mély szorongásaid vannak :( ezek jelennek meg álmodban, üldöznek, követnek, elrabolnak, meg akarnak ölni stb. és mikor bekövetkezik a "rossz" hirtelen felriadsz. Ha túl gyakran történik meg (hetente több mint 2 alkalom) akkor azt javasolnám fordulj pszichológushoz, aki segít megtalálni és semlegesíteni a szorongásaidat.
2019. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!