Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodok mindig ugyan...

Miért álmodok mindig ugyan arról a dologról?

Figyelt kérdés

A mindig talán túlzás, de átlag heti 3-5x mostmár legalább 5 éve folyamatosan.

A valódi történet -ez még nem az álom- röviden a következő: örököltem egy lakást a nagymamámtól nagyjából 10 éve. Ő mindig nagyon szerette volna ha abban lakok majd a későbbiekben, oda születik gyerekem stb, én viszont soha nem akartam ott élni. A nagymamámat nagyon szerettem mindig a lakását viszont nem annyira mert féltem benne. Egy 10. emeleti panel lakás. Gyerekként féltem hogy beleszáll egy repülő vagy szimplán eldől egy vihar során vagy ha tűz lesz hogy a menekülünk ki. És bár ezek irreális félelmek az hogy nem szeretem magát a környéked sem az abszolút reális. Már gyerekként is tudtam hogy soha nem fogok ott lakni. Miután megörököltem 1 db-ig kivolt adva albérletbe majd a későbbiekben eladtam. Az eladást követően azóta viszont egyfolytában a lakással álmodok. Néha a nagymamám is benne van néha nincs, néha benne lakom néha nem, időnként csak menekülni szeretnék bele, máskor visszavásárolni. De a legtöbször azt álmodom hogy benne lakom a jelenlegi tulajdonosok tudta nélkül és apukám mindig azt mondja hogy nyugodtan lehet benne lakni nem fognak ide jönni. Szóval valahogy legtöbször félve vagyok benne de benne vagyok, Időnként pedig csak minden ok nélkül ott vagyok a lakásban és azon gondolkodom hogy bele kéne költözni.


Pedig a hétköznapjaimban a mindennapokban nem gondolok a lakásra és mivel messze is lakom tőle még csak nem is látom hogy a gondolataimba férkőzzön. És azt sem mondanám hogy megbántam az eladását és ezért kísértsen. Abban viszont egészen biztos vagyok hogy a mamám haragszik rám emiatt odafönt lehet hogy direk késért így? Hogyan lehetne ezeknek az álmoknak véget vetni? Nemrég anyukám megtalálta a lakásnak a kulcsait ki kellene dobnom őket?


2019. nov. 7. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Helló!


Az agy egy elég fura, összetett cucc. Folyamatosan gondolkodik.

Ezeknek a gondolatoknak csupán egy része jut el a tudatodig - a többi megmarad a tudatalattiban.


Attól, hogy nem gondolsz rá, azért odalent elő-előkerül.


Én úgy gondolom, hogy pusztán lelkifurdalásod van, mert nem teljesítetted a mamád vágyát. Azért is jön újra és újra elő, mert a korábbi álmoktól még jobban elkezdtél aggódni ("Biztos a nagyi küldte!") és az még jobban beindította az álmokat.


Ne aggódj, nem haragszik. Azt a lakást jószándékból hagyta rád, miért "bántana" téged?


Ha te nem érzed jól magad ott, akkor nem várja el, hogy miatta erőszakold magad bele abba a lakásba.

2019. nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekkori szorongásaid térnek vissza álmaidban és kapcsolod őket a lakáshoz. Ha heti 3-5x szorongásos álmaid vannak és e miatt nem pihentető az alvásod az sajnos nagyon-nagyon nem jó :( ideje lenne megküzdened a démonjaiddal.
2019. nov. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha ennyire sűrűn van és ilyen régóta, akkor már pszichológust kellene kérdezni.
2019. nov. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!