Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Szerintetek az állatoknak van...

Girlll3 kérdése:

Szerintetek az állatoknak van lelke és mennyországba kerülhetnek ők is?

Figyelt kérdés
Létezhet tudományos magyarázat arra, hogy van lelkük?

2020. jan. 10. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a lélekre nincs tudományos magyarázat, de szerintem van az állatoknak, a növényeknek és az égitesteknek is lelkük.
2020. jan. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gublug ***** válasza:

Srila Prabhupada, Krisna avatarja, a konyveiben a Krisna Tudatrol mint tudomanyrol beszel.

A Tokeletesseg Utja c. konyveben beszel a lelek helyerol es termeszeterol.

Tehat oszerinte tudomanyosan bizonyithato a lelek.



Keleti szempont szerint:

Ha az allat meghal (vagy barmely erzo leny) akkor reinkarnalodik egy uj letformaba (pokol leny, ehes szellem, allat, ember, felisten, istenseg).

Nem jellemzo a keleti felfogas szerint h az allatok a halaluk utan istensegnek szulessenek ujja, de nem lehetetlen.

Igazabol az allatok karmikus folyamatait nem nagyon tanitjak.

2020. jan. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

van lelkük, nézz a szemükbe és mond, hogy nincs... "a szem a lélek tükre" alapon, + ahogy lereagálnak dolgokat, kizárt, hogy nincs...félelmetes X'DD


De hogy a menybe kerülnek e... én ugyan a reinkarnációban hiszek, viszont megeshet. :)


Az egyik kedvenceddel történt valami?

2020. jan. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel nincs lélek sem mennyország így nem.
2020. jan. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gublug ***** válasza:
4-es te lelketlen dög :)
2020. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
#5 Tudom. :) Sok mindent mondtak már rám. Hozzá szoktam 😂
2020. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs az állatoknak lelke, ahogy az embernek sincs lelke. A léleknek van állat vagy ember formája.
2020. jan. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

A lélekre az a bizonyíték, hogy létezel. Ha nem létezne lélek, akkor semmi se létezne. A lélek alatt ne valami energiát érts, ami minden emberben különböző, hanem magát az egész univerzumot éltető meghatározhatatlan valamit. A lélek olyan, mint a számítógépnek az áram, vagy a motornak a benzin. Áram nélkül nincs számítógép, ahogy benzin nélkül motor sem. Létre sem jöttek volna ezek a találmányok, benzin és áram nélkül. Na most képzeld el, hogy a számítógép azt mondja, hogy neki nincs szüksége áramra (lélekre), hogy létezzen, és nincs tudományosan bizonyított tény arra, hogy a lélek (áram) létezik. Miközben maga az a tény a bizonyíték, hogy létezik. A számítógép nem látja az áramot, ahogy te sem, az áram mégis létezik. A gravitációt se látod, mégse szállsz el az űrbe.

Itt nem arról van szó, hogy hidd el, hogy létezik lélek, hanem ismerd fel, hogy amit eddig a lélekről gondoltál, az csak illúzió. A lelket, ami egy meghatározhatatlan valami, bizonyos gondolatokkal azonosítod.

2020. jan. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ******?! ***** válasza:
Ha létezne tudományos magyarázat már tudnál róla.
2020. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!