Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Kissé megijedtem az álmomtól,...

Kissé megijedtem az álmomtól, pedig nem éreztem azt álmodás közben, hogy félnék, csak utólag. Szerintetek mit jelenthet?

Figyelt kérdés
Egy esküvő volt benne. Nagyon sokáig az enyém volt, aztán eltűnt a menyasszonyi ruha, de ott voltam, egyedül a templomban. Hol feltűnt a vőlegény, hol nem, de akkor sem volt arca. A néha előbukkanó jelenlévők közül páran feketébe öltöztek. A pap vállán egy kuvik ült, aki folyamatosan rikácsolt. Közben a tiszteletes fogai, miközben beszélt, kihullottak mind és ordítani kezdett, a kuvikkal együtt, én pedig felkeltem. Eléggé zavar.

2020. márc. 29. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Hűha! Mitől félsz ennyire, emberke? Az álmod szerint nemcsak az esküvőtől, de valami mástól is, és alaposan. A fekete és a kuvik a halál szimbólumai, a nem létező arc a nagyfokú félelemé. Az álombeli fogvesztés veszteséget jelent, vagy az attól való nagyfokú félelmet.


Gyászolsz? Valakid beteg? Mitől félsz? (ne gyere a koronavírussal, mert az a mostani helyzetben evidens) Esetleg volt rossz élményed a szexualitással vag a másik nemmel kapcsolatosan? Netán trauma is van a képben?


Ne válaszolj nekem, ezeket magadnak tedd fel. Sok-sok minden van ebben az álomban, de semmi sem pozitív. Magadnak kéne rájönni arra, mi a baj.


Ajánlom a zenehallgatást (főleg klasszikus zenét) és a mandafestést vagy rajzolást. Segít.

2020. márc. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Kedves egyes! Szerintem nem lehet így besorolni mi mit jelent az Ő álmában. Ha pszichológiai részről nézzük: én imádom a hüllőket, kígyókat meg pókokat is mert aranyosnak látom őket, és ez az álmaimban sincsen másképp, tehát az én félelmeimet nem a kígyók, pókok, csúszómászók testesítik meg, míg másokét igen. A bagolynak a halállal való összefüggése tudod honnan jön? Amikor beteg volt egy háznál, arra vigyázni kellett és olyankor állandóan égett nála a gyertya késő éjszaka is. A fény odavonzotta a rovarokat, a bagoly pedig jött a kajára. Ha egy bagoly jóllakik, utána mindig huhogni kezd. Természetesen a furcsa hangja miatt éjszaka nem az állat táplálkozásával kapcsolták össze hanem a beteg állapota miatt a halállal, mivel bennük volt az ideg hogy "mi lesz most szegény tüdőgyulladásos Julcsikánkkal?" A foghullásba is egyszerű belegondolni. Ha valakinek kiesik a foga, az fáj és nem tudja visszakapni (azért valljuk be ma se megy el minden második foghúzásos ember fogpótlásra) és állandóan érzi a hiányát, akárcsak egy szerette elvesztését.

Kedves kérdező, szerintem ne a néphiedelmek alapján döntsd el mi mit testesít meg az álmodban, hanem azt a hangulatot próbáld visszaidézni, amit álmodás közben kiváltottak a dolgok! Ahány ember, annyiféleképpen dolgozza fel az agy a stresszt, vagy csak a bejött információkat egy mozgalmas nap után. Szóval gondolj az álmod elemeire, és az első zsigerből jövő benyomásra amit érzel irántuk.

Volt mikor egy olyan ismerősömről álmodtam azt hogy együtt vagyunk akivel egyértelműen rühelljük egymást kölcsönösen. Az álmomban viszont ölelgettük egymást és jólesett, amitől ***vára megijedtem. De később rájöttem hogy csak próbálja az agyam lekezelni azt a felgyűlő stresszt amit kapok attól a sráctól, elég fura módon. Másnap megnyugodva konstalláltam hogy még mindig ugyanaz a hülye aki eddig volt. Szóval nyugi nem csak a te agyad hozza rád utólag a frászt :D

2020. márc. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szimbólumok kialakulását nem a hangulati érték befolyásolja. A jelentés attól függ, hogy mi az adott szimbólum tartalma, milyen lelki vonással harmonizál.

A kígyó jelentését nem befolyásolja, hogy félünk tőle vagy esetleg a mindennapi életünk része. Az a fontos, hogy milyen a kígyó természete. Hogy mérget termel, hosszúkás az alakja, néha rejtőzködik, néha meg vadászik.

A népi hiedelmek igenis megállják a helyüket.

Nézzük az álmot

Az álom a házasságodról szól(esküvő volt). A kezdeti boldogságot(menyasszonyi ruha) felváltotta a magányosság(egyedül voltam) erkölcsös önmegtartóztatás(templomban) a párodra hol számíthattál, hol nem(hol feltűnt..), de akkor is csak megjátszotta a férj szerepét(nem volt arca). Néha tapasztaltad a kívülállók sem mind jósoltak sok jövőt a házasságodnak(jelenlévők feketébe öltöztek). Egyre inkább zavart a vallásos butítás a házassággal kapcsolatban(A pap vállán..rikácsolt). És nem érdekelt többé a lelkiismeretesség(tiszteletes fogai kihullottak) mások erkölcsi normája, véleménye, hisztériája(ordítani kezdett a kuvikkal együtt).

2020. ápr. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Hát a legjobban te magad tudnál erre rájönni mit is jelenthet. Illetve ha a Jóistent megkéred segítsen neked, mit is szeretne ez jelenteni, lehet beugrik ...

Üdv.

2020. ápr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!