Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Álmomban hallottam egy dalt....

Mh.. kérdése:

Álmomban hallottam egy dalt. Létezik vagy az agyam találta ki?

Figyelt kérdés

Szóval az egész úgy történt hogy suliban voltam. Egy ismeretlen tanár jött be és nem tudom hogy angol vagy ének óra volt, mivel énekeltünk de angol számokat.

Az első dal megfogott mert nagyon megtetszett. Ilyen tipik Paul Anka, Beatles, Frank Sinatra fajta beütése volt. Valahogy így szólt hogy "It could be anything, but I still want you" (a "still" - be nem vagyok biztos) aztán énekeltük tovább (arra már nem emlékszem)

Álmomban ismertem a dalt mivel énekeltem és ez kicsit fura mert egyáltalán nem rémlik.

Miután lement a dal már olyan számok jöttek amiket tényleg ismerek (kisöcsémnek szoktuk őket engedni) ilyen angol számolós dalok vagy nem tudom, elégszer hallottam már őket hogy fejből ismerjem őket:D

Szóval ja..

Nem ez volt az első eset hogy arról álmodom hogy énekelek egy dalt ami talán nem létezik vagy nem ismerem, de ennek a dalnak egyszerűen olyan tökéletes felépítése volt mintha egy valódi régi szám lenne.

Ti mit gondoltok erről?



2020. máj. 23. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Suliban nem számítanak annyira a szabályok(nem tudom, hogy angol vagy énekóra volt) az egyszerűség, praktikusság a lényeg. Lényeg az értelem(énekeltünk) és az angol nyelvismeret. Nagyon tetszik neked az iskola(az első dal megfogott) lehetőséget nyújt számodra, hogy kibontakozz(..mivel énekeltem), megmutasd a tehetségedet. <Van benned egy rejtett zeneszerzői tehetség, jó értelmi képességekkel rendelkezel> Az álmodban a dalt te költötted, a te érzéseidről szól. De vannak egyszerű, vidám, ismert dolgok is(dal-amiket tényleg ismerek-kisöcsémnek..).
2020. máj. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Zeneszerzők, költők általában az álmaikat használják az alkotásaikhoz. Ezért szoktak tudatmódosító szereket, vagy az önhipnózist alkalmazni.
2020. máj. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán megálmodhatsz ismeretlen dalokat, zenéket is. Velem rengetegszer előfordult. Általában valami ősréginek tűnő jazz zenék/dalok szoktak lenni bizonyos álmaimban, amiket biztos, hogy életemben nem hallottam. Ez az a stílus, ami kb soha nem játsszák rádióban. Mellesleg nem is szeretem, számomra túl szomorkás.

Kétszer előfordult, hogy valami temetési, gyászos dalokat hallottam. Egyszer magyar, egyszer pedig idegen nyelven. A fura az, hogy a temetési sirató asszonyok énekén kívül mást, ami ilyen jellegű, soha sehol nem hallhattam. Ez viszont attól nagyon eltért.

Volt olyan is párszor, hogy egész hosszú, teljesen ismeretlen, tehát valóságban nem létező verseket olvastam vagy mondtam álmomban. Ami megmaradt belőle ébredés után, az stimmelt rímre és tartalmilag is. Pedig a valóságban nincs tehetségem a versíráshoz.

2020. máj. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy ja, ilyen jazzes volt a szám nálam is. Én kedvelem is a jazzt, így ha már az agyam kitalált egy jó számot a többi részét meg az akkordjait is odaadhatná esetleg 🙄😂
2020. máj. 24. 10:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor ébredés után még simán emlékszem rá és addig addig meg is marad a fejemben a dallam, sőt, szöveg is, amíg nem vonja el a figyelmem más.

Ha tudnék kotzázni, simán leírnám, nehogy feledésbe merüljön. De hiába imádom a zenét, nem vagyok jártas benne, így persze elvész. Az álombeli versből azonban volt, amiket leírtam (ébren az életben nem tudtam volna ilyet összerakni).

Most így beugrott, hogy ilyen Paul Ankás régebbi dal is volt valamikor álmomban, az vidámabb volt és tetszett. Egy szövegrész megmaradt a fejemben, ébredés után le is írtam az álom naplómba, hasonlított a te szövegedre, amit fentebb idéztél angolul.

Elkéne keresni. De 9 db füzetem telt már meg álmokkal, nem egyszerű utána keresni :D

2020. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Nekem is volt hasonló
2020. máj. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!